Eredmény: 1 - 7 (7) összesen
  1. #1
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás NL50 SH KK river

    Szasztok!

    Az utóbbi időben elemezgettem, és egyik legnagyobb hibám, hogy a donkbetek a másodperc törtrésze alatt felb@sszák az agyamat. A másik, hogy nagyon nehezen szánom rá magamat riveren, hogy ne vbeteljek, amikor van vmi handem. Emiatt nagyon sokat bet/foldolok riveren. Pl. volt ma egy hand weaktight | Hand | ATs - $0.25/$0.50 No Limit Holdem amiben riveren nagy fish ellen vbetelnem kellett, de szídtam mindent amikor jött a raise.

    Na mindegy, íme egy hand, ti hogyan játszottátok volna?

    ellenfél 70 hand: 20/14/1.0 AF

    Konkrétan az érdekelne, hogy ti riveren itt vbeteltek-e? Egy regszerű ember itt nem ad meg rosszabbal, ellenbe blöffbe fordíthat vmit. Flopon a donkkal mit kezdtek? Ha ez egy fish, akkor ráemelek, mert megad rosszabbal, de regszerű villain valszeg nem.

    $0.25/$0.50 No Limit Holdem
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    Hero (UTG) ($78.17) 156bb
    UTG+1 ($83.08) 166bb
    CO ($50) 100bb
    BTN ($50) 100bb
    SB ($125.83) 252bb
    BB ($59.56) 119bb

    Pre-Flop: ($0.75, 6 players) Hero is UTG
    Hero raises to $1.50, 3 folds, SB calls $1.25, 1 fold

    Flop: ($3.25, 2 players)
    SB bets $2, Hero calls $2

    Turn: ($7.25, 2 players)
    SB checks, Hero bets $5, SB calls $5

    River: ($17.25, 2 players)
    SB checks, Hero bets $12, SB raises to $26, Hero folds

    Final Pot: $55.25

    SB wins $53.43 (net +$19.18)

    Hero lost $20.50

  2. #2
    Fanatikus tag KisMuck avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 11.
    Hozzászólások
    477

    Alapbeállítás

    Nem kell itt a r, a range egyrészt setek, másrészt ilyen 99-JJ lehet, 8x nem igazán, bár ilyen T8s, T9s, 98s lehet esetleg, bár az elég rossz pre flat lenne. Ez ellen a range ellen borzasztó jól állsz, de r után szinte minden gyengébb lapját dobni fogja(8x, 99-TT kb.) és foldolnod kell és az itt nagyon nem jó. Turn b rendben, riv sux, jól dobtál természetesen, ha nincs különösebb infod, akkor nem számíthatsz arra, h itt bluffbe fordítja a SD képes kezeit.

    Az ATs hand pedig el sem hiszem, h fish az illető, amikor a riveren bluffbe fordítja QT-et(vagy ha fish, akkor fingja sincs róla mit csinál). Ha nem lenne infom, egyébként én ott nem calloznék valszeg.

  3. #3
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Necc, mert lehet cr value terve, ha float-okra tesz, viszont akkor ugyan úgy játszhat így 8x meg TT-JJ is és calloz vele riveren, bár ezen a riveren talán nem, imádok vbetelni de itt nem tartanám rossznak ha kimaradna, és megnézzük mivel donkol ilyen dry boardon, hasznos lehet. Annyi h utána igyekezz nem float, blöff, blöff line-t játszani, mert lecalloz majd

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Anonim asztalokon játszok, szóval az emberekről mindig kevés az infó.
    ATs handben az ellenfél 80/40/5 AF stattal játszott, én is nehezen adtam meg, de ilyen fish ellen muszáj volt, mert el tudtam képzelni, hogy vmi hülye lapja van és a riv fél pot bettel indukáltam. Ha kicsit is kompetensebb, akkor 99%-ban dobok.

    KK handben akkor jobb lenne ha kimaradna a vbet?

  5. #5
    Fanatikus tag KisMuck avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 11.
    Hozzászólások
    477

    Alapbeállítás

    Idézet fLeSs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Anonim asztalokon játszok, szóval az emberekről mindig kevés az infó.
    ATs handben az ellenfél 80/40/5 AF stattal játszott, én is nehezen adtam meg, de ilyen fish ellen muszáj volt, mert el tudtam képzelni, hogy vmi hülye lapja van és a riv fél pot bettel indukáltam. Ha kicsit is kompetensebb, akkor 99%-ban dobok.

    KK handben akkor jobb lenne ha kimaradna a vbet?
    Én is anon asztalokon játszok, de nem használok statokat, csak figyelek, jelölök és noteolok fontosabb dolgokat(hiába tűnik el, ha kilép az illető, akkor is megéri 1-2 eseményt felírni). Egyébként ok a callod, mert volt némi readed és ugye fishnél ezen a boardon rengeteg BD lehet és még ő is felismerheti, h jó lap a bluffre az a 8.

    KK hand: szerintem mindenképp vb. Ha a range flop setek és 5-ös poker, ill. néhány 8x, amiket fent már leírtam és 99-JJ és a 8x-eket dobja, akkor nagyon csúnyán elöl vagy és simán callozhat 99-JJ, mivel a Q egy viszonylag jó lap neked a bluffre. De ha csak TT, JJ calloz, akkor is nagyon jó vagy.

  6. #6
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Nem rossz sztem a river vbet, de nem tartom igaznak, amit írtál:
    Idézet fLeSs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy regszerű ember itt nem ad meg rosszabbal, ellenbe blöffbe fordíthat vmit.
    Mitől fog az egyszerű ember jobban c/r blöffbe fordulni, mint egy rossz callt elkövetni? Tökre nem igaz, szerintem ez inkább olyan önigazolás szokott lenni, hogy lecallolhassuk a raiset. Nem lesz ez a c/r blöff.

  7. #7
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    "szerintem ez inkább olyan önigazolás szokott lenni, hogy lecallolhassuk a raiset."

    Jó hogy nekem mondod, mert én vagyok az egyik legnagyobb nit river raisek tekintetében , 99%-ban dobni szoktam (NL50-ig), mert riveren nem igazán szoktak x/r blöffölni az emberek. Szóval nem szoktam bemagyarázni magamnak a callt. Az ATs hand a kivétel, ami erősíti a szabályt. Tegnap 500 hand alatt 6 buyin ment el a bet/foldokkal... readek nélkül kénytelen vagyok hinni.
    A különbség, hogy régen erre betilteltem volna, és idegességemben elqrtam volna még 6 buyint. Ehelyett +3-ra hoztam végül a napot.

    tegnap.jpg
    Utoljára módosítva: fLeSs által: 2013. 08. 11. 11:43

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •