Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (18) összesen
Like Tree12Likes

Téma: Varianciakezelés, nem a sírás oldaláról

  1. #1
    Fanatikus tag Kukker avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 09.
    Hozzászólások
    225

    Alapbeállítás Varianciakezelés, nem a sírás oldaláról

    Sziasztok!
    Régóta foglalkoztat a téma, de egyszerűen nincs kivel megbeszélnem, ezért kíváncsi vagyok véleményetekre.
    Röviden összefoglalva, eddigi első, egyetlen és utolsó pókeres cimborámmal arra jutottunk, hogy a variancia egy torta, amibe véletlen számú mazsolát sütöttünk. Amikor beülsz egy session-re, akkor lényegében vágsz magadnak egy szelet tortát, és a mazsolák számától függ, hogy a bráner melyik oldalán tartózkodsz éppen.
    Kérdésem a következő: muszáj megennem az egész tortát? Ha nem ízlik és nem eszek belőle többet, másnap ugyanabból a tortából falatozom megint, vagy újat bontok?
    Gondolom a kérgesf@szú regek zsigerből rávágják, hogy edd meg, majd jön a következő, de induljunk ki abból, hogy nem kell hoznom darabszámot, talán jobban járok, ha inkább kiülök. Pláne azért, mert a mazsola-inséges időkben könnyen lecsúszok az "A" játékomról, és visszafelé nagyon nehéz mászni.
    Hogyan oldjátok meg?
    Másik oldala: rengeteg mazsolát találtok, persze ütni kell a vasat, amíg meleg. Viszont mindenki tudja, hogy előbb-utóbb elfogynak bizony az aszott szőlőszemek. Pukkantsak egy sört elégedetten, hogy mekkora király voltam aznap, vagy toljam, míg keresztbe nem áll a szemem?
    Mi a megoldás? Kicsit bonyolultabb szerintem a mennyiség-minőség kérdésénél, tényleg nagyon érdekelne, hogyan lehet a hullámokat eredményesebben meglovagolni, főleg az olyan mentálisan talán kevésbé erős embereknek, mint amilyen én is vagyok.
    Köszönöm előre is a hsz-okat, de kérlek benneteket, ne ide zokogjátok rémtörténeteiteket, mert azokkal tele a többi topic.

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder buckaroo avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 07.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    735

    Alapbeállítás

    Rossz az alaphasonlat, innentől nehéz továbbvinni....

  3. #3
    Fanatikus tag Kukker avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 09.
    Hozzászólások
    225

    Alapbeállítás

    Idézet buckaroo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Rossz az alaphasonlat, innentől nehéz továbbvinni....
    Akkor felejtsük el a tortát, nem először rúgok luftot életemben...
    A kérdés akkor is adott: ha éppen rossz oldalon vagyok, játsszak többet, hogy hamarabb kipörgessem, vagy inkább akkor toljam, ha fut a szekér? Esetleg teljesen független dolgokat kötök össze? Hogyan döntsem el, mikor milyen hosszú legyen a session?

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder buckaroo avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 07.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    735

    Alapbeállítás

    Idézet Kukker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor felejtsük el a tortát, nem először rúgok luftot életemben...
    A kérdés akkor is adott: ha éppen rossz oldalon vagyok, játsszak többet, hogy hamarabb kipörgessem, vagy inkább akkor toljam, ha fut a szekér? Esetleg teljesen független dolgokat kötök össze? Hogyan döntsem el, mikor milyen hosszú legyen a session?
    Nincsenek egzakt igazságok e tekintetben, mindenféle véleményt megtalálsz, vannak sokan akik azt mondják, pörgetni kell, és akkor kijátszod a rossz szériát, mások azt hogy pihenni, megállni, fújni egyet akár napokat kihagyni. Nem fogsz rá konkrét választ kapni. Ne feltétlen a varianciától tedd függővé hogy mennyit játszol és mikor, sokkal inkább a mentális, fizikai állapotodtól, mert az sokkal többet számít. A másik oldala tiszta matematika független események sorozata, amiben az egyszerű emberi elme mindenáron mintákat akar felfedezni...
    kukiszabi likes this.

  5. #5
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 01. 28.
    Hozzászólások
    73

    Alapbeállítás

    én nem azt nézem hogy az adott napon mennyit nyerek vagy bukok hanem hogy mennyi az ev bb/100.
    ha az ev bb/100 5+ akkor engem nem érdekell hogy mennyit buktam. az jó nap volt és kész

  6. #6
    Fanatikus tag Kukker avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 09.
    Hozzászólások
    225

    Alapbeállítás

    A variancia szerintem kicsit több annál, hogy mennyi az ev bb/100, alatta vagy felette futsz, nagy szerepe van benne a lapütközéseknek is. És igen, nagy hatással van a mentális állapotra, éppen ezért jó időben észrevenni, hol is állunk, mielőtt a tilt felé sodródnánk.

  7. #7
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 02. 18.
    Hozzászólások
    156

    Alapbeállítás

    Most erre egy kérgesf@szú reg válaszát várod, vagy egy magadfajta fogyatékét, aki a variancia elég egyszerű definícióját se képes megérteni, helyette mazsolás tortához hasonlítja?
    csabadeak, titcar, zvar19 and 2 others like this.

  8. #8
    Fanatikus tag Kukker avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 09.
    Hozzászólások
    225

    Alapbeállítás

    Idézet bubucmester eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Most erre egy kérgesf@szú reg válaszát várod, vagy egy magadfajta fogyatékét, aki a variancia elég egyszerű definícióját se képes megérteni, helyette mazsolás tortához hasonlítja?
    Szívesen reflektálnék erre élőben.
    Amíg lehetőséget adsz erre, addig kifejthetnéd egy magamfajta fogyatéknak, Neked vajon számít-e, és ha igen, mennyire, hogy éppen hogy fut a szekered?

  9. #9
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    olvass Naturalwest-et, mostanában az a menő. Jó ötletet vannak benne tilt kezelésre.

  10. #10
    Fanatikus tag Kukker avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 09.
    Hozzászólások
    225

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    olvass Naturalwest-et, mostanában az a menő. Jó ötletet vannak benne tilt kezelésre.
    Semmi bajom a tiltkezeléssel, régen ott volt a boxzsák, manapság nincs rá szükség, nem tiltelek már, egyszerűen csak érzem, hogy elcsúszik a játékom. Nem tudom, mivel járok jobban, ha tovább tolom, és kivárom, míg jobb szériám lesz, vagy ha kútba hajítom a sessiont. Erre szerettem volna választ kapni olyan playaktól, akik sokkal többet játszanak nálam, nagyobb tapasztalattal bírnak.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •