Oldal: 1 / 7 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (62) összesen
Like Tree19Likes

Téma: lumpi cg topikja

  1. #1
    Fanatikus tag lumpi avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 25.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás lumpi cg topikja

    Üdv mindenkinek!

    Első körben tisztázni szeretném, hogy teljesen kezdő vagyok/leszek cg-ben, úgy hogy lesz pár kérdésem, remélem tudtok benne majd segíteni.

    Annyit érdemes rólam tudni, hogy 2 éve pókerezek, eddig csak micro tétes STTSNG-ket, mondhatni elég jó eredményekkel, minden fajta segédprogram nélkül, viszont egy hónapja meghalt a gépem, így rollom jelentős százalékát új gépre fordítottam (valamint egy HM2-re ), így most újra szeretnék építkezni.
    Úgy gondolom, hogy órabérbe is jobban megérné cg-znem, leginkább PS-en Zoom poker felé kacsintgatok. NL2-ről fogok kezdeni a 100BI-s BRmanagment miatt, majd ugyanígy nl5-re 500$-ral akarok majd fellépni, egyszerre 2 asztalon játszva (fullring)
    Első sorban majd a kérdéses handjeim miatt nyitottam meg a topikot, de az is érdekelne, hogy aki jártas ebben a "zoom poker" fajtában annak mik a tapasztalatai, leginkább:

    - mezőny erősségéről NL2-tól NL10-ig bezárólag?
    - ha elég nagy edgem van a mezőny nagy részén, javasoljátok e a lazább BRmanagmentet, azaz a magasabb limitre való feljebb lépést?
    - mennyi x handet toljak le, ami alatt azért egy egész jó képet festene rólam?
    - megéri e sokkal lazábban lopni?
    - valamint mi a véleményetek a 3betelt kasszákról? tapasztalatim szerintem, rengeteget dobálnak 3betekre, és általában nagyon feszesen 3betelnek ezen a téten.
    Ha valamit kihagytam akkor kérdezzetek nyugodtan.

    Előre is köszönöm a segítségeteket.
    Üdv: Lumpi
    Utoljára módosítva: lumpi által: 2013. 09. 28. 14:34

  2. #2
    Tag
    Csatlakozott
    2013. 02. 18.
    Hozzászólások
    156

    Alapbeállítás

    Miért FR, miért nem SH? Nem kell 100bi, micro alján bőven lehet 20-25 után átnézni, max. 3-4 bi után visszalépsz. Nyugodtan kezdj NL5-ön 200 dollárral, 2 nap múlva úgyis 10-en fogod nyomni (igazság szerint ha 2 éve játszol, és váltás előtt azért megnéztél pár videót, elolvastad a Ryan Fees irományt, meg az érdekes partikat, stb, nyugodtan kezdheted egyből nl10en)
    Viszont ilyen téten még nem ajánlom PS-t, nézz itt olyan termet ahol adnak fix 30% rakebacket és van rakerace is (+ugye az FD bónusz)
    Lopás, 3bet nyilván stat (ellenfél) függő, NL5-NL10-en rengeteg fajta ellenfeled lesz, sok fish, de a regek többsége weak, akiket teherbe 3betelhetsz/cr-ezhetsz, de ha erőt mutatnak akkor boldogan dobd a TPTK-t.
    Ja, betsize tellel nem hiszem, hogy nagyon foglalkoznának (pláne, hogy fast) így floppot értékért nyugodtan lődd pot közelibbel, riveren ne félj a thin valuebettől és a regek ellen bátran dobj erősködés esetén, és simán verni fogod 10-et. Ha ez megy, és jönnek az eredmények is, szerintem egyből vegyél órákat már ezen a szinten, megéri...
    lumpi likes this.

  3. #3
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    -Gondolkodj - alkalmazkodj.
    -Kevesebb asztalon lehetőség szerint az opcionálisan felmerülő tétek közül a magasabbikon.
    -No autopilot.
    -Ne ülj be akármilyen asztalra.
    -Amennyiben úgy látod sokat dobnak 3betre akkor se csináld túl sokszor mert az imaged átbillen a túloldalra ahol szélesebben védekeznek ellened amihez nem biztos hogy megfelelő tudásod lesz postflop 100bb eff stackeknél.

    Ha ezek megvannak akkor akármilyen pre/post statokkal nyerő leszel, ahogy érzed.

    Konkrétabb kérdéseket is írhatnál, ha van időm majd benézek.
    Utoljára módosítva: misirulez által: 2013. 09. 28. 23:38
    lumpi likes this.

  4. #4
    Fanatikus tag lumpi avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 25.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    @bubucmester Elsősorban azért, mert eddig csak nagyon keveset SH-ztam, sőt szinte semennyit, ezért választom inkább a FR-t. A betsize balancálásodról postflop ugyanez a véleményem, és mindenképpen megfogadom a terem választással kapcsolatos tanácsod, illetve, hogy nem kell ennyire feszes br managment.

    @misirules Minden képpen majd akarok csatolni grafot meg ilyenek, véleményed szerint, mekkora minta alapján lenne belőve reálisan, hogy mennyi bb/100at hozok?

    Köszönöm mindkettőtöknek a választ!

  5. #5
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2012. 09. 28.
    Hozzászólások
    56

    Alapbeállítás

    Idézet lumpi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    @bubucmester Elsősorban azért, mert eddig csak nagyon keveset SH-ztam, sőt szinte semennyit, ezért választom inkább a FR-t.
    Vesd bele magad inkabb az sh-ba, fr-n egyszeruen nincs mar olyan valasztek, mint regen, sh action meg van azert mindenutt. Nem azt mondom, hogy nl2-n meg nl4-n ez most problemat okoz neked, de kesobb fog, de szerintem jobban jarsz, ha mar most hozzaszoksz. 888-on nl6-n kezdenek a helyedben, annal gyengebb mezonyt nem nagyon talalsz. Ugyan nem zoom, de nemsokara jon a 888 fast fold jateka, szoval at lehet majd allni ra.
    you rock, woohoo

  6. #6
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet lumpi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mekkora minta alapján lenne belőve reálisan, hogy mennyi bb/100at hozok?
    Ez csak az én véleményem de szerintem nincs az a minta ami elég nagy ahhoz hogy reális képet adjon ugyanakkor egyszerre annyira kicsi is hogy közben ne történjen túl sok változás (akár negatív akár pozitív hatású) a játékodban. 100k-t szokták mintának mondani, de nálam van hogy két egymást követő 100k hand ugyanazon a téten először 8bb/100 aztán csak 2bb/100. Közben meg vannak olyan 50k-s részek benne ahol +14bb/100 meg ahol -4bb/100.
    forexnub likes this.

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder erikkke avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 22.
    Hely
    dabas
    Hozzászólások
    702

    Alapbeállítás

    1 millió hand a minta srácok !!!

  8. #8
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    1 milla hand alatt csomót változik a játékod és valszeg a limitedet is növeled vagy legalábbis változik valamit a mezőny, szal nincs igazán megbízható mintha sztem se, nyilván micro téten, ha nagyon vered a mezőnyt, akkor 100k hand már elég oké, de ennyit meg sosem játszol ha nagyon vered a mezőnyt, feljebb ahol kisebb a bb/100, jobbak az ellenfelek, már tényleg nehéz biztosat mondani.

  9. #9
    Fanatikus tag lumpi avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 25.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    Üdv. Rég jelentkeztem, ennek legfőbb oka az volt, hogy elég elfoglalt voltam, és elmélkedtem mi tévő legyek a terem és a játékválasztással egyaránt. Még mindig nem fix, de most egyenlőre starson Zoom pokeren próbálkozok, NL5-ön, ahogy javasoltátok, FR-en mivel itt érzem magam kényelmesebben, a SH játékot majd csak később tervezem elővenni. 2 handet találtam a mai session után amibe nem igazán vagyok biztos.

    Hand #1
    Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 9 Players
    Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

    BTN: $5.53 (110.6 bb)
    SB: $1.87 (37.4 bb)
    Hero (BB): $5.12 (102.4 bb)
    UTG+1: $4.76 (95.2 bb)
    UTG+2: $9.72 (194.4 bb)
    MP1: $5.97 (119.4 bb)
    MP2: $8.83 (176.6 bb)
    MP3: $16.65 (333 bb)
    CO: $13.83 (276.6 bb)

    Preflop: Hero is BB with 2 Q
    7 folds, SB completes, Hero checks

    Flop: ($0.10) 2 9 Q (2 players)
    SB bets $0.10, Hero raises to $0.30, SB calls $0.20

    Turn: ($0.70) K (2 players)
    SB checks, Hero bets $0.45, SB raises to $1.52 and is all-in, Hero folds

    Results: $1.60 pot ($0.07 rake)
    Final Board: 2 9 Q K
    SB mucked and won $1.53 ($0.73 net)
    Hero mucked 2 Q and lost (-$0.80 net)

    Ellenfél ismeretlen. Lehet, hogy ezért hatalmas fejmosást fogok kapni, hogy ezt már ekkora stacknek, és feltehetőleg fishnek 2párt itt soha nem dobunk, de én mégsem tudtam abban a pillanatban rosszabbat a kezébe tenni. Úgy gondolom, hogy nem nagyon szoktak itt ezen a téten rosszabbal így blöffbe fordulni, mint pl egy KTo vagy valami.

    Hand #2

    Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 9 Players
    Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

    BTN: $5.06 (101.2 bb)
    SB: $4.35 (87 bb)
    BB: $3.35 (67 bb)
    UTG+1: $8.89 (177.8 bb)
    UTG+2: $6.45 (129 bb)
    Hero (MP1): $5.27 (105.4 bb)
    MP2: $5.07 (101.4 bb)
    MP3: $8.53 (170.6 bb)
    CO: $7.14 (142.8 bb)

    Preflop: Hero is MP1 with A T
    2 folds, Hero raises to $0.17, MP2 folds, MP3 calls $0.17, 4 folds

    Flop: ($0.41) 3 A K (2 players)
    Hero bets $0.25, MP3 calls $0.25

    Turn: ($0.91) 6 (2 players)
    Hero checks, MP3 bets $0.44, Hero calls $0.44

    River: ($1.79) 4 (2 players)
    Hero checks, MP3 checks

    Results: $1.79 pot ($0.07 rake)
    Final Board: 3 A K 6 4
    Hero showed A T and lost (-$0.86 net)
    MP3 showed Q A and won $1.72 ($0.86 net)

    Itt a turnre vagyok kíváncsi mit mondanátok ismeretlen ellen. Nekem először a c/c majd river c/f jutott eszembe. Köszi előre is.

  10. #10
    Fanatikus tag kisgatyas avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 08.
    Hely
    Kolozsvár
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    Hand #1
    Snapcall Ne vetitsd ki a saját játékod a fishy játékosra.
    Hand #2
    nagyjából okésnak tünik.
    The credit belongs to the man in the arena.

Oldal: 1 / 7 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •