Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (30) összesen
Like Tree13Likes

Téma: NL25 AQ OOP SINGLE RAISE POT - Ismeretlen ellen + STAT LEAK FIND

  1. #1
    Lelkes újonc Rendes1 avatara
    Csatlakozott
    2013. 02. 13.
    Hozzászólások
    63

    Alapbeállítás NL25 AQ OOP SINGLE RAISE POT - Ismeretlen ellen + STAT LEAK FIND

    $0.10/$0.25 No Limit Holdem
    PokerStars
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG Player4 ($50.19) 201bb
    UTG+1 Player5 ($58.47) 234bb
    CO Player6 ($42.09) 168bb
    BTN Player1 ($19.75) 79bb
    SB Rendes1 ($48.75) 195bb
    BB Player3 ($12.44) 50bb

    Pre-Flop: ($0.35, 6 players) Rendes1 is SB
    Player4 raises to $0.75, 3 folds, Rendes1 calls $0.65, Player3 calls $0.50

    Flop: ($2.25, 3 players)
    Rendes1 bets $1.61, Player3 folds, Player4 calls $1.61

    Turn: ($5.47, 2 players)
    Rendes1 bets $3.91, Player4 calls $3.91

    River: ($13.29, 2 players)
    Rendes1 bets $7.61, Player4 raises to $22, Rendes1 ?






    Seat 4: Player4 ( $50.19 USD ) - VPIP: 15, PFR: 13, 3B: 4, AF: 3,0, Hands: 67


    1. Jó a river value bet? Lehet ezt callolni?
    2. Ha nem jó a value bet akkor mi a jó játék riveren?


    És még szeretném megosztani a Szeptemberi eredményem és statjaimat, mert mostanában nagyon nem megy a játék és ez így nagyon nem lesz jó..

    Szóval kéne egy kis segítség/útba igazítás.

    https://www.dropbox.com/s/ze89gc7mxf...pt%20stat1.png

    https://www.dropbox.com/s/scw3q7s4k5...pt%20stat2.png

    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosítva: Rendes1 által: 2013. 10. 08. 08:41

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder davidgeszt avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    504

    Alapbeállítás

    Az nemtom hogy a lead jó-e(majd jönnek az okosabbak ) de ha igen, akkor én inkább potközelit javasolnék, adhatja néhány pár plusz FD. Illetve ezen a riveren ez ellen a feszes játékos ellen biztos hogy dobnék. Flusht nem igazán tudok a kezébe adni, maximum KsJs. Itt valszeg fullal lesz dolgod. Könnyű dobás számomra.

    A stathoz annyit mondanék, hogy sztem, postflop aggression nekem kicsinek tűnik, illetve a Cbet is, kb akkor cbetelsz amikor van is vmid.
    Utoljára módosítva: davidgeszt által: 2013. 10. 08. 09:05

  3. #3
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Jó a donk sztem, a guy úgy sem fog a fish miatt lazán cbetelni és kimehet egy csomó freecard, ha meg mégis lazán cbetel, akkor sem tudsz úgy emelni, hogy fish már rakott be pénzt. (gondolom az ott 50bbvel fish)
    Turntől lehetne máshogy játszani, de így deep meg nl25 jó lehet ez, callozhat ászokat még turn, river is, utg túl sok flöss meg 15/13-nál nem lesz, mondjuk kevés hand, de átlag player azért feszes koraiból.
    Riveren talán lehetne pici kisebb, így semmit sem versz, blöffölni az életben nem fog így szerintem.

  4. #4
    PA addict Gaabeesz avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 27.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    2.069

    Alapbeállítás

    Riveren ezt el kellene ereszteni.

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder asdator avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    633

    Alapbeállítás

    A statokhoz:
    -picit nagy a gap a pfr és a vpip között, lehet többször kéne 3betelned IP amikor callozol!
    -ránézésre túl sokat callolsz 3betet. Amíg nem vagyok annyira biztos magamban, addig OOP nem nagyon eröltetném a 3bet callokat. Callolj kevesebbet és inkább picit szélesítsd a light4bet range-ed.
    -SQZ lehetne magasabb, keresd a jó szitukat amik alkalmasak SQZ-re:
    pl: BTN steal -> SB CALL -> TE BB-n SQZ
    REG emel -> FISH CALL -> Te sqz olyan lappal amivel a fish range-ét vered!
    -W$WSF NAGYON NAGYON alacsony! Túl könnyen feladod a kisebb potokat valószínű. Ehhez kapcsolódik, hogy túl keveseb cbetelsz és túl sokat dobsz cbetre. Pre agresszorként sokkal aktívabbnak kéne lenned, nyugodtan cbetelj 55-60%-ban, a sikeressége akkor se fog csökkeni! FoldvsCbet statot meg csökkenteni kéne olyan 8-10%-al kb.
    -Az viszont meglepő, hogy ennyit dobálsz cbetre, viszont ha raiselnek akkor meg nagyon nem akarsz dobni Ez a flop vs raise fold 27,7% szerintem nagyon alacsony. Ennyire nem adsz hitelt az ellenfeleidnek? Pont azért, mert szűkebb rangel cbetelsz, ezért kéne nagyobb hitelt adni a raiseknek.
    -SB-ből lophatnál annyi mint BTN-ről kb.

    Így hirtelen ránézésre ennyi, egy videóból több mindent meg lehetne állapítani!
    Flush67 and erikkke like this.

  6. #6
    Fanatikus tag Guten3213 avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 31.
    Hely
    Világpolgár
    Hozzászólások
    256

    Alapbeállítás

    A legnagyobb hibáid (bár nem akkora minta de feltételezem, hogy nagy mintán is így játszanál):

    -iszonyat magas wonSD!!! Akinek ilyen magas a wonSD-ja az nagyon nem játszik optimálisan!!!! Ugye a pokerben minden mindennel összefüggésben van, ha megnézed pl a cbet statjaidat láthatod, hogy alacsonyak! Többek között ezért is magas a wonSD-od! De pl a flopon valami elképesztően sokat dobsz cbetre, ami megint csak hatalmas leak! Próbáld meg levinni ezt az értéket 55%-ra (nagyon picit 50% alá kellene, de első körben jó lesz az 55% is). Obv ehhez többet kell calloznod, és blöffölnöd is kell a folding ranged tetejével. Lehetne gto-zni, hogy mit hova kell tenni, de ebbe nem mennék most bele.

    -SB/BB játékod borzasztó lehet, egyáltalán nem véded meg őket!

    -Ahogy nem véded meg a saját vakjaidat, ugyanúgy nem támadod másokét! BTN rfi nagyon-nagyon kevés!!!! Ilyen téten ahol senki nem védekezik optimálisan BTN steal ellen 2 bb-s opennel 70% a btn openrange minimum! Ugyanez igaz az SB stealre is! Nagyon kevesen figyelnek arra, hogy ez most 1 SB steal, gyakorlatilag any2 open kb mindig nyereséges!

    -SQ kevés

    -blöff4betek hiánya

    -3beteket valszeg túl sokat callozol... Bár jó lenne itt 1 pozíciós fto3bet ablak

    -Amit írtak, hogy vpip és pfr között nagy a rés, az szerintem hülyeség! Micron pont ez az optimális. Pl micron felesleges az SB 3bet/fold stratégiát játszani, és mivel az ellenfelek rengeteget c/f-nak, vagy dobnak cbetre nagyon ki KELL szélesíteni a megadó rangedet! Simán exploitálhatod őket megadásokkal és postflop leakek kihasználásával!

    -Ugye passzív vagy, de megint minden mindennel összefüggésben van, pl kevés cbeteket stb-stb.

    Mondanám, hogy nézz meg videot, de nem hinném, hogy túl sok olyan sorozat van az oldalon, amit érdemes lenne megnézned!
    Utoljára módosítva: Guten3213 által: 2013. 10. 08. 11:16

  7. #7
    Lelkes újonc Rendes1 avatara
    Csatlakozott
    2013. 02. 13.
    Hozzászólások
    63

    Alapbeállítás

    Köszönöm a válaszokat!

    Este majd még ránézek a topicra és a statjaimra, meg még kérdéseket is tennék fel itt..

    -SB/BB játékom valóban katasztrófa, de már dolgozok rajta.
    -A light 4bet szitukat mostanában elemeztem/építettem bele a játékomba jobban (nem mintha eddig nem lett volna csak hát keveset léptem meg), majd erről is szeretnék kérdezni/beszélgetni, de lehet hogy nem itt kéne nem tudom..

  8. #8
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Mi a fene lehet nála? Ha szett-je volt, akkor azt miért nem védte meg, főleg a turn után? A river emelésére meg mi a fenének hívna vissza a flush-re?....Nekem ez egy picit fals-nak tűnik. Igen gyenge játék volt ez így tőle,ha megadtad és jobbat mutatott. Ha pedig nyertél, akkor is!

  9. #9
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Neki ne állj 70%-ban lopkodni BTN-ről, mert még többet fogsz csak bukni. Könyörgöm Guten, oké hogy igaz amit írsz, de ahogy a ftocbetnél is írtad, hogy nem kell rögtön 50% alá vinni, hanem lépcsőnként menjen, a BTN stealt sem szabad felvinnie 70%-ra, hiába 2bb-zik. Ilyen alacsony cbetekkel, és passzív postflop játékkal csak sorban bukni fogja a potokat, amikor nála lesz egy trash range, hiába lesz pozija.

    Szóval a BTN stealt is csak fokozatosan növeld. De van ezer más dolog, amit ki kell javítani szerintem előtte. Obv nem a BTN steal % a legnagyobb leak. Egy 48-as BTN steallel már szanaszét lehet kapni a mezőnyt, ha a játékod amúgy rendben van. Viszont azt még rendbe kéne tenni, aztán majd utána növelheted.

    Amúgy egyetértek a többivel, ezekre figyelj. Kivéve azzal, hogy SB-ről any2 steal mindig +EV lesz, ez sztem marhaság. Attól függetlenül hogy ezen is emelned kell természetesen.

    Az, hogy valszeg soka cold callod, meg a 3bet callod, megint lehet is gond meg nem is. Egyik ember azt írja nagy a gap, másik hogy jó az, mert szét kell callolni mindenkit mert gyengék és exploitálhatod. Most akkor melyik igaz, mi?
    Nos, megint az van, ami miatt már ezerszer belémkötött Guten. Igen, exploitálható ellenfelekkel van tele a limit, és ezért lehet őket sokat flatelni. De! Ha Te magad nem tudod őket exploitálni, sőt, szinte már ők exploitálnak Téged, holott nem játszik a legtöbb túl jól, akkor mégiscsak rossz lesz az a sok callolgatás. Hiába callolod xy lappal (elvileg helyesen) BTN-ön a gyenge, exploitálható reg emelését, ha aztán flopon fit or foldot játszol, soha nem blöff raiselsz, keveset lövöd meg a turnt, nem tudod mikor lődd a rivert is stb stb...
    Hát ezért nem jó az a vpip/pfr gap. Lehet itt mittomén hányas hyper-super regként arról papolni, hogy mi mindent engedhetnél meg magadnak ilyen gyenge mezőnyben, csak ha fogalma nincs annak a regnek arról, hogyan adjon specifikusan számodra tanácsot, akkor megette a fene az egészet... Szóval igenis feszesebben callozgatnék a helyedben, meg nem a stealek növelésével lennék elfoglalva. Előbb javítsd ki a postflop bizonytalan, passzív játékodat, és majd utána lehet lazulgatni pre. Máskülönben csak káosz lesz a játékod.

  10. #10
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mi a fene lehet nála? Ha szett-je volt, akkor azt miért nem védte meg, főleg a turn után? A river emelésére meg mi a fenének hívna vissza a flush-re?....Nekem ez egy picit fals-nak tűnik. Igen gyenge játék volt ez így tőle,ha megadtad és jobbat mutatott. Ha pedig nyertél, akkor is!
    Barátom szokott játszani zoom-ot, 20 dollárral kezd, és ahogy eléri a limitet feljebb lép. Nem tudom, hogy csinálja (tableten játszik),de többször vett már ki 1000-2000 dollár közötti összeget, ahogyan tegnap is...
    Ő mondta nekem, hogy az ilyen szituációk, amikor valaki flop-tól, call, call, és river durrr...Annak a 80 százaléka kamu! Válaszoltam neki,hogy ez azért ennél sokkal összetettebb,mire ő azt mondta: "Hogy nem baj, menjél, elemezgessél csak...)

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Címkék ehhez a témához

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •