Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (21) összesen
Like Tree15Likes

Téma: NL 25 Rush nutflöss vs river c/r push

  1. #1
    PA addict Macko1 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 18.
    Hely
    majdvalahol
    Hozzászólások
    2.006

    Alapbeállítás NL 25 Rush nutflöss vs river c/r push

    $0.10/$0.25 No Limit Holdem
    FullTiltPoker
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG Pokerass1962 ($30.56) 122bb ismeretlen
    UTG+1 Deep Maths ($50.22) 201bb 35/17 40hand
    CO giaGEO ($31.84) 127bb
    BTN kirelo ($25) 100bb 20/17/5
    SB renatosanto721 ($16.63) 67bb
    BB se247 ($38.56) 154bb

    Pre-Flop: ($0.35, 6 players) kirelo is BTN
    Pokerass1962 raises to $0.75, Deep Maths calls $0.75, 1 fold, kirelo raises to $3, 2 folds, Pokerass1962 calls $2.25, Deep Maths folds

    Flop: ($7.10, 2 players)
    Pokerass1962 checks, kirelo bets $2.84, Pokerass1962 calls $2.84

    Turn: ($12.78, 2 players)
    Pokerass1962 checks, kirelo checks

    River: ($12.78, 2 players)
    Pokerass1962 checks, kirelo bets $7, Pokerass1962 goes all-in $24.72, kirelo ?

    Pre a sqz lehet kérdéses. Floppon a betsizet elk*rtam. Riveren mi legyen? Esetleg lehetett volna nagyobbat betelni?
    Utoljára módosítva: Macko1 által: 2013. 12. 17. 10:47
    "És írogathatsz ilyeneket, hogy off, ettől biztos megnő az ázsiód itt az akadémián, mert vannak akik ezt szeretik"
    /by ice-pocó/

  2. #2
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Nem hiszem, hogy ezt tudnám dobni, igazából olyan sok full kombó nem lesz nála szerintem, mert nem calloz velük pre (44, 33, 98 ugye), ha meg igen akkor lehet jó pár flöss is nála, amit így játszik. Ahogy ment a parti akár blöffölhet is, de nyilván nem túl jó helyzet ez és lehet el kéne hinni.
    Macko1 likes this.

  3. #3
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Miért ne callolna pre olyan pocket, aminek fullja lehetett? Még regularok közül is sokan szoktak ilyen trágya callokat csinálni pocketekkel, ráadásul ez a játékos ismeretlen. plusz mögötte lévőtől is remélhet callt, ilyenkor még inkább szoktam hallani pl. tanítványoktól olyan indoklást, hogy úgy már jó lehet a setmine.

    Szal simán lehet nála pl. 33 vagy 44, ráadásul kicsi is volt a flop cbet, tehát callolhatott velük még OOP is. Szerintem dobnod kéne. Nem mondom, hogy húde egyértelmű, mert előfordulhat 1-2 flush, de pározódotton, nem nut flushhel, nem is biztos, hogy visszatolná. Szóval nekem a fold felé hajlik azért eléggé.

    Pre ha a vakok fishek voltak, vagy legalább passzívak, akkor simán jó a call is. Ha valamelyik mondjuk lazább reg, akkor jobb tetszik a sq. River betsize is oké, gyenge ranget célzunk sztem.
    Macko1 likes this.

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder asdator avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    633

    Alapbeállítás

    33, 44, 88, 98, 99 mind ott lehet nala sztem. El lehet engedni talan. Nem hiszem, hogy barmilyen SD kepes lapot bloffbe fordtitana, hogy flusht dobasson es a value raise range inkabb a fullok fele tolodik.
    Macko1 and Tir-X like this.

  5. #5
    Tag Englandfan avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 16.
    Hozzászólások
    114

    Alapbeállítás

    Nekem tetszik a presqueeze.

    Nem lehetséges hogy simán blöffre tesz? A flopbet elég lol,turnbet kihagyva és riveren checkkel egy fullszintű lappal amikor eddig érdemben semmi akciót nem kapott (ergo nem is várhat tőlünk nagyon most sem) és most izzadt tenyérrel várja vele hogy hátha most beleemelünk? Szerintem a line-unk alapján simán tehet blöffre, és a potodds sem olyan rossz a callra egy ismeretlen ellen,ennyiszer úgy vélem jók vagyunk topflushsel. A valueraise range is tartalmazhat még pár flusht a fullok/poker mellett egy ismeretlen kezében..

    Én adnám és ha bukok,bevernék egy jégersört.
    Macko1 likes this.

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder asdator avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    633

    Alapbeállítás

    Idézet Englandfan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem tetszik a presqueeze.

    Nem lehetséges hogy simán blöffre tesz? A flopbet elég lol,turnbet kihagyva és riveren checkkel egy fullszintű lappal amikor eddig érdemben semmi akciót nem kapott (ergo nem is várhat tőlünk nagyon most sem) és most izzadt tenyérrel várja vele hogy hátha most beleemelünk? Szerintem a line-unk alapján simán tehet blöffre, és a potodds sem olyan rossz a callra egy ismeretlen ellen,ennyiszer úgy vélem jók vagyunk topflushsel. A valueraise range is tartalmazhat még pár flusht a fullok/poker mellett egy ismeretlen kezében..

    Én adnám és ha bukok,bevernék egy jégersört.
    Igen, value handekkel (full, poker, flush) riveren csak a check/raise lesz a jo, pont az eddig mutatott gyengesegunk miatt. Ha drawt checkbackeltunk turnon es esett akkor ugyis betelunk, szoval nem veszit erteket ha checkel indit, ezen kivul meg a bloffjeinktol is valuet nyerhet ha a rivert beteljuk.
    A hsz-ed masodik reszere reagalva: ha bloffre tesz minket akkor miert check/raiselne egy TT, JJ vagy hasonlo tipusu handdel? Siman bloffcatchelhet es check/callolhat!
    Vegul: valoban lehet nala nehany flush kombo, de utg nyitas miatt joval kevesebb SC vagy suited broadway lesz nala mint PP.
    Utoljára módosítva: asdator által: 2013. 12. 17. 13:42
    Macko1 likes this.

  7. #7
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    - A Sqz valóban érdekes. UTG emelés és UTG+1 cc után nagyon nyomós érvet kellene felmutatni, hogy ez jó legyen. ( Gondolom nem az volt a célod, hogy remekül tudj 5betelni egy esetleges UTG blöff4betre... ) Ha arra számítasz, hogy 60%-ban elviszed pre, akkor nyilván ok, de erre most nem lehetett alapozni. Vagy ha tudod, hogy sokat dob 3betpotban oop a cbetre, akkor is jó lehet.
    - A flop cbet nem hiszem, h el lenne k*rva. Kicsit több, mint 1/3pot, ami rendben van, ha 3utca alatt készülsz betenni pl. AA-val egy kisebb pár (pl. JJ) ellen. Vagy azt máshogy hívnád? (pre 3$ --> flop --> 3$ --> turn 7$ --> river 12$, így ő 12$-t kell, hogy callozzon egy 50$-os potba riveren, ami elég kecsegtető)
    - A river elég érdekes lett ezzel a x/r-zel. Mivel nálad van az Ad, emiatt az esetleges FD-k aránya valóban kevesebb, de ott lehet mondjuk egy KdQd (JdTd, QdJd) szerű lappal, amit véleményem szerint leadelne inkább a x/r helyett, hiszen így kb. blöffbe fordulna egy jó SD képes lappal, hiszen te csak fullokkal (amik ritkán lesznek nálad a turn miatt) vagy esetleg nutflush-hel fogsz csak megadni. Ellenben ez a line elég jól működhet egy besz*ri OP ellen vagy csak simán bármi ellen, ami nem nuts közeli.
    -Nagyon kevés az infó róla. Tök gyanús az egész. Nyilván ott lehet fullokkal, de én ezt nem tudnám elengedni. Mi a biztosíték arra, hogy te betelsz riveren a turn check után?
    -Ellenben elég jó FE-t láthat a helyzetben.

    ( Kiváncsi vagyok mi lett. Nyilván mutatott egy 88-at és tök hülye vagyok )
    Macko1 likes this.

  8. #8
    Tag Englandfan avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 16.
    Hozzászólások
    114

    Alapbeállítás

    Idézet asdator eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ha bloffre tesz minket akkor miert check/raiselne egy TT, JJ vagy hasonlo tipusu handdel? Siman bloffcatchelhet es check/callolhat!
    Sztem azért ch/r-elhet mert erős value handje (flush/full/poker) van vagy blöfföl (mivel harmatgyenge az előadásunk a szemében és blöffre de legalábbis nem allinképes lapra rak minket de blöffcatchre meg ő még gyengébb pl a besült húzóival amiből akadhat egy pár) airrel.

    TT/JJ típusú handdel bluffcatch lenne az optimális ezt adom,valószínűleg nem fogalmaztam helyesen/pontosan az előbb.

    Szóval a lényeg sztem elégszer vagyunk elöl a potoddshoz mérten ahhoz hogy megadhassunk.

    Plusz ne felejtsük el,hogy ismeretlen játékosról van szó,lehet hogy egyáltalán semminek nem ad hitelt egy 9-essel a kezében,ami azért egy teljesen inkompetens játékosnál elég jó indok lehet akármire. Na jó ez már lehet kicsit elrugaszkodott kijelentés,de ha azt vesszük például hogy neki is ismeretlenek vagyunk és preflop 3beteltünk,akár rakhat nyugodt szívvel magas PP-re amit egy 9Tszerű lappal ő már gondolatban teljesen ronggyá vert.
    Macko1 likes this.

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder asdator avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    633

    Alapbeállítás

    Idézet Englandfan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sztem azért ch/r-elhet mert erős value handje (flush/full/poker) van vagy blöfföl (mivel harmatgyenge az előadásunk a szemében és blöffre de legalábbis nem allinképes lapra rak minket de blöffcatchre meg ő még gyengébb pl a besült húzóival amiből akadhat egy pár) airrel.

    TT/JJ típusú handdel bluffcatch lenne az optimális ezt adom,valószínűleg nem fogalmaztam helyesen/pontosan az előbb.

    Szóval a lényeg sztem elégszer vagyunk elöl a potoddshoz mérten ahhoz hogy megadhassunk.

    Plusz ne felejtsük el,hogy ismeretlen játékosról van szó,lehet hogy egyáltalán semminek nem ad hitelt egy 9-essel a kezében,ami azért egy teljesen inkompetens játékosnál elég jó indok lehet akármire. Na jó ez már lehet kicsit elrugaszkodott kijelentés,de ha azt vesszük például hogy neki is ismeretlenek vagyunk és preflop 3beteltünk,akár rakhat nyugodt szívvel magas PP-re amit egy 9Tszerű lappal ő már gondolatban teljesen ronggyá vert.
    Ha OOP floatolt, akkor riveren mindig betelni fog a nem SD kepes kezeivel, hogy dobassa a gyengenek tünő rangeünk jelentos reszet.
    Eleg nagy leveling kene ahhoz, hogy mondjuk riveren K high-al itt check/raiset jatszon a mi feltelezett A high bloffunk ellen

    En tovabbra is value check raisnek gondolom ezt es mivel az UTG emelo skalajaban nagyobb sullyal vannak a PP-k mint az SC-k es a suited broadwayek, ezert riveren is nagyobb sullyal lesz nala full mint gyengebb flush! (Nem nut flusht amugy is lehet inkabb nyitna riveren, ahogy flush is irta)

    Magas PP a turn check miatt nagyon ritkan lesz nalunk amugy, ezt o is tudja es nem fog 9x el itt igy akciozni ebben biztos vagyok!
    Macko1 and Tir-X like this.

  10. #10
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 17.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    225

    Alapbeállítás

    Én csak káró5-t látok! mi a másik lapod? gondolom valami káro?!

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •