Eredmény: 1 - 6 (6) összesen
Like Tree2Likes
  • 1 Post By Flush67
  • 1 Post By Tir-X

Téma: NL5 zoom AA flopon

  1. #1
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2013. 10. 06.
    Hozzászólások
    68

    Alapbeállítás NL5 zoom AA flopon

    Enemy 38 hand alatt 22/16/7.1

    Utólag nézve mehetett volna jóval nagyobb 4bet pre.

    $0.02/$0.05 Zoom No Limit Holdem
    PokerStars
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG kokoviosglxd ($6.09) 122bb
    UTG+1 Lilychen1225 ($2.50) 50bb
    CO Hero ($5.80) 116bb
    BTN nicmary31 ($6.73) 135bb
    SB shushinka1 ($5.55) 111bb
    BB pavel_kim67 ($6.12) 122bb

    Pre-Flop: ($0.07, 6 players) Hero is CO
    2 folds, Hero raises to $0.12, nicmary31 raises to $0.25, 2 folds, Hero raises to $0.66, nicmary31 calls $0.41

    Flop: ($1.39, 2 players)
    Hero bets $0.92, nicmary31 goes all-in $6.07

  2. #2
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 01. 31.
    Hozzászólások
    380

    Alapbeállítás

    38 hand nem sok, de annyi talán látszik, hogy elég értelmes statjai vannak, vagyis nem teljesen elveszett. BU-ról elég széles a 3bet range-e, mondjuk ATo+, A5s+, KJo+, talán QTs+, 77+. Ebből ekkora 4betre én nem sokat dobnék, mert ip deepen megvan az odds, ezen a limiten meg elég ritka az 5bet push, így nem zárnám ki teljesen a QQ+-t sem a calling range-éből.

    mit gondol rólad meg a lapodról? 4bet alapján a kis méret miatt én mondjuk valami monsterre tennélek (QQ+, esetleg AKs), amit ezen a boardon nehéz lesz eldobni, és akkor talán jó játék lehetne AJ, KJ, QJ, JT-vel. De history nélkül - ami itt valszeg nincs meg - nem anniyra +EV ez szerintem a részéről, még FDs boardon sem, mert túl sok dobást fog kapni. de valószínűleg ez túl van levelingelve.
    Inkább gondolom, hogy legalább annyi FD lesz range-ében, meg gyengébb pár (sokxor láttam már ilyet 77-TT-vel is, mert ő sem hiszi el a J-t, és akár erősebb lapot is akarhat dobatni, mert nagyon rossz oddsot ad a callra, ezért megadnám (a fenti range ellen kb. 65%-ot hoz a lapod)

    (ja, ez az egyik leakem, a rossz hero callok)

  3. #3
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Yep, a min3bet ellen mehetett volna 80 cent környékéig a 4bet.
    Elég kevés hand van a srácról, szal nehéz megmondani hogy reg és a preflop méretezés misclick, vagy fish és teljesen véletlen, hogy 38 hand alatt normális statjai lettek. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy dobni lehetne ezt 4bet potban, ha jobb player akkor nem sok Jx lesz nála, ha meg lesz akkor nem tolja be velük mindig, játszhat így bénán pár mást is, ha meg fish akkor is lehet szerintem elég random pár vagy fd ahhoz, hogy szintén ne dobhass.
    Nyilván az is érthető ha valaki eldobná, kb 100bb van még flop előttetek, ami elég sok egy lazább blöffhöz, te pedig azért erős leszel, de NL5 szerintem lesz elég rossz push a tuti AK-ja van gondolat alapján, hogy ne legyen rossz a call. Ettől még lehet a dobás jobb.
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2014. 01. 28. 16:41

  4. #4
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2013. 10. 06.
    Hozzászólások
    68

    Alapbeállítás

    Köszönöm a válaszokat.

    Nekem sem sikerült dobnom és egy zseniális AJo-t tudott mutatni sajnos.

  5. #5
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Pre nagyobb 4bet, viszont flop-on sokkal kisebb bet. Semmi értelme dobatni egy ... semmit
    Bmbie likes this.

  6. #6
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Normás esetben a overshoveot olyasminek gondolom, ami ellen dobni kéne itt, de ez más.
    Min3bet után szerintem játszhat így QQ, KK lapokat is, akár TT-et. Jy pedig nem túl nagy súllyal van a rangeben (nyilván van vmennyire). Szóval nem dobtam volna én sem.
    Nem beszélve a random hülyeségekről, amit ritkán ugyan, de mutat.
    Bmbie likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •