Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (15) összesen
Like Tree1Likes

Téma: KK 4bet pot vs riverbet deep szitu

  1. #1
    Fáradhatatlan grinder davidgeszt avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    504

    Alapbeállítás KK 4bet pot vs riverbet deep szitu

    $0.10/$0.25 No Limit Holdem
    PokerStars
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG Jumi56 ($44.98) 180bb
    UTG+1 AddyAss ($48.25) 193bb
    CO themasters89 ($18.11) 72bb
    BTN SeregXXX ($25) 100bb
    SB BuPTyO3uK ($30.41) 122bb
    BB PbI6a-Me4 ($25) 100bb

    Pre-Flop: ($0.35, 6 players) Jumi56 is UTG
    Jumi56 raises to $0.75, AddyAss raises to $2.25, 4 folds, Jumi56 raises to $5.20, AddyAss calls $2.95

    Flop: ($10.75, 2 players)
    Jumi56 bets $6.60, AddyAss calls $6.60

    Turn: ($23.95, 2 players)
    Jumi56 checks, AddyAss bets $8, Jumi56 calls $8

    River: ($39.95, 2 players)
    Jumi56 checks, AddyAss bets $14.75, Jumi56 ????

    Ellenfél 70 hand alatt 24/18/16.7. Turnon azért checkeltem mert nem nagyon láttam már value-t.Mik ezek a minbetek turnon meg riveren?

  2. #2
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2014. 01. 10.
    Hozzászólások
    78

    Alapbeállítás

    pre flop mi volt a terv 5betre?

    3bet call felmerült?

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder davidgeszt avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    504

    Alapbeállítás

    Nem merült fel a call, amíg elől vagyok egy range ellen, addig nem szoktam lassítani regnek tűnő arc ellen. Nem tudom 5bet ellen ilyen deepen mit kéne csinálnom. Szted? Deepen sokszor el vagyok veszve.

  4. #4
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2014. 01. 10.
    Hozzászólások
    78

    Alapbeállítás

    Idézet davidgeszt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem merült fel a call, amíg elől vagyok egy range ellen, addig nem szoktam lassítani regnek tűnő arc ellen. Nem tudom 5bet ellen ilyen deepen mit kéne csinálnom. Szted? Deepen sokszor el vagyok veszve.
    én nem 4beteltem volna, pozik sem túl kedvezőek.
    hand minta semmi, ha 5betre nem tudom mit csináljak akkor inkább szélesen hagyom a range.t, amúgy is jó ha KK /AA van a 3bet calling range.ben ;-)

  5. #5
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet in_Moyes_we_trust eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    amúgy is jó ha KK /AA van a 3bet calling range.ben ;-)
    Pont ugyanannyi előnye mint hátránya van. Te hogyan profitálsz belőle?
    Tir-X likes this.

  6. #6
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2014. 01. 10.
    Hozzászólások
    78

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pont ugyanannyi előnye mint hátránya van. Te hogyan profitálsz belőle?
    "ha"

    én nem szeretek callolgatni : ) , de jelen esetben jobbnak tartom.

  7. #7
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Az nem rossz elgondolás , hogy ha bajban vagy egy 5betre, és nem tudod mit tegyél, akkor inkább kihagyod a 4betet. Viszont gondolkozz ez azon, hogy post ha nem jön A, attól még lehetsz broke-on. /Deep játékban nehezebben ugyan/. Pre. itt sztem jó a játéka Hero-nak, mert értéket tud nyerni, mindenféle laptól, mint egy KQs-től, AJs-től, AKo-tól és még van bőven, amivel poziban többen inkább csak megadnak. Itt riveren mindenféleképpen raiselek, pontosabban visszatolom, mert könnyen megadhat nem csak besült lapok lehetnek nála, amit a floatjai (FD) tartalmaznak, és ha azt vesszük, hogy ami ellen ha megadással játszik Hero és nyer, azokkal is adhat még Villanin. Nyerhetünk tőle még értéket.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder davidgeszt avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    504

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az nem rossz elgondolás , hogy ha bajban vagy egy 5betre, és nem tudod mit tegyél, akkor inkább kihagyod a 4betet. Viszont gondolkozz ez azon, hogy post ha nem jön A, attól még lehetsz broke-on. /Deep játékban nehezebben ugyan/. Pre. itt sztem jó a játéka Hero-nak, mert értéket tud nyerni, mindenféle laptól, mint egy KQs-től, AJs-től, AKo-tól és még van bőven, amivel poziban többen inkább csak megadnak. Itt riveren mindenféleképpen raiselek, pontosabban visszatolom, mert könnyen megadhat nem csak besült lapok lehetnek nála, amit a floatjai (FD) tartalmaznak, és ha azt vesszük, hogy ami ellen ha megadással játszik Hero és nyer, azokkal is adhat még Villanin. Nyerhetünk tőle még értéket.
    Én inkább a dobáson gondolkodtam, QQ-n kívül nem nagyon látok más lapot a range-ében ami nem ver... Az elég nagy cbet miatt nem hiszem hogy túl sok float lenne nála, meg ismeretlenül 4bet kasszában valszeg őszinte lesz. Turn félpot river allinra, elhiszem neki a TT,JJ szerű handeket. De nagyon megzavart ez a gaybet

  9. #9
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    Ha gondolkodtál a dobáson, akkor ezek szerint megadtad és nem nyertél vele...Viszont 4bet potban, egy standard méretezésnél deep játékban tartalmaz float-ot a range bőven. AJs-sel, QQ-val, de még lesz nála drill is, mert ugyan regnek tűnik az arc, de biztosan nem állíthatod róla. Itt én, ha vagy dobok, vagy megadok ebben a szituban. Na mindegy. Majd legközelebb

  10. #10
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Ilyen helyzetekben (is) érdemes EV-t minősíteni. Vagyis, hogy melyik megjátszás lesz valószínűleg a legpluszosabb.
    Nekem például nincs is MP vs EP 3betem (kivétel, ha fish az UTG), mert nagyon egyértelmű, hogy milyen lapok lennének benne: JJ+,AQs+,KQs,AQo+,KQo (talán lehet még tágabb a stack-ek miatt: (99+,ATs+,KJs+,QJs,JTs,T9s,98s,AJo+,KQo). Ezek ellen pedig nagyon optimálisan lehet játszani.
    Emiatt a 4betet is túljátszásnak érzem majdnem ismeretlen ellenféllel szemben.
    Ha már így alakult, akkor viszont gondold át, hogy a betméretezés közel sem olyan, mint sima vagy 3bet kasszákban. Ha például 3 utcára lőtted volna be az általad elgondoltak szerint: 6,6 --> 13,2 --> 26,4 (Össz: 46,2), akkor kb. nem is tud hibázni az ellenfél.
    De visszatérve az EV minősítésre:
    -Abban van a legtöbb érték, ha 3 utcát végiglősz és lecallol rosszabb lappal?
    -Van 3 utca érték ebben a handben?
    -Ha gyengeséget mutatsz és hagyod kibontakozni, akkor meg fogja blöffölni elégszer az KQ/AQ/AK +FD lapjait?
    stb.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •