Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (14) összesen
Like Tree2Likes

Téma: AK 3bet/fold vagy 3bet/broke ?

  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 16.
    Hozzászólások
    148

    Alapbeállítás AK 3bet/fold vagy 3bet/broke ?

    weaktight | Hand

    Nyilván a call nem jöhet számításba mert 10/9 floppon nem jön semmi, ha meg jön akkor nem fog kifizetni.

    Szívem szerint eldobtam volna 130 indulóból 17en voltunk, rommá ömlöttem a versenyen, halál agresszív is voltam.
    50/40et játszottam 25%os 3bettel...

    A csávó 47H alapján 50/26/10,5 F3B 50

    82BB-m volt.

    Olyan kellemetlen.
    Fél hobbi vagy fél hivatásból űzöm a pókert, tök jó lett volna nyerni nagyobb pénzt, úgy érzem hogy túl nagy varianciát vállaltam fel ezzel de azért mégis csak egy rohadt AK. :S

    Szerintetek mi a jó ?

  2. #2
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    82bb-vel itt még nem kell betolni. Meg amúgy tegyük hozzá, nem sok szituban kell 82bb-s effektív sztekket betenni egy legjobb esetben is coinflip szitura. Még ha coinflip, akkor sem kell betenni. AQ-val meg nem szoktak azért 4betelni.
    Player1 12000-s 4betjére el kell dobni. Nem akarsz vele összeakaszkodni.
    s0rt3d likes this.

  3. #3
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Amúgy bubble volt? Vagy már itm voltatok?

  4. #4
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 16.
    Hozzászólások
    148

    Alapbeállítás

    ITM voltunk.
    18tól fizetett, 17en voltunk.

    Pont ezt gondoltam, hogy el kéne dobni de a kisördög sosem alszik aztán pusholtam...
    Amúgy igen AQ-val a legtöbbször flatelnek, nem tehetem 100%osan a 4bet fold skálájába, bennem volt picit, hogy tuti air mert tényleg nagyon agró voltam előtte de rá kell jönnöm, hogy nem kell túl gondolni ezt a pókert.

  5. #5
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 16.
    Hozzászólások
    148

    Alapbeállítás

    Amúgy ha belegondolunk 1010et is flatel de ha nem akkor valszeg eldobja de fogalmam sincs, hogy ilyenkor ki mikor miért 4bet foldol egy 1010-QQ ranget. Mert ez a 82bb shove elég faceup.

  6. #6
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Nehéz kérdéseket feszegetsz... Ha 30-40 bb lennék biztos hamarabb betenném, mint így.

    De nézd végig jobban a line-t. UTG emel 3bb-t (pedig van short az asztalnál), te vissza 8-ig kisvakból, erre ő azt mondja, legyen inkább 20 a flop.

    Ez nálam instafold, és örülök, hogy olcsón megúsztam.

  7. #7
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Naja, TT-JJ-AQ max flat. KK, AA nem kérdés, QQ az az igazán nagy kérdés. De szerintem tényleg annyira faceup volt a lapod, hogy QQ-t sem dob itt el.

  8. #8
    Őstag Ice-pocó avatara
    Csatlakozott
    2013. 05. 01.
    Hozzászólások
    1.014

    Alapbeállítás

    1. Miért ekkora a 3bet?
    2. 82 BB effektívnél, miből gondolod, hogy jobbat fogsz játszani a flip-nél, ha 5betelsz?
    3. 3-ból egyszer eltalál, ami azért jobb arány, mint a 10-ből 9, de nyilván nem ezért callozunk...

  9. #9
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1. Miért ekkora a 3bet?
    Bizony, ez feleslegesen nagy 3bet lett.

    Idézet Ice-pocó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    2. 82 BB effektívnél, miből gondolod, hogy jobbat fogsz játszani a flip-nél, ha 5betelsz?
    Erre is csak bólogatni tudok. Bár nem vagyok MTT-s, de sztem ezt bevállalni ekkora stackkel a verseny ezen szakaszában elég -EV volt.
    s0rt3d likes this.

  10. #10
    Őstag kertitorp avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.331

    Alapbeállítás

    Jó lenne tudni mekkora buyin-ű verseny volt. Ugyanis kistétes versenyeken kb nem lesz ellennek blöff 4bet range-e. Így pedig flip-et sem igazán fogsz tudni játszani. Nagyon agronak kell lennie, hogy AK-val ezt folytatni tud. Itt legtöbb playa range KK+, néha QQ, AK.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •