Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (14) összesen
Like Tree3Likes

Téma: JJ Rushon

  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 16.
    Hozzászólások
    148

    Alapbeállítás JJ Rushon

    Bocs, hogy nem postolom be a handet de ezt élő pókerezés közben toltam le a telefonon.
    JJm van openraiselek, két call.
    Flop 226 két treff
    Check, cbetelek kb. 60-70%ot ugye itt még sok minden callolhat.
    Egy ilyen floppon brokelnátok ?
    Egyszerűség kedvéért számoljunk 100BB-s stackekkel.

    Az egyik srác aki Ip volt megadta a másik eldobta.
    Turn 7 szín nélkül. Folytatjátok a tovább ? Bet/broke hát ha egy megfáradt 10es pár vagy egy későn ébredező fd ?
    Check/raise hát ha csak floatolni akart ? Check/call meg a check/fold szerintem tök értelmetlen, ennyi erővel át is küldhetném villian számlájára a pénzt.

    Na mindegy én beteltem tovább, ellenfél call.. Mondom mi a f#Xz.
    River blank 2 azaz fullom van.
    Board 22672

    Itt már elég nagy volt a pot szóval ha checkelek és pushol call vagyok ha betelek akkor gyakorlatilag megint callolhatok mert a stackem 60-70 % bent van.
    Szóval ilyenkor mi a szitu ?
    Légyszi valaki matekolja ki ezt mert már kezdek megőrülni ettől a rushtól XD

    Biztos van valami taktika meg stratégia ami működik de még nem jöttem rá.
    Ha flatelgetek KK-kal akkor a Q2 szét vág ha 3betelek akkor meg az AA-el brokelok.

  2. #2
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Ha riveren a stacked 60-70%-a bent van akkor 4szer akkor a pot mint a stacked. Ez egyrészt rosszul sizeolt parti másrészt 5.-ik nutfullal nem lehet kérdés.

    Idézet s0rt3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    megfáradt 10es pár vagy egy későn ébredező fd
    HUD nélkül 0 infóval, próbálj meg olyan dolgokat feltételezni a játékosokról ami a -leg-reálisabb.
    BelaKecske likes this.

  3. #3
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 16.
    Hozzászólások
    148

    Alapbeállítás

    Jó de néha meg tényleg ott ami ellen oddsom van..
    De alegtöbbször ténylega nutz szóval mindennel flatelni kell pre, csak AAal lehet allin menni, ezt most halál komolyan mondom!

  4. #4
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Idézet s0rt3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jó de néha meg tényleg ott ami ellen oddsom van..
    De alegtöbbször ténylega nutz szóval mindennel flatelni kell pre, csak AAal lehet allin menni, ezt most halál komolyan mondom!
    Ezt nagyon nagy baromságnak tartom. Számtalan olyan szituációt tudok mondani, amikor egy A5s vagy egy 44 tökéletes lap egy 5bet pushra. Nem amiatt, mert olyan marha jól állunk konkrétan egy AA ellen, hanem az egész rang-dzsét tekintve, meg a játékelméleti alapokat figyelembe véve.
    Ha komolyan úgy gondolod, hogy csak AA-val tudsz preflop broke-olni, azt körülbelül 3-400 leosztás alatt fogom biztosan tudni és semmivel nem fogok ellened preflop tönkremenni, egész egyszerűen postflop foglak kihasználni és majd nem fogod érteni, hogy lehet nálam olyan lap, miközben te iszonyat erős range-dzset reppelsz. Pont emiatt, tudom, hogy ki fogsz fizetni, ha nekem beesik valami magic board.
    ProAdel89 likes this.

  5. #5
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 12. 23.
    Hozzászólások
    430

    Alapbeállítás

    szertem postolj normális handeket, normális kérdésekkel, ne telorol jatszott, agyon agyalt hulyeségeket
    nem bántásból

  6. #6
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet s0rt3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jó de néha meg tényleg ott ami ellen oddsom van..
    De alegtöbbször ténylega nutz szóval mindennel flatelni kell pre, csak AAal lehet allin menni, ezt most halál komolyan mondom!
    Hát ez úgy badarság, ahogy van
    Egy nagyobb mintán szűrj le olyat, hogy preflop allin szituban pl. hogy teljesítettek bizonyos handek. AK, KK, QQ, ilyesmik. Látni fogod, hogy masszív plusz ezek mindegyike. Nyilván az AA lesz a legnagyobb hosszú távon, de ha tűrhetően játszott partik kellően adatbázisán végzel ilyen szűrést, nem kaphatsz minuszos eredményt.

    Riveren meg inkább betolnám a maradékot, mint c/c-olnám, elég sok rosszabb full lecallol, és nem számíthatsz túl gyakran blöffre, sőt.
    s0rt3d likes this.

  7. #7
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet Flush67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Számtalan olyan szituációt tudok mondani, amikor egy A5s vagy egy 44 tökéletes lap egy 5bet pushra.
    Most direkt túlzol amikor a "számtalan" kifejezés használod vagy komolyan gondolod?
    Mekkora 5b %-od van, és mekkora az 5b succes%-ed?
    Milyen bb/100-ad van onnantól hogy 4betet kapsz? (beleszámolva a foldokat/callokat is)
    Milyen hatást fogsz ezzel elérni? (milyen limiten?)
    Mindig 100bb-n csinálod, vagy felette is? 120-130bb-n?
    Figyelembe veszed a postflop tendenciákat is?
    Milyen szituban használsz kis PP-t 3betre?

    Nem kötegszem csak kíváncsi vagyok.

  8. #8
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 16.
    Hozzászólások
    148

    Alapbeállítás

    -NEm sértődök meg tudom hogy csak egy "buta" felvetés mert a nagy könyvben nem ezt tanítják.

  9. #9
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Ne is, nem akart sértő lenni, csak ha egy gondolat rossz, azt meg kell mondani, és nem feltétlenül a mézes-mázas verzió fog jobban megragadni

    Flush, még A5s elfogadom, hogy lehet 5bet shove, de kis pockettel az életben nem lépném meg, még amikor spewy hangulatban vagyok, akkor sem. Szerintem tökéletesen felesleges 100bb deep játékban belevenni bárki ellen a light 5bet rangedbe, mert lesz ezernyi másik lap, ami sokkal jobban teljesít equity és blocker szempontjából is. Ha olyannyira csökkentenéd ezen kvöetelményeket, hogy ebbe a 44 is beleférjen, hatalmas 5bet ranged lenne.

  10. #10
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Most direkt túlzol amikor a "számtalan" kifejezés használod vagy komolyan gondolod?
    Mekkora 5b %-od van, és mekkora az 5b succes%-ed?
    Milyen bb/100-ad van onnantól hogy 4betet kapsz? (beleszámolva a foldokat/callokat is)
    Milyen hatást fogsz ezzel elérni? (milyen limiten?)
    Mindig 100bb-n csinálod, vagy felette is? 120-130bb-n?
    Figyelembe veszed a postflop tendenciákat is?
    Milyen szituban használsz kis PP-t 3betre?

    Nem kötegszem csak kíváncsi vagyok.
    Kár kötegelődni
    Valóban lehet benne túlzás, de cseppet sem tartom elrugaszkodottnak. Mivel manapság egyre több a blöff4bet, ez az egyik alkalmazkodási lehetőség.
    Lehet azt is csinálni, hogy simán megadni 4beteket, ha biztos vagy postflop, vagy a legegyszerűbb ha szűkíted a 3bet skáládat.
    Én is variálom ellenféltől, pozíciótól, méretezéstől függően, hogy mit csinálok.
    De pl. azt gondolom belátod, hogy ha nincs blöff5bet range-dzsed, akkor ellened sokkal könnyebb játszani.

    Példa:
    Tehát ha van pl. egy UTG 10%-os (77+,ATs+,A5s-A4s,KJs+,QJs,AJo+,KQo) Openrange, 20K handed van róla.
    3betet nem ad meg, csak 4betel, vagy dob. Az egyszerűség kedvéért tegyük fel, hogy a range-dzse felét eldobja és a maradék felével felesben 4bet/foldol a másik felével 4bet/callol.
    4bet/fold: JJ-99,AQs-AJs,KQs
    4bet/call: QQ+,AKs,AKo

    Ez ellen lehet azt csinálni, hogy addig szűkíted depolarizltan az 5bet range-dzsedet, míg még 50%+t hozol ellene (magyarul te is legfeljebb QQ+, AK-val mész tönkre, de ha még szűkebb, csak akkor fogsz termelni), de lehet azt is csinálni, hogy pl. QQ-val és AK-val csak flat-elsz és postflop lejátszod, és inkább beveszel egy A5s-A4s-t, ami egész jól teljesít még akkor is ha bepakoljátok, viszont eldobatsz egy halom jobb lapot, valamint nem lesz tök átlátszó, hogy mi az 5bet range-dzsed. Egy ilyen nit fog neked egy idő után mindig KK+-t mutatni, mert ő könnyebben alkalmazkodik és változtat a broke range-dzsén, ha te csak 1%-ban 5betelsz rá.

    Kis pp-vel (22-44) például bb vs sb nem szoktam megadni steal-t, hanem beveszem a blöff 3bet skálámba.

    BU (25-35 BB) steal ellen szoktam például 2X-re 4,5-5,5X-ig 3bet/foldolni vakokról, mert ők tipikusan 70%+-t dobnak, postflop pedig úgy sem tudok mit csinálni egy kis (22-77) pp-vel ekkora stack ellen.

    Speciális eset. Preflop flat-eltem mondjuk 66-tal BU vs CO, de az agro BB sqz-el. CO megad.
    Itt a 3 opció közül egyáltalán nem elvetendő egy push, hiszen sqz-elni pp-k közül csak a legerősebbekkel (tippre 99+) fog, viszont adja meg a push-t egy ATs-sel, AQo-val ha akarja. 55%-45% + dead money +FE

    (Ezen kívül pp-vel preflop bepakolni annyira azért nem lesz rossz NLH játékban, szóval adódnak olyan szituk, amikor érdemes kicsit image-et is építeni, nehogy rádmásszon egy jobb reg.
    22-77 vs 99+,AQs+,AQo+ 35%-65%, mondjuk egy BU 55%-os openrange-nek ez csak a 9%-a, egy másik X%-kal meg 4bet/foldon lesz. Meg lesz egy széles megadórange-dzse, de mi preflop termelünk a move-val)

    100BB (120BB) felett teljesen megváltozik a játék, másfajta range-dzsel 3betelek és flatelek preflop, abba most bele se mennék, csak a valóban túlzó "számtalan" példa közül írtam le egy-kettőt.
    Utoljára módosítva: Flush67 által: 2014. 04. 10. 14:08

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •