Eredmény: 1 - 7 (7) összesen
  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 10. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    169

    Alapbeállítás Milyen lap volt a kezemben?

    Mult heten elmentem egy 3+1 elopoker versenyre, ahol 15.000 zsetonrol indultunk, es nekem nem jutott rendes lap az elso jopar korben. Vagy dobaltam, vagy alacsony parokkal tartottam 5 vaknyi emeleseket, remenykedve egy flopolt setben, kozepes parokkal flopon tartottam emeleseket, remenykedve, hogy javulok setre vagy ket parra, de semmi.
    Mar 300-600 nal jartunk, amikor 8700 zsetonom volt, es nagyvakban ultem (vagyis mar csak 8100 zsetonom .

    UTG + 1 emel 1200 -ig, dealer megad, kisvak dob(!!!, biztos nem volt pot odds, vagy beszart, hogy kemenyen visszaemelek), en megadom a minraise-t.

    Flop: 8 T 6, ebbol T 6 karo, 8 pikk
    Pot: 3900

    En csekk, UTG + 1 emel 2000-et, dealer call, en all-in 7500-zal (majdnem potsize bet).
    UTG + 1 instacall, dealer instacall (UTG + 1 es dealer is nem tobb mint 12-13000-rel mentek a partyba, vagyis mindketten stackjuk 80%-aval calloltak az all-in-emet).

    Turn 5 karo check, check
    River 5 kor, check, check

    A partyban jatszott egy kiralypar, egy bubipar, es egy Q9 (csak a 9 volt karo).

    Melyik lappal toltam all-int?
    Rossz volt-e ez a jatek?
    Utoljára módosítva: Venus57 által: 2008. 05. 05. 17:44

  2. #2
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 09. 17.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    245

    Alapbeállítás

    Nézzük:
    utg min raise a legtöbb játékosnál erőt jelent. Mivel az ellenfelekről nem írtál semmit, ezért azt gondolom, hogy nála volt a király pár.
    Ha nálad lett volna a bubi pár akkor már szerintem preflop betolod, ezért a d-nél volt a jj és nálad a q9.
    Persze, lehet, hogy jj-val minraise-el utg, (bár ez elég valószínűtlen), és a d csak a squeeze miatt nem emelt vissza preflop. Ezt egyébként a flop utáni játék is alátámaszthatja, mert ha a d-nél lett volna a jj akkor a flop után raraise allin jött volna asszem.
    Én ezt a q9-et ekkora stack méretnél, preflop eldobom.
    Ha már megnézted a flop-ot akkor is hibás szerintem az allin legjobb esetben is 8 out-od van, mert az egyiknél szinte biztos, hogy over pair van, a másiknál meg lehet flush, vagy set, vagy szintén sor húzó

    megoldás?

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 09. 17.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    245

    Alapbeállítás

    Végiggondoltam még egyszer, de nem igazán stimmel sehogyan sem.

    Nálad KK: Miért nem preflop allin, de lehet
    Nálad JJ: Miért nem preflop allin?
    Nálad q9: miért call?

    D KK: preflop call, még érthető, flop utáni call már nem
    D JJ: preflop call: talán, flop után csak call: érthetetlen
    D q9: lehet

    UTG KK: lehet
    UTG JJ: lehet, de miért min raise,
    UTG q9: ha nagyon agr akkor lehet.

    Ezek alapján lehet, hogy nálad volt a KK, utg JJ, és d q9

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 05. 09.
    Hozzászólások
    645

    Alapbeállítás

    Hát ez nem egy éppen könnyű játék. Mik a statjaid? Viccet félretéve úgy hogy ténylegesen nem tudok semmit a játékodról nem tudok találgatni sem. Bár mivel a pozíciókat ismered meg az ilyen fogalmakat, hogy "minraise" ezért legkevésbé azt hinném el rólad, hogy Q9o-val betolod egy ilyen flopon.
    Ha tippelni kéne azt mondanám nálad volt a JJ.

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder CrisRoniii7 avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 12.
    Hozzászólások
    976

    Alapbeállítás

    Sztem UTG min.raiselt KK-val,BU call pozícióbol Q9-el,te call JJ-val,vagy fordítva nálad van KK utg-nél JJ...Sztem tuti h a BU-nál van a Q9....Mivel ezzel UTG raise weak game lenne,míg a te flop move-in-ed is elég donkey...
    Bár akárki kezébe akármit rakok,mindenki rosszul játszotta meg a kezét,ergo így nehéz lapra tenni titeket.....
    "A póker a darwinizmus társadalmi formája:az erős életben marad,a gyenge elesik."

  6. #6
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 10. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    169

    Alapbeállítás

    Hat sracok Nalam volt a Q9, es UTG + 1-nel volt a KK, dealernel volt a JJ.

    Azt gondoltam, hogy egy potsize all-innel ki tudom emelni mindkettot.
    Ugy okoskodtam, hogy van kb. 25% fold equity-m (25%, hogy mindketten dobnak; a flop elegge draw heavy volt, sor es flush huzoval), es 32% eselyem, hogy sorra javulok (ekkor meg nem tudtam, hogy egyikuknel pont JJ van). Ezzel ugy gondoltam, hogy + EV a tortenet.
    Hat meglepetesemre mindketten lecalloltak, es utana vegigcsekkeltek a turn-t es rivert... LOL Kiestem, mehettem haza.

  7. #7
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 10. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    169

    Alapbeállítás

    Idézet tibzen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nézzük:
    utg min raise a legtöbb játékosnál erőt jelent. Mivel az ellenfelekről nem írtál semmit, ezért azt gondolom, hogy nála volt a király pár.
    Ha nálad lett volna a bubi pár akkor már szerintem preflop betolod, ezért a d-nél volt a jj és nálad a q9.
    Persze, lehet, hogy jj-val minraise-el utg, (bár ez elég valószínűtlen), és a d csak a squeeze miatt nem emelt vissza preflop. Ezt egyébként a flop utáni játék is alátámaszthatja, mert ha a d-nél lett volna a jj akkor a flop után raraise allin jött volna asszem.
    Én ezt a q9-et ekkora stack méretnél, preflop eldobom.
    Ha már megnézted a flop-ot akkor is hibás szerintem az allin legjobb esetben is 8 out-od van, mert az egyiknél szinte biztos, hogy over pair van, a másiknál meg lehet flush, vagy set, vagy szintén sor húzó

    megoldás?
    Tokeletes a levezetes.
    Sztem viszont nem szamolsz a fold equity-vel.
    Nekem egy min raise UTG-bol ilyen alacsony buy-in-es versenyeken nem mindig okos csapdaallitast jelent, hanem neha fogalmatlansagot, hogy mennyivel is lehet kiemelni a tobbieket, egy kozepesnel kicsit erosebb lappal, nem feltetlenul premium parral (kiderult, hogy ez nem az volt).
    Masreszt nagyvakbol megadni 1 nagyvakot (minraise volt ugye), mikor mar bent van 5BB sztem nem rossz Q9o-val, de lehet, h tevedek.
    Ezert tettem fel ezt a partyt, mert kivancsi vagyok a velemenyekre.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •