Oldal: 16 / 16 ElsőElső ... 6141516
Eredmény: 151 - 158 (158) összesen
Like Tree117Likes

Téma: Gyúrunk Vaze?

  1. #151
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Idézet Riddler1988 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hali! Sikerült meghúzni a csuklóm, 2 het ne medzek de nem akar javulni. Ajánlotok valami megbízható sportkrémet rá?
    Nekem a lóbalzsam vált be a legjobban!

    LÓBALZSAM - izomlazításra, ízületi fájdalmakra - EGÉSZSÉGÁRUHÁZ

  2. #152
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    647

    Alapbeállítás

    Idézet van Gerwen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem szard le. Én más műfajt űzök, és az sem éppen vesebarát.
    Ezt a tanácsot nem köszöntem volna meg amikor mentőt kellett hívni, miután pár órát fetrengtem a földön szülési fájdalmakkal.
    Bár nem láttam hogy valaki szedné, de pl a kreatintól könnyen kialakulhat vesekő.
    Arra pedig már ajánlott gyógymód a sörözés.
    van Gerwen likes this.

  3. #153
    Idegen Benci18 avatara
    Csatlakozott
    2015. 03. 16.
    Hozzászólások
    6

    Alapbeállítás

    Igen, ha gyökér az ember a kreatintól könnyen kialakulhat vesekő.

    5. hosszú kúrámon vagyok túl, és semmi vesegond...

  4. #154
    PA addict
    Csatlakozott
    2013. 12. 14.
    Hozzászólások
    4.850

    Alapbeállítás

    Idézet Riddler1988 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hali! Sikerült meghúzni a csuklóm, 2 het ne medzek de nem akar javulni. Ajánlotok valami megbízható sportkrémet rá?
    Krémet nem tudok ajánlani,de terápiás célzattal mondom:kevesebb recska:-P
    Netrol likes this.

  5. #155
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 05.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    647

    Alapbeállítás

    Idézet Benci18 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, ha gyökér az ember a kreatintól könnyen kialakulhat vesekő.

    5. hosszú kúrámon vagyok túl, és semmi vesegond...
    Jó egy éve nem írtam a fórumba, hamar be is ugrott hogy miért.
    Nem tudom hogy a te értelmezésedben mit jelent a gyökér, én úgy tudom hogy az ostoba bunkó szinonimája.
    Hozzáteszem hogy még nem találkoztam olyan "nem gyökérrel" aki bárkit gyökérnek nevezett volna.
    Ha már úgy döntöttél hogy több infót nem adsz - inkább meghagyod a gyökereket gyökereknek - akkor én azt tippelném hogy több, kisebb adagban kell bevenni a napi mennyiséget, és sokat kell inni mellé. Ez gondolom csökkenti a kockázatot, de úgy tudom hogy napi 5g az a mennyiség aminek bizonyítottan semmilyen veszélye nincs.
    Nyilván van akinek soha nem lesz veseköve tőle, van akinek meg kis mennyiségtől is lesz (aztán neki már hiába mondod hogy szedje nyugodtan, mert neked nem lett semmi bajod).
    Én utólag azt mondanám hogy a kreatin amúgy is fölösleges, vagy inkább -EV-s.
    Egy jó edzéstervnél és helyes táplálkozásnál nem nagyon kell több, szinte senkinek.

  6. #156
    Újonc
    Csatlakozott
    2012. 12. 11.
    Hozzászólások
    41

    Alapbeállítás

    Idézet zulusierra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    én azt tippelném hogy több, kisebb adagban kell bevenni a napi mennyiséget, és sokat kell inni mellé. Ez gondolom csökkenti a kockázatot, de úgy tudom hogy napi 5g az a mennyiség aminek bizonyítottan semmilyen veszélye nincs.
    Nyilván van akinek soha nem lesz veseköve tőle, van akinek meg kis mennyiségtől is lesz (aztán neki már hiába mondod hogy szedje nyugodtan, mert neked nem lett semmi bajod).
    Én utólag azt mondanám hogy a kreatin amúgy is fölösleges, vagy inkább -EV-s.
    Egy jó edzéstervnél és helyes táplálkozásnál nem nagyon kell több, szinte senkinek.
    A kreatinnak semmi köze a vesekő kialakulásához ez is ugyan olyan városi legenda mint az is hogy a táplálékkiegészítőktől meg a "gyúrástól" összemegy a pöcsöd és még sorolhatnám az ilyen okosságokat...Több mint 10éve használok kreatint és kreatin tartalmú táplálékkiegésztőket semmi baja a vesémnek. Akiknek bármi féle veseproblémája van és persze mindig a kreatinra hivatkozva arról előbb utóbb mindig kiderül, hogy befigyelt 1 kis kox....A kreatinnak semmilyen veszélye nincs...esetleg a befosás veszélye forog fent ha kevés vízben oldasz fel nagyobb mennyiséget.Egyálltalán nem felesleges de ez igencsak egyén és cél függő..110 kgsan közel 30% testzsírral nyilván teljesen felesleges de ha vagy 65kg vasággyal együtt és némi töeget szeretnél felpakolni akkor egyálltalán nem. A kreatin alapvetően a fehérjék beépülését segíti így hát a megfelelő fehérjebevitel nélkül szintén majdcsak felesleges. Értelemszerűen mielőtt elkezdesz a táplálékkiegészítők között keresgélni az a minimum, hogy normálisan kajálsz.

  7. #157
    Idegen Benci18 avatara
    Csatlakozott
    2015. 03. 16.
    Hozzászólások
    6

    Alapbeállítás

    Idézet zulusierra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én utólag azt mondanám hogy a kreatin amúgy is fölösleges, vagy inkább -EV-s.
    Egy jó edzéstervnél és helyes táplálkozásnál nem nagyon kell több, szinte senkinek.
    Értem.

    Mi is a kreatin:

    A kreatin izmaink összehúzódásában játszik nagyon fontos szerepet. Az izomzatban kreatin és kreatin-fosztfát formában van jelen, utóbbi az összes 2/3-a. A kreatin feladata az adenozin-trifoszfát újratermelődésének elősegítése, ugyanis az izmok összehúzódásához szükséges energiát az ATP biztosítja. Ez az anyag azonban mindössze néhány másodpercig áll szervezetünk rendelkezésére, ezért kulcsfontosságú, hogy megfelelő mennyiségű utánpótlás legyen belőle edzés alatt.
    Az ATP izommunka során megszabadul az egyik foszfát kötésétől, és adenozin-difoszfáttá alakul. A kreatin foszfát viszont képes az egyik foszfát kötését átadni az ADP-nek, és azt ATP-vé szintetizálni, ezáltal újabb energiával ellátni az izmokat.

    "Gyökérbiztos" használat:

    Javasolt beviteli időpontok - edzés után közvetlenül, ébredés után éhgyomorra, étkezés előtt 30p-el 6 órával az előző adag után.

    Egy kúra hossza általában 8-12 hét. Ebből az első 2 hetet "feltöltési szakasznak" nevezzük. Itt már megjelenik az izomsejtek térfogatának növekedése (Kemény vagy mint a kádszéle). A következő 6-10 hét a "szintentartó szakasz". A kúrák között ajánlott 3-4 hetes szünetet tartani, mivel kb. 30 nap alatt áll vissza a szervezet a normál kreatin termelésre.

    Adagolása - A testsúlyunkat el kell osztani hárommal, és az eredménynek megfelelő gramm kreatint kell fogyasztani minden nap, pihenőnapokon is. Tehát egy 60 kilós embernél, napi 20 gramm. Célszerű 5 felé elosztani a napi mennyiséget.

    Mivel a kreatin-monohidrát vizet köt meg a szervezetbe, javallott min. napi 5-6L víz betermelése.


    Köszönöm.



  8. #158
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2012. 12. 09.
    Hozzászólások
    594

    Alapbeállítás

    Idézet van Gerwen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem szard le. Én más műfajt űzök, és az sem éppen vesebarát.
    Végemm

Oldal: 16 / 16 ElsőElső ... 6141516

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •