Eredmény: 1 - 5 (5) összesen
Like Tree2Likes
  • 1 Post By BelaKecske
  • 1 Post By ProAdel89

Téma: 25-25 DEEP élő poki két kérdéses leosztás

  1. #1
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 04. 18.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.132

    Alapbeállítás 25-25 DEEP élő poki két kérdéses leosztás

    sziasztok!

    25-25 home game tegnapról. van két handem.
    mind a kettő ugyanaz ellen.

    amit tudok róla:

    jó játékos, pluszban van, nehezen readelhető, viszont egy tendenciát észrevettem: ha van valamije akkor általában kisebb value betekkel operál, ha blöfföl akkor kb háromnegyed potokat hív.

    szitu: KK-m van, persze van missisipi, szóval 25-25 az jelképes tét. a játék 4 handed. 8K forint a sztekkem.
    A srác aki ellen mentem ő volt a gomb, és 200-ig missisipizett. Én 500 ig izoláltam. csak ő adta meg.
    szóval pre a pot 1050.

    ászos flop jött le. ATx
    na itt csekkeltem, de nem döntöttem el, hogy mit fogok csinálni.

    500at hívott, én ezt adtam.
    turn Q
    itt 1200-t hívott itt is check call-t játszottam.

    river blank 2-es.

    megint csekkeltem és 3K-t hívott.

    na most ugye az, hogy ha már a flopon meg turnon adtam, akkor kvázi eldöntöttem, hogy nincs ásza, ezért muszáj callolni ugye?

    de lent volt AQT is, és hát bármilyen két pár ver, meg akár beeshetett neki valami sor, meg nyilván adott esetben szett is lehet nála.
    3 percet gondolkoztam, próbáltam readelni, kérdezni mi van nála, aztán eldobtam felfordítva, és megmutatta a J9 besült draw-ját.

    akkor ezt most elszúrtam? nyilván igen, de van olyan szitu amikor le lehet callolni 2 utcán ászos flopon KK-t, aztán riveren dobni? vagy ez megbocsáthatatlan bűN?

    2. leosztás:

    ez egy moveolgatós leosztás volt a részemről.
    preflop 56s-el izoláltam, nem tudom meddig, de kb. 325 vagy ilyesmi lehetett. OOP voltam.
    flop 23A, lyuksor húzó és backdoor flösdróm volt.
    checkeltem, 400-at hívott, c-r eltem 1200ig.
    ezt megadta.
    turn K az én backdoor színemből.
    itt open pusholtam, kicsit overbetelve de majdnem pot méretűt.
    instant callolt
    K2-t mutatott.
    nem jött az outom.

    szóval ez +EV-s move volt? a többiekkel az asztalnál megegyeztünk abban, hogy kb minden ászt, meg egy párt dob ilyen szituban, ilyen action után.
    de hogy lehet az, hogy 2-es párral lecallolta a check-raisemet flopon?

    na mindegy.
    szóval tudom, nincsenek statok, nem online poki, nincs HUD stb. de mi a véleményetek erről a két leosztásróL?

    köszi!
    csáó
    flesli kommentje a játékomról: "Viszont szerencsejátékként játszva nem rossz, egyik megmozdulás sem "

  2. #2
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Az elsőben sztem azon múlik, hogy mennyire jó az ellenfél. Mert ha vbetel a riveren ászokat, akkor nem biztos, hogy lesz elég blöff nála a megadáshoz, viszont ha passzol ilyeneket, akkor valszeg elég hülyeség lesz nála ahhoz, hogy megadhass, hiszen egyrészt nagyot hív, ahogy blöffölni szokott, másrészt preflop nagyon lazán fog jönni nyilván, szal sok szemét lehet nála. Agró ellen sztem lehet megadni, az is fontos h QQ és AQ így játszik e preflop ellened.

    A másodikban az a baj, hogy a flop cr tök értelmetlen, ha station a srác akkor ezt csak értékért lehet megcsinálni, ha meg jobb reg akkor semmivel. Sima 2 utca cbet a lapod itt szerintem, szettel is ezt kell játszani (vagy ha nem is, flop cr-t biztosan nem), hiszen minek ijesztenél el bármit is ilyen erős lappal. Blöffből is tökéletes, hiszen a nem ászokat 2 utca betre többnyire eldobják, olcsóbb és tudsz javulni.

    A mutatás meg köbö azt mutatja, hogy semmilyen ászt nem fog itt eldobni, hiszen a K2-vel sem ver több mindent mint A5el, kivéve persze ha megcsinálod ezt AQval vagy AJvel is, de nyilván nem csinálod, hiszen mindenki azt gondolja, hogy ő itt dobni fog ászokat.
    audiosultan likes this.

  3. #3
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 04. 18.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.132

    Alapbeállítás

    köszönöm szépen ! nagyon jól elemezted a partikat. az a baj, hogy élőben hajlamos vagyok nagyobb jelentőséget fordítani arra, hogy hogyan readelem az ellenfelem, tehát, hogy mit látok rajta, milyen a metakommunikációja, szóval kb az hogy mi a "megérzésem". pedig ha higgadtan végiggondoltam volna, akkor sima call lett volna a KK, pusztán azért, mert missisippizett és ez több trash lesz mint valami igazi ahnd, pláne hogy pre csak megadott.

    a második handnél értem a magyarázatot, hát fel akartam építeni a check raise-el azt, hogy átvegyem az irányítást a partiban. de tény, hogy nem sok értelme volt.
    flesli kommentje a játékomról: "Viszont szerencsejátékként játszva nem rossz, egyik megmozdulás sem "

  4. #4
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 12. 23.
    Hozzászólások
    430

    Alapbeállítás

    elsőnél siman cbetelem a KK-t, pont egy ilyen jatekos ellen nem akarok c/c-ni, mind értékért és bloffből is hivni fog 3utcat, ezt a c/c inkabb jatszom AQ AT AK-val
    mlnrrbrt likes this.

  5. #5
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Elsőt nyugodtan lehet cbetelni, mississippi után hajlamosak egy ilyen preflop 3betre nagyon lightan callozni poziból, ugyanakkor dry flopon én éppen ezért hagyom lövöldözni ha nagyon aggro, és akár három utcán is x/c-n vagyok. Egyébként preflop 20bb-ig emeltél, nem mutattál erőt sem flopon, sem turnön, így az ő helyzetében nem kellett túl nagy ész, hogy kitalálja, hogy nálad épp az van, ami.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •