Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
Like Tree7Likes
  • 2 Post By crazy3317
  • 1 Post By in_Moyes_we_trust
  • 1 Post By misirulez
  • 2 Post By BelaKecske
  • 1 Post By BelaKecske

Téma: 3bet calling range 9% körüli 3bet ellen

  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2014. 06. 20.
    Hozzászólások
    232

    Alapbeállítás 3bet calling range 9% körüli 3bet ellen

    Sziasztok!

    NL50+ játékosokat kérdeznék: mi lenne nektek itt a 3bet calling rangetek, és mivel 4betelnétek?

    Ellen: 27/26/13.5, CO-ból 3bet: 3 alkalom volt csak (abból 1x tette), de BTN 9.1 (11 alk.), SB 18.8 (16) és BB 9.1 (22) tehát látszik, hogy igen sokat 3betel.
    Igazából a kérdésem általánosan az is lehetne, hogy 8-10%-os 3bet ellen hogy néznek ki a rangeitek.

    Hand amúgy ez volt, ami kapcsán felmerült a kérdésem:

    Hero (MP): $10.54 (105.4 bb)
    CO: $10.20 (102 bb)

    Preflop: Hero is MP with K Q
    UTG folds, Hero raises to $0.30, CO raises to $0.90,

  2. #2
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    oop sokkal feszesebben, talán az sem baj, ha nincs is calling ranged. viszont ip már ki lehet találni dolgokat, de a 3b%-on kívül fontos lenne még tudni a postflop tendenciáit is. van, aki 1 cbet után feladja, ha nem talált, van, aki túl sokat c/f-ol már a floppon, ellenük nyilván mehet a call elég szélesen. overaggrok ellen felértékelődnek azok a lapok, amikkel könnyen nagyot floppolhatunk, viszont a drawy lapokkal kevésbé néznék floppot, mert nem fogunk tudni olcsón húzni.
    misirulez and tikka_masala like this.
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Sajóvelezd
    Hozzászólások
    520

    Alapbeállítás

    MP vs CO ez nálam fold, igen komoly historynak kell lennie hogy én ezt megadjam.

  4. #4
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2014. 01. 16.
    Hozzászólások
    429

    Alapbeállítás

    ha nl10 a leosztás miért nl50+ játékosokat kérdezel? én 4bet foldolnám amúgy ezt.
    Utoljára módosítva: Mac Hine által: 2014. 06. 20. 18:19

  5. #5
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2014. 01. 10.
    Hozzászólások
    78

    Alapbeállítás

    üdv

    - crazy3317 jókat írt ;-) -

    Mi az mp open ranged?
    pl: 22+, ATs+, A5s-A2s, KTs+, QTs+, J9s+, T8s+, 98s, 87s, 76s, ATo+, KJo+

    Co és Bu ellen megvéded: TT+ KQs, Kqo+, Ats+
    4bet fold: AJs, Kqo
    4bet call : AA, KK, QQ - nem az összes kombó, értsd van olyan AA amivel callolsz, van amivel 4betelsz -
    3bet call: TT-JJ, AJs, Kqs, Aqo, AA , KK
    - ty Ati -

    Ami fontos lehet 3bet callnál, hogy valamennyire ismerd az ellenfeledet, vakvilágba ne callolgass 3beteket, mert akkor többet buksz mintha simán dobnál 3betre.

    üdv jb
    szerkesztés: sry hogy hozzászóltam nem vagyok 50+os legény csak kilóban ;-)
    tikka_masala likes this.

  6. #6
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet crazy3317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    fontos lenne még tudni a postflop tendenciáit is
    Pre %-os adat arra hogy jó tudd milyen gyakran 3betel, de hogy az mennyire polár-depolár és hogy ellened adott pozban mikből áll, azt noteok nélkül nem fogod tudni.
    Ellenben a postflop statjaiból könnyebben következtethetsz arra hogy nagyjából hogyan tudod exploitálni, tehát elsősorban ha van már minta akkor inkább azt kell nézni és nem azt hogy 5 v. 7 v. 9% a 3betje.

    Ha az a kérdés, hogy mindezen infók nélkül ha vki 3betel téged akinek 9% a 3betje, akkor meg csak simán matekozni is lehet, de figyelembe kell venned hogy sok lappal postflop bukó leszel (többnyire kevésbé mint -300bb/100) tehát nem kell azért annyira feszesnek sem lenni.
    Utoljára módosítva: misirulez által: 2014. 06. 20. 21:36
    BelaKecske likes this.

  7. #7
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet Mac Hine eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ha nl10 a leosztás miért nl50+ játékosokat kérdezel? én 4bet foldolnám amúgy ezt.
    nyilván mert az nl50+ játékosok jobbak az nl10 játékosoknál.


    egyébként meg amig nem vagy magabiztos, addig nem szükséges túl sokszor megadni preflop oop 3betet, ip is csak jobbakkal, nl10 úgysem nagyon fogják ezt kihasználni. Amikor pedig elkezdesz megadogatni, főleg postflop statokat nézz, h mennyit cbetel, mennyit ad fel turn, az alapján fogod tudni, jó esetben megnyerni a potot.
    Az persze fontos, hogy a preflop 3bet 5-6% felett legyen, annál alacsonyabb ellen ritkán lesz jó megadni.
    Totyesz and tikka_masala like this.

  8. #8
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2014. 06. 20.
    Hozzászólások
    232

    Alapbeállítás

    Idézet time4revenge eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    MP vs CO ez nálam fold, igen komoly historynak kell lennie hogy én ezt megadjam.
    10% körüli 3bet ellen is mindig dobod KQ-t? Mivel callolnál, mivel 4betelnél?

  9. #9
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2014. 06. 20.
    Hozzászólások
    232

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pre %-os adat arra hogy jó tudd milyen gyakran 3betel, de hogy az mennyire polár-depolár és hogy ellened adott pozban mikből áll, azt noteok nélkül nem fogod tudni.
    Nem vág a témában, de neked mi a tapasztalatod, mennyire polarizáltak? DC-n stanmore REM videójában kérdezik erről, és ő azt mondta hogy szerinte egyáltalán nem annyira polarizáltak a 3bet rangek, mint azt gondolnánk.

    Igazából pont ez a bajom a matekkal, hogy a 9% 3bet rangeben eqlab szerint benne van 88-99 is pl, mégis elég nehéz elhinni hogy ezekkel nem setminolna poziból, ezért is nyitottam a topikot, mert kiváncsi vagyok tapasztaltabb játékosok véleményére

  10. #10
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet tikka_masala eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem vág a témában, de neked mi a tapasztalatod, mennyire polarizáltak? DC-n stanmore REM videójában kérdezik erről, és ő azt mondta hogy szerinte egyáltalán nem annyira polarizáltak a 3bet rangek, mint azt gondolnánk.

    Igazából pont ez a bajom a matekkal, hogy a 9% 3bet rangeben eqlab szerint benne van 88-99 is pl, mégis elég nehéz elhinni hogy ezekkel nem setminolna poziból, ezért is nyitottam a topikot, mert kiváncsi vagyok tapasztaltabb játékosok véleményére
    ip általában elég polarizáltak azért, egyrészt csomó rossz megadást csinálnak KQo, AQo, AJo QJ szerű lapokkal, meg szetminolnak mindig.
    OOP, főleg sb manapság már inkább top százalékokat játszanak, illetve 3bet/5bet-re alkalmas lapokat.

    De hogy ez NL10 hogy van, fene tudja, valszeg hasonlóan.
    tikka_masala likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •