Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen
Like Tree7Likes

Téma: KK 4betpot Q78 FD-s boardon

  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2014. 06. 20.
    Hozzászólások
    232

    Alapbeállítás KK 4betpot Q78 FD-s boardon

    Üdv!

    Preflop: Hero is MP with K K
    UTG folds, Hero raises to $0.30, CO folds, BTN raises to $1.10, 2 folds, Hero raises to $3.20, BTN calls $2.10

    Flop: ($6.67) Q 7 8 (2 players)
    Hero bets $4,

    Mi lehet a 4bet calling range-dzse? Milyen rosszabb adhat meg itt? Jobb ötlet lenne esetleg c/c-re beállni?

    Amúgy mi a standard 4bet size számítása? (gondolom cbet is inkább pot 50%-a, nem?)

  2. #2
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 10. 09.
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás

    Idézet tikka_masala eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Üdv!

    Preflop: Hero is MP with K K
    UTG folds, Hero raises to $0.30, CO folds, BTN raises to $1.10, 2 folds, Hero raises to $3.20, BTN calls $2.10

    Flop: ($6.67) Q 7 8 (2 players)
    Hero bets $4,

    Mi lehet a 4bet calling range-dzse? Milyen rosszabb adhat meg itt? Jobb ötlet lenne esetleg c/c-re beállni?

    Amúgy mi a standard 4bet size számítása? (gondolom cbet is inkább pot 50%-a, nem?)
    En ugy gondolom, hogy a standard 4bet size 21-23bb, de ha nem, akkor majd kijavitanak az utanamjovok.

    Cbet sztem jo es kell is, a merete viszont tulzott. Ahogy a 4bet-e is. 4bet kasszaban eleg lesz felpot is. Ha be kell kerulnie, akkor ugyis bekerul. Marpedig sztem itt be kell.

    [ Semmikepp nem jo a c/c itt. ]
    ProAdel89 likes this.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder davidgeszt avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    504

    Alapbeállítás

    Én általában a 3bet dupláját plusz 2-3 bb-tt szoktam 4betelni, fish ellen persze annyit amennyit nem szégyellek. A check semmiképpen sem jó, mert jöhet rossz turn. Én egy 237 rainbow flopon állnék be inkább x/c-re, azt is balance miatt és többször AA-val, mint KK-val.
    tikka_masala likes this.

  4. #4
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Jó 4bet size az az amit még megad rosszabb ... vagy amire dobást kapsz.

    Amúgy lehet 2 -> 7 -> 15 is.
    Vagy 1(limp) -> 4,5 -> 12 -> 25.

    Amúgy nem tudom hogy a BTN-nek mi a 4b call range, szerintem senki nem tudja.
    ProAdel89 and tikka_masala like this.

  5. #5
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2014. 06. 20.
    Hozzászólások
    232

    Alapbeállítás

    Elfelejtettem írni, hogy az ellen ~200 hand alatt 20/16/10.7-et játszott, BTN-SB-BB-ről sokat 3betelt.

  6. #6
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet tikka_masala eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elfelejtettem írni, hogy az ellen ~200 hand alatt 20/16/10.7-et játszott, BTN-SB-BB-ről sokat 3betelt.
    Azt se tudjuk mennyire vagytok deepek, és hogy ő mit lát rólad, 17/14 vagy 28/22-nek lát? Ezekkel az infókkal már valamennyire belőhető lesz a range.

  7. #7
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Az óriási 4beted miatt elképzelhető, hogy megzavarodik és megad néhány olyan lappal, amivel 3bet/5betelni akart (Ez lehet AQ meg TT, de AK, QQ is), de azért nem ártana tudni, hogy 100 vagy 200 bb deep-ek vagytok.

    Az biztos, hogy köbö lehetetlen Q magas fd-s boardon nem tönkremenni 4bet potban, mivel Misihez hasonlóan én sem tudom a call range-et, félpot cbet aztán hórukk. (kivéve persze ha deep-ek vagytok mit állat)

  8. #8
    Lelkes újonc Arkhon avatara
    Csatlakozott
    2014. 01. 11.
    Hozzászólások
    57

    Alapbeállítás

    Ez annyira tipikus játékos! Próbál "kemény" lenni azzal, hogy ő most akkor mindenkit szénné 3betel, de ha kap egy 4betet, akkor már, ahogy Belakecske is mondja, megzavarodik, és nem tudja elengedni MERT: Ilyenkor azt hiszi a szerencsétlen, hogy csak a magas 3betjére játszol vissza. Többek között ezért sem lehet normális range-et felállítani. Ezen a limiten játszok, és ilyen szituban már nagyon sok mindent láttam az ellennél. De többnyire azért TT+ AQ+.

    Mondjuk pont ma adta meg egy squeezelő FESZES regulár az UTG 4betemet TT-el... Szóval ezen a limiten bármi megtörténhet. Sokszor eldurran az agyuk a jobb játékosoknak is, így biztos, hogy többször leszel elől ebben a partiban.
    ProAdel89 likes this.

  9. #9
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet Arkhon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez annyira tipikus játékos! Próbál "kemény" lenni azzal, hogy ő most akkor mindenkit szénné 3betel, de ha kap egy 4betet, akkor már, ahogy Belakecske is mondja, megzavarodik, és nem tudja elengedni MERT: Ilyenkor azt hiszi a szerencsétlen, hogy csak a magas 3betjére játszol vissza. Többek között ezért sem lehet normális range-et felállítani. Ezen a limiten játszok, és ilyen szituban már nagyon sok mindent láttam az ellennél. De többnyire azért TT+ AQ+.

    Mondjuk pont ma adta meg egy squeezelő FESZES regulár az UTG 4betemet TT-el... Szóval ezen a limiten bármi megtörténhet. Sokszor eldurran az agyuk a jobb játékosoknak is, így biztos, hogy többször leszel elől ebben a partiban.
    Nekem az a tapasztalatom, hogy a 3bet/4bet/5bet potokban a relatíve kicsi betekre (pl.: egyharmad pot) vagy az alulreppelt handekre (mint pl. ha itt Hero checkeli a flopot) tudnak nagyon megőrülni (instában tesznek AK-ra) és blöffbe fordítanak SD képes handeket, vagy vadulnak meg low equity-vel annak ellenére, hogy Hero itt nagyon ritkán lesz gyenge.


    A handhez: én flopon mindenképpen kissebbet betelnék, max 3$-t, bár nem ártana tudni mekkora az effektív stack. Úgy érzem ezzel a bettel pontosan azt reppeljük amink van.
    Utoljára módosítva: S0nnyB1ack által: 2014. 08. 26. 00:39
    Arkhon likes this.

  10. #10
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2014. 06. 20.
    Hozzászólások
    232

    Alapbeállítás

    ~100bb deep, azért szedtem ki a HH-ból, mert standard 100bb és legalább nem foglal el annyi sort
    25/21/6 körülinek láthat.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •