Eredmény: 1 - 7 (7) összesen
Like Tree2Likes
  • 1 Post By balu999
  • 1 Post By trixilw

Téma: Hova megy a $? vagy a HUF-al van a baj?

  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 12. 23.
    Hozzászólások
    430

    Alapbeállítás Hova megy a $? vagy a HUF-al van a baj?

    Sziasztok!

    A Topicot azért nyitottam, hogy választ kapjak a kérdéseimre.

    Az utóbbi (pontotlan) kb 1,5-2 hónapba nem egész 30ft-ot erősödött 1$. miközben az EURO-t stabilan tartja.

    Mi lehet ennek az oka? Politika, háború és béke?
    Most akkor a HUF gyengül vagy a $ erősödik, vagy mind2 arányosan.
    Múlt héten voltam gólyatáborba, találkoztam egy felvidéki magyar sráccal és mesélte, hogy pár éve még a magyarok jártak szlovákiába beszerezni az árucikk-eket, ma meg már ők jönnek ide benzinért, ft-t váltani és hasonlók.
    Nem akarok politizálni, nyílván annak is elég erős jelentősége van, inkább gazdasági oldalról szeretném tisztábban látni a dolgokat.

    Még meddig erősödhet a $?

    Nem feltétlen arra vagyok kiváncsi, hogy konkrétan miért gyengül egy adott ország valutája vagy devizája, inkább kicsit konkrétabban.

  2. #2
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 10. 30.
    Hely
    Bogács
    Hozzászólások
    2.283

    Alapbeállítás

    Megnyugtatlak: a FT gyengül. Hogy miért? Pont elég ha Matolcsy, Orbán vagy vmelyik kiskirály olyat nyilatkozik amit nem kellene.
    ProAdel89 likes this.

  3. #3
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Ha a gazdasági oldalát nézem akkor azt tudom mondani, hogy a Ft erősödése várható a közeljövőben. Ami az optimizmusom alapját képezi az 3 stratégiai beruházás megvalósulása hazánkban pl Apolló gumi gyár! Másik része a dollár erősödésének az ukrán orosz helyzet és a tervezett szankciók Oroszországgal szemben mind a dollár erősödéséhez vezet. Ebbe most nem kell belemagyarázni a hazai politikai történéseket. Konklúzió szerintem hamarosan megint erősödik a forint, addig is örülj neki, hogy a pókerben nyert $-ok most értékesebbek ha forintra váltod!
    remélem tudtam segíteni!

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder zend avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hozzászólások
    961
    Ki mondta hogy a K,A,2,3,4, az nem egy sor?

  5. #5
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Mi mást mondana egy bank elemzője? Őket érintette a legjobban a devizahiteles botrány!

  6. #6
    Nex
    Nex nem elérhető
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 12. 19.
    Hozzászólások
    51

  7. #7
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Hogy a nyitó kérdésre válaszoljak. Azért gyengül jobban a HUF az USD-hez képest mint az EUR-hoz képest, mert eközben az EURUSD devizapár csökkenő trendben van.
    Azonban elsődlegesen az EUR-hoz képest kell nézned a HUF alakulását, úgy kapsz reális képet a forint jelenlegi állapotáról.
    ProAdel89 likes this.
    A nyúl baszhatja. Élesbe' hátulról.
    snghud.com

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •