Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (17) összesen
Like Tree7Likes

Téma: Szem barát monitorra lenne szükségem!

  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2013. 12. 23.
    Hozzászólások
    430

    Alapbeállítás Szem barát monitorra lenne szükségem!

    Hali!
    Szükségem lenne egy őj monitorra, 17" +
    Eleve rossz a szemem, távolra nem látok, kb -2.5, 3mas lehet, szemcsit, lencsét nem nagyon hordtam eddig, de már rendeltem lencsét.
    Az utóbbi időben rengeteget grindelek, és már fáj a szemem, érzem ez így nem lehet tovább.
    Olvastam a minap egy blogban, hogy az egyik tagunk vett egy szemkimélő monitort.
    Nos ennek nyílván van valami szakmai neve, erre lennék kiváncsi, illetve, hogy hol kapok ilyet és árban mennyiért.
    (Annyi, hogy macbook-ra rálehessen kötni)
    Köszi

  2. #2
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 07. 25.
    Hozzászólások
    1.348

    Alapbeállítás

    Nem tudok, de ameddig nem találsz próbáld ki a flux nevű szemkímélő progit, hátha segít valamit.
    ProAdel89 likes this.

  3. #3
    kry
    kry nem elérhető
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.163

    Alapbeállítás

    Idézet ProAdel89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hali!
    Szükségem lenne egy őj monitorra, 17" +
    Eleve rossz a szemem, távolra nem látok, kb -2.5, 3mas lehet, szemcsit, lencsét nem nagyon hordtam eddig, de már rendeltem lencsét.
    Az utóbbi időben rengeteget grindelek, és már fáj a szemem, érzem ez így nem lehet tovább.
    Olvastam a minap egy blogban, hogy az egyik tagunk vett egy szemkimélő monitort.
    Nos ennek nyílván van valami szakmai neve, erre lennék kiváncsi, illetve, hogy hol kapok ilyet és árban mennyiért.
    (Annyi, hogy macbook-ra rálehessen kötni)
    Köszi
    az új monitorokkal semmi gond nincs, mind szembarát tech... a többi genetika, cseszheted.

    a megfelelő távolság fontos közted és a monitor közt, ami kb. kinyújtott kart jelent, úgy hogy nem érsz a monitorhoz. (ha arányos a testalkatod) éjszaka pedig kell valami halvány fény a szobában a monitor világításán kívül.

    plusz használhatsz visine-t, még a szmókizáshoz is hasznos lehet!



    ha szmókizol is, inkább ezt használd!

    dempat15 and ProAdel89 like this.

  4. #4
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 07. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás

    Ahogy írták már előttem: Flux nevű progi, nagyon-nagyon jó az esti/éjjeli grindekhez. Esetleg vehetsz Scitec Luteint (Lutein (90 tabletta) - Scitec Nutrition). Én ilyen monitorra nem adnék ki pluszt pénzt szvsz.
    Nekem van szemüveg és kontaktlencse is, de lencsében nem bírok 2 óránál többet ülni gép előtt egyáltalán, lehet neked több szerencséd lesz. De amúgy, hogy tudtál -2-es szemmel élni szemüveg és lencse nélkül eddig? :O

  5. #5
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2014. 05. 20.
    Hozzászólások
    86

  6. #6
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    363

    Alapbeállítás

    Szia! Napi 8 órát tolom én is, régebben albínósodtam reggelre én is eléggé. A legjobb tanács már elhangzott:
    "éjszaka pedig kell valami halvány fény a szobában a monitor világításán kívül" Azóta no para...

  7. #7
    Őstag Shaikon avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 15.
    Hozzászólások
    1.535

    Alapbeállítás

    Idézet Shokyu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ahogy írták már előttem: Flux nevű progi, nagyon-nagyon jó az esti/éjjeli grindekhez. Esetleg vehetsz Scitec Luteint (Lutein (90 tabletta) - Scitec Nutrition). Én ilyen monitorra nem adnék ki pluszt pénzt szvsz.
    Nekem van szemüveg és kontaktlencse is, de lencsében nem bírok 2 óránál többet ülni gép előtt egyáltalán, lehet neked több szerencséd lesz. De amúgy, hogy tudtál -2-es szemmel élni szemüveg és lencse nélkül eddig? :O

    2 órát lencsével ?? Szerintem cserélj lencsét .Én 15 éve hordok lencsét és simán bírom nézni a monitort 8-10 órán át ,úgy hogy semmi bajom nincs.De volt olyan amikor 15 órát is letoltam ,akkor már éreztem .De 5-6 órát minimum ki kell bírnia ,vagy a lencse nem megfelelő .A lámpa a hátam mögött van és ad elég fényt.
    Te Gazsi indulsz a romatriatlonon?
    Milyen az tesó?
    Lefutsz a tóra ,úszol egyet és hazabiciklizel.

  8. #8
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2014. 01. 04.
    Hozzászólások
    5.016

    Alapbeállítás

    Idézet kry eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    az új monitorokkal semmi gond nincs, mind szembarát tech... a többi genetika, cseszheted.

    a megfelelő távolság fontos közted és a monitor közt, ami kb. kinyújtott kart jelent, úgy hogy nem érsz a monitorhoz. (ha arányos a testalkatod) éjszaka pedig kell valami halvány fény a szobában a monitor világításán kívül.

    plusz használhatsz visine-t, még a szmókizáshoz is hasznos lehet!



    ha szmókizol is, inkább ezt használd!


    Mi az a szmóki(zás)?

  9. #9
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet van Gerwen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mi az a szmóki(zás)?
    https://www.youtube.com/watch?v=XEXlXJpA9gA
    ProAdel89 likes this.

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder Slynzor avatara
    Csatlakozott
    2009. 12. 07.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    923
    BrenDoN, ProAdel89 and vargepard like this.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •