Oldal: 1 / 6 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (56) összesen
Like Tree21Likes

Téma: Netrol, Omaha és ami vele jár

  1. #1
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás Netrol, Omaha és ami vele jár

    Sziasztok!

    Elkezdtem Danfiu és a többi omaha reg topikjait olvasgatni és nagyon kedvet kaptam az omahához! Most épp egy nagy vizsga előtt állok tehát a játék majd csak november eleje környékén indulhat be!

    Terveim a jövőre nézve:
    - Sikerült beszereznem jó pár omaha könyvet kezdésnek ezeket elolvasom.
    - Mivel omaha témában nem hemzseg a piac magyar könyvektől terveim közt szerepel, hogy leporolom középfokú angol nyelvtudásom és nekiállok lefordítani a könyveket magyarra. Ha lehetséges a magyar fordítás szakmai felügyeletére megkérném az akadémia omahában jártas regjeit, hogy esetleges szabadidejükben olvassák át, mondjuk fejezetekre lebontva küldeném át a már lefordított részeket.
    - Talán, ha pár könyvet átrágtam már angolul akkor nekileselkedek a játéknak is.

    Egyenlőre ennyi majd még jelentkezem!
    CsabiST likes this.

  2. #2
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    hali!
    először is GL az omahához!
    Könyv az sosem árt, de én azon a véleményen vagyok hogy gyakorlat teszi a mestert
    Sajnos a legtöbb könyv eléggé idejétmúlt, ill. online az ugye más világ mint a live, bár mostanában nem néztem szét az omahas irodalomban. A legjobb ha minél többet tudsz játszani, flagelet a handeket, majd töltöd a topikba amivel volt problémád, ill. ha látsz jobb játékosokat mondjuk 5-10k közös history után, akkor rászűrsz és kielemzed, hogy játszott bizonyos szitukban. Én mindig azokra szűrök rá, akik idegesítenek. Mármint gondot okoznak az asztalnál, azoktól tudsz tanulni. Akikkel nincs gondod, azok valszeg breakeven/vesztő regek.
    Könyv fordításban én nem tudok segíteni, egyszerűen -ne sértődj meg- de ha van szabadidőm akkor azt vagy a szeretteimmel töltöm, vagy fejlesztem magam, de egy régi könyv ujraolvasása/ lektorálása nem hinném hogy annyi pluszt hozna, mintha helyette megnéznék x galfond videót.
    Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik ki lesz nyerő és ki bukó! Hiába vagy jó játékos ha 2% flop esély után riverre mákolnak! Amugy néztem pár magyart akit istenítenek psen, hát ők is tolják be mindennel

  3. #3
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Igazad van most néztem meg a könyveket a leg frissebb is 2011-es kiadás valóban régiek, így tényleg nincs sok értelme lefordítani viszont én mindenképp elolvasom mert kezdőként csak tanulhatok belőle. Akkor irány a HS

  4. #4
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Lenne egy kérdésem! Mivel még a tanulási fázisában vagyok a játéknak, nem játszom viszont néztem cash asztalokat, hogy játszanak. Egy furcsaság amit láttam CO raise 0,04, BU reraise 0,15, SB fold, BB fold CO call. flop , CO raise 0,33, BT fold, CO show hand .
    Azt szeretném én tudni, hogy érdemes egy ilyen kézzel játszani? Mert ugye csak két lapot játszhatok meg és így az egyik ász tuti kuka!

    What was this play????

  5. #5
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Nem hiszem, hogy micro tétet nézve lehet bármit is tanulni. (hacsak azt nem, hogy mit ne csináljunk) Akkor inkább nézd a közepes tétet, vagy hs alját, ahol van teli asztal.

    Az általad említett kéz esetében kihasználható, hogy 3 ászt blokkolunk, de teljesen felesleges ilyen levelingbe belemenni ezen a téten.
    Netrol likes this.

  6. #6
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Nyílván tanulni abból fogok, de kíváncsi voltam milyen játék megy micron. Mit javasoltok milyen téten érdemes elkezdeni? Láttam Danfiu pl $0.02/$0.05-őn kezdte, de az már 4 éve volt! Mi az ideális ahol nem agyhalott játék megy?

  7. #7
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    Idézet Netrol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nyílván tanulni abból fogok, de kíváncsi voltam milyen játék megy micron. Mit javasoltok milyen téten érdemes elkezdeni? Láttam Danfiu pl $0.02/$0.05-őn kezdte, de az már 4 éve volt! Mi az ideális ahol nem agyhalott játék megy?
    Amíg nem áll majd össze a fejedben egy nagyjából megfelelő stratégia, illetve nem lesz megfelelő hand reading skilled, addig minden téten "agyhalott" játékot/mutatásokat fogsz látni. Ráadásul megfigyelőként sok plusz információt nem fogsz tudni (statok, asztaldinamika...).
    Sok mindentől függ, hogy hol kéne kezdjen egy játékos (roll, korábbi tapasztalatok más játéktípusokban, tanulási képességek, szorgalom...).
    Nyugodtan el lehet kezdeni ma is plo5-ről.
    Amúgy nálam az AAAxss CO-ról standard steal.
    GL!
    Netrol likes this.

  8. #8
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Sikerült a vizsgám első része (éljen!!), már csak a választott tárgyi vizsga lesz a hónap végén így végre 3 hét kényszerpihenő után ismét asztalhoz tudtam űlni és végre omaha!! Nagyon vártam már, hogy belevágjak volt is pár érdekes leosztásom majd összeszedem és felteszem ide, hogy a nálam sokkal jobb omahások ízekre szedhessék és talán ragad rám valami a koszon kívül is. Kipróbáltam a 6max CG-t, de nem tetszett így gondoltam mivel toltam NL Holdemben is HU-ot kipróbálom ebben magam. Jól is ment az egyik ellenfél 3 BI bukó után kiült az asztaltól a másik meg szerintem a játékom vagy a betsizeingom miatt totál fishnek nézett (szerintem az is vagyok még) meg is ajándékozott 2 BI vel. Összességében szerintem jól sikerült 1 óra alatt összesen +4 BI HU-ban! jó lesz ez nagyon megtetszett és végre mostmár időt is tudok neki szentelni, hogy tanuljam a játékot.

    Ezt a margóra írnám: Azt tapasztaltam, hogy a "regek" abból kiindulva, hogy edgeük van az olyan kezdő fisikkel szemben, mint én néha elfelejtenek gondolkodni és sokszor magam sem értettem, hogy mire adnak meg, de sebaj! Amíg kifizetik a lapomat addig nincs baj! Ami még érdekes volt számomra, hogy mennyire passzívak a játékok, nem gyakran néztem turnt vagy rivert, többnyire ha riverig ment a játék akkor az összes zseton középre került. Szoknom kell még ezt a játékmenetet, de egyenlőre nagyon tetszik!

    "Omaha for President!"
    BT86 likes this.

  9. #9
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Kezdeném ott, hogy NL2-őn olyan idióta játék volt, hogy sokat nem tudtam volna tanulni így felmentem NL6-ra. Egész jó hétvégét zártam összességében kb 2 óra játék után +4BI.

    Több kérdés is felmerült játék közben:
    1. Tuti, hogy a betsizengom totál tévút, mert a nyerő lapokból nem tudom kihozni a maximumot. A kérdésem az lenne, hogy hol találok erről valmi cikket vagy oktató videót?

    2. Mi a játék stratégia, ha pl AAA5 vagy KKK3 osztott lapokkal indulok? Uganúgy potot hívok?

    3. Hogyan véditek a lapjaitokat pl TJJA SB-ről ha flopra jön mondjuk egy 67J és a 67 azonos szín, de nekem nincs színváróm. It ugye sor és flush ellen is védeni kell. Ugyanúgy lehet lőni SB-ről a pot hívást?

    Rakok be majd handet is csak most munkahelyről írok!

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder CsabiST avatara
    Csatlakozott
    2010. 07. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    897

    Alapbeállítás

    1. ezt nem tudom, ez engem is érdekelne, valami átfogóbb cikk. Holdemre van de omahára gondolom valamivel másabb.

    2. poziciótól függ. nézd meg:
    "Danfiu 2 PA Pro Team oktató videó - Danfiu Omaha sorozata 2. rész - Preflop játék"
    és abba is benne van, hogy AAxx - KKxx -at pozikra lebontva hogyan érdemes megjátszani.


    3. Előröl lehet potolni is, hogy védd, de lehet ch/r is játszani (viszont ha draw van lehet hogy mögéd chekkel). Ellenféltől függ.
    Ha meg többen vannak akkor kell a pározódás! mert ebben az esetben sd és fd is tuti kint van és ha egy 10 magas flusht nem tud eldobni akkor felesleges pénzégetés.
    De ellenfél függő. Ha HU-ba vagy BB-vel lehet végig kísér 2párral. Erre azért van jópár variáció. Ha raksz be majd handeket a nagyok majd megmondják a tutit.
    Gl.
    Netrol likes this.
    Ha berakom a pénzem mindig 50 %-ra teszem! Vagy jön vagy nem!

Oldal: 1 / 6 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •