Eredmény: 1 - 7 (7) összesen
  1. #1
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 04. 27.
    Hozzászólások
    69

    Alapbeállítás pot+us bemutatkozása

    Sziasztok!

    Pot+us budapesti egyetemista vagyok. A pókerrel kb. 5 éve ismerkedtem meg a középiskola vége felé több barátommal együtt.
    Tavaly nyár végén már egyszer elkezdtem az online játékot FL Holdem $0,5/1-en. Ez a szakasz eltartott úgy 3 hétig.

    $100-t utaltam egy oldalra, mellyel egy hosszú hétvége alatt $3 SNGvel és a $0,5/1-es feszes full ring játékkal $200 fölé tornásztam a BR-om. A gond csak az volt, hogy innentől belementem $20 SNG-k be is és $50 HU-kba is. Így nem tartott túl sokáig a BR. Az egyetem újra elkezdődött szeptemberben, én pedig nem erőltettem tovább a pókert.

    A számvitel szigorlatom után (június vége) újra fogom kezdeni az online pókerezést az előzőnél sokkal tudatosabb játékkal.

    A múlt hónapban találtam rá erre az oldalra (addig a konkurenciát olvastam), és rögtön megfogott az oldal átláthatósága, majd kicsit később a fórumon lévő közösség. Így regisztráltam, de mindeddig hozzá nem szóltam hozzá a témákhoz.

    Most csak azért írtam ide, hogy tudjátok kb., hogy ki vagyok, ha a fórumon a kérdéseimmel/észrevételeimmel találkoztok

    Rögtön lenne is egy kérdésem: a parti lejátszásoknál az ellenfél statisztikáit hogy kell értelmezni a "/" jelek előtti/közötti/utáni számokat. Ha jól sejtem ezek a HM vagy a PT3 által rögzített adatok, csak nem tudom, hogy mit jelentenek. Egy példával, ha tudnátok illusztrálni, azt megköszönöm.

    üdv
    pot+us

  2. #2
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Üdv az aktív tagok körében! És sok sikert a számvitel szigorlathoz.

    Kis személyes sztori: gyűlöltem a számvitelt, nagyon utáltam. És nekünk ugye a Közgázon 4 félév számvitelünk volt, amiből aztán szigorlatoznunk kellett. Én soha nem ismételtem tárgyat az Egyetemen, egyszerse, de aztán jött a számvitel 3. Képtelen voltam leülni nyár elején tanulni és figyelni a különböző számomra nagyon száraz dolgokat. Pedig mindig szerettem a matematika jellegű tárgyakat, a valszám volt az egyik kedvencem például.
    Aztán jött a számvitel szigorlat, na az nekem nehezebb volt, mint az államvizsga, a hányinger kerülgetett, amikor már rá gondoltam. Emlékszem kihúztam egy tételt, és kb fogalmam sem volt, hogy mi a fenéről kéne beszélnem. Leültem kidolgozni és hallgattam miket beszél a csaj előttem, én meg abból jegyzetelgettem és egy csomó más dolgot írogattam amik úgy nagyjából azokhoz a szavakhoz kötődtek, amik a tételen voltak . Mikor kimentem, nagy magabiztosan elkezdtem beszélni ezekről a dolgokról, de aztán a tanár megállított, hogy nem teljesen arról beszélek, amiről kéne. Mondtam, hogy jó-jó, nemsokára rátérek (napersze...). Aztán megint megállított és azt mondta: "Uram, ez itt most nem fog működni. Más vizsgágon biztos átmegy így a mellébeszélési képességével, de itt nem fog." Na itt már para volt, de azért nem hagytam abba és mondtam, mondtam, mintha tudnám, hogy miről beszélek (persze köze nem volt a tételhez). Aztán végül azt mondta, hogy rendben, egy 2-est ér a dolog. Soha nem örültem még ennyire egy 2-esnek....Azt hiszem talán ez volt az egyedüli kettesem egyébként az öt év alatt, de nekem akkor olyan volt, mintha csillagos ötöst adott volna

    Bocs az untatásért.

    Idézet pot+us eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Rögtön lenne is egy kérdésem: a parti lejátszásoknál az ellenfél statisztikáit hogy kell értelmezni a "/" jelek előtti/közötti/utáni számokat. Ha jól sejtem ezek a HM vagy a PT3 által rögzített adatok, csak nem tudom, hogy mit jelentenek. Egy példával, ha tudnátok illusztrálni, azt megköszönöm.
    példa: 18/15/3 --> az ellenfél 18%-ban tesz be önként pénzt a partiba/15%-ban emel a flop előtt/3-as az agressziófaktora.

    Értelemszerűen:
    első szám: minél nagyobb, anál lazább az ellenfél, annál több lappal indul
    második szám: minél nagyobb, annál több lappal emel preflop, minél kisebb annél tightabb. Akinél nagyon-nagyon kicsi, az csak AK-val, meg QQ+ lapokkal emel.
    harmadik szám: 1-2-es AF-fel rendelkezők passzívak, ha ő emel, akkor lapja lehet.
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  3. #3
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 04. 27.
    Hozzászólások
    69

    Alapbeállítás

    Köszi a választ. Engem biztosan nem untattál a történettel.

    Az agressziófaktor, hogy jön ki?

    Szintén közgáz. A számvitel 3-at azóta ősszel oktatják, így télen kell leülni és tanulni a száraz dolgkat. Nekem szerencsére nem kellett TUFolnom. A 2.UV-n sikerült összehozni 55 pontot. De most itt a szv4 és a szigó, ami elég nagy falatnak ígérkezik. Júniusban lesz kb. 2 hetem csak azt tanulni, remélem menni fog a felkészülés és sikerrel veszem az akadályt.

    Kinél szigorlatoztál?

  4. #4
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Idézet pot+us eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Az agressziófaktor, hogy jön ki?
    Total Bets/Total Calls


    Most jut eszembe, hogy nálunk is őszi félévben volt a számvitel 3, méghozzá a negyedik évben, csak a G karosoknak, ezt az előbb rosszul írtam. Kinél szigorlatoztam? Huh, arra emlékszem, hogy a Mikáczó meg a Stafira Zsuzsa tanított, de hogy kinél vizsgáztam, arra már nem.
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder wilddrew avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    741

    Alapbeállítás

    Üdv az oldalon!

    "ONtopic" a számvitelt én se kedveltem

    "OFF"topic: az agresszió frekvencia mit takar pontosan?

  6. #6
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Idézet wilddrew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    "OFF"topic: az agresszió frekvencia mit takar pontosan?
    idézet Sawa-tól az ophuról:

    "Aggression Frequency: A postflop aggressionnel (más néven aggression factor) ellentétben, ami (%Raise + %Bet) / %Call), ezt a következőképp számoljuk: (%Raise + %Bet) / (%Raise + %Bet + %Call + %Fold). Röviden, az aggr. freq. azt mondja meg, milyen gyakran voltunk agresszívak, amikor erre alkalmunk nyílt. A fold bevételével szerintem ez hasznosabb, mint a factor, mert ugyanaz a factor több mindent jelenthet a fold értékétől függően (egy magas faktorú játékos lehet viszonylag passzív, ha nagyon tight és sokat dob). A frequency egyenletesebb képet nyújt. 50-60 között van egy jó játékos, 40 alatt nagyon passzív, 65 felett pedig már a maniac kategóriáról beszélhetünk. Van belőle külön flop, turn, river, illetve total is, a total elég jó, de érdemes nézegetnünk a popup menüben az utcánkénti értékeket. Komplexebb stat lévén ez lassan áll be, de amikor pár száz hand után beállt, már nagyon jól használható."

  7. #7
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    S persze üdv az oldalon, sok sikert

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •