Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (19) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2014. 08. 21.
    Hozzászólások
    225

    Alapbeállítás Verseny vége felé, hiba?

    Sziasztok, újabb kézelemzésben kérek segítséget.
    44-en voltunk 1175-ből, amikor kevesebb, mint 10 BB-vel nagyvakról all in mentem egy sokat emelő játékosra. Az A8s bőven a jobbik felében volt a preflop emelő range-ben, és arra is gondoltam, hogy közeledik a döntő asztal, nagyjából nem marad zsetonja, ha megadja, vagyis agresszív, sokat emel, A8s az emelő range-hez képest jó, és még a vége felé kiesni se akar.
    Jó a gondolatsor, vagy fölöslegesen agresszívkodtam a játék ezen szakaszában?

    No Limit Texas Hold'em Hand, 8000/16000, progery81 | BOOM! Hand Replayer

    köszi

  2. #2
    Őstag Marcow avatara
    Csatlakozott
    2012. 04. 22.
    Hozzászólások
    1.068

    Alapbeállítás

    Alapból jó lenne a gondolatmenet, de elég büdös, hogy 10BB-ből nem pushol. Ez elég gyakran monster, főleg mp-ből. Agresszívnak kell lenni főleg a vége felé. Kell a nyomást pakolni az emberekre, de itt nem nagyon fog már dobálni, ha ennyit berakott. Jobb játékosok próbálkoznak ilyen lopásokkal random lapokkal is, de akinek számít a pénz az inkább top lapokkal csinálják ezt. Te tudod milyen játékos volt, de én inkább egy stop-and-go-t csináltam volna, mivel kicsi a valószínűsége, hogy dobni fog pre. Vagy call-fold, de ez se vészes. Azt mondtad, hogy agresszívkodott előtte is, nem allinezgetett inkább ennyiből? Ha mindig ilyeneket emelt és dobált resteal-re akkor jó volt.

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2014. 08. 21.
    Hozzászólások
    225

    Alapbeállítás

    Azóta párszor én is átgondoltam, kezdek arra jutni, hogy jobban megérte volna itt dobni. Ahogy írod, gyanús lehetett volna, hogy nem pusholt. A call-fold már meg se fordult a fejemben, szinte nem maradt volna semmim utána. Akkor kellett volna agresszívkodnom itt, ha legalább 3x annyi zsetonom van nála. Az utóbbi időben többször játszottam úgy all in helyzetben is, mintha sokkal több zsetonom lett volna, erre jobban oda kell figyelnem. Nem igazán tettem különbséget abban, hogy sima deep agresszív 3bet, vagy gyakorlatilag a verseny a tét. Legutolsó kérdésemnél ugyanez volt, csak ott verseny elején, deep-en sikerült kiesnem. Ma már dobtam AKo-t azért preflop all in-ra.

  4. #4
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2014. 01. 04.
    Hozzászólások
    5.016

    Alapbeállítás

    Idézet progery81 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ma már dobtam AKo-t azért preflop all in-ra.
    Pedig az ászkutya nagyon jó lap, én szerintem még sosem dobtam olyat.

  5. #5
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2014. 08. 21.
    Hozzászólások
    225

    Alapbeállítás

    Érzek iróniát a hozzászólásban. Ne essünk túlzásokba, nem annyira jó az, de tény, hogy nem könnyen dobálják preflop még versenyeken sem.

  6. #6
    Őstag Marcow avatara
    Csatlakozott
    2012. 04. 22.
    Hozzászólások
    1.068

    Alapbeállítás

    5bet allinra el lehet dobni az AK-t is, meg ha 4-5 way pre allin van. Viszont mivel legalább 8-9db A van egy pakliban ezért elég jól szerepel! Főleg ha csiplíder vagy!

  7. #7
    Őstag kertitorp avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.331

    Alapbeállítás

    Mindenképp infó kell az ellenfélről, hogy mivel csinálja ezt. Azt írtad sokat lopkodott, jó lenne tudni mp-ről hány %-ban teszi. Infó hiányában nehéz lesz megmondani hogy a push, vagy a fold a jó ( turbó versenyen hajlok inkább a pushra ). Én személy szerint szoktam ilyen helyzetben raise foldolni, pont azért lehet jó, mert erősnek gondolnak, persze ez sem lesz mindig jó.

  8. #8
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2014. 08. 21.
    Hozzászólások
    225

    Alapbeállítás

    Ugye BB voltam, raise/fold nem igazán jöhetett szóba. kertitorp, 50 % körüli MP PFR-je volt.

  9. #9
    Őstag kertitorp avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.331

    Alapbeállítás

    Idézet progery81 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ugye BB voltam, raise/fold nem igazán jöhetett szóba. kertitorp, 50 % körüli MP PFR-je volt.
    Természetesen a nyitó játékosra gondoltam ( raise fold ). Ha ekkora a raise first mp, akkor easy all in, csak most rosszul jött ki.
    Azt azért tisztáznunk kell, hogy az all in-re mi nem várunk 100 %.ban dobást, és így is +EV-nek kell lennie, de ebben a helyzetben szerintem meglesz.
    Utoljára módosítva: kertitorp által: 2015. 01. 02. 18:23

  10. #10
    Őstag Marcow avatara
    Csatlakozott
    2012. 04. 22.
    Hozzászólások
    1.068

    Alapbeállítás

    50% volt akkor kb 4 handed lehetett róla. Inkább abból kell építkezni, hogy milyeneket emelt (push vagy hány BB) Elég csóri volt ő is, úgyhogy vagy bukott előtte vagy duplázott. Ha bukott előtte akkor valószínűbb a monster, különben lazábban pushol. Ha duplázott akkor is inkább monster, mert "örül". "érezni kell, hogy milyen a lelki állapota az elmúlt handek alapján. Inkább legyen 5BB-m, mint hogy kuka a verseny a nagy lóvé közelében. Én inkább trükközök, mint hogy betoljam esélytelenként. Ezért a stop-n-go vagy a 3bet-fold vagy a call-(párnál, húzós flopon vagy ijesztőn push, amúgy)-fold.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •