Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (40) összesen
  1. #1
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Alapbeállítás Omaha variancia

    Sziasztok!

    Hátha valaki elég régen omaházik ehhez: mi tekinthető normális varianciának ebben a játékban? Az utóbbi néhány nap alatt sikerül 22 buyin buktát összeszedni. Többször végignéztem a nagyobb bukó partikat. Az esetek kb. 70-80%-ban esélyesként pakoltam be a stacket. Kb. 20-30% bukta minimum véleményes de inkább rossz játék.

    Ami a legszebb, az utolsó 25 session-ből 21 bukta. Az első 10K hand alatt viszont +12BB/100 sikerült. Ez normális menet?

    ty

  2. #2
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Két hete kezdtem Omahazni, szóval eddig nem nagy a mintám. Napi 3-4 órát tudok játszani, viszont a jövő hét vízválasztó lesz, mert napi 8 óra min. meglesz végig. A két hét aktívabb játék alatt, volt már 8 BI- , és 12 BI+ is. Eddig nem panaszkodhatok a lapjárásra sem. Szóval kb. 1 hónap múlva a személyes tapasztalataimról mindenképpen többet tudok majd mondani.
    Engem is érdekelne minél több info Omaha statokról, stratégiákról, de még mindig azt veszem észre, hogy ithon kevesen űzik magasabb szinten. Bár lehet hogy tévedek, csak még nem alakult ki egy olyan postolgatós társaság, akik "egymásra találtak " volna.

    Azért 22 BI- az nagyon sok szerintem. Alapból egy BR-hoz 50BI-t ajánlanak, szóval, a 22 az majdnem a fele..... uhhh.

  3. #3
    Őstag chubbyhun avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 27.
    Hozzászólások
    1.141

    Alapbeállítás

    A variancia szerintem 2-3 szorosa a holdemnek.
    Függ ez attól is, hogy milyen asztalon játszol, ha Sh asztalon, akkor nagyobb, mint a FR-n.
    Az is számíthat, ha szintet léptél pl.
    Szerintem (ebbe a saját tapsztalatom is bejátszik) azért ekkora +/- széria ritka, végig kéne azt gondolnod, hogy mennyire lazult be a játékod.
    A flop nut lapok nagyon sokszor véreznek el (a preflop lapokról ne is beszéljünk), erről külön fejezet van a könyvekben, hogy melyiknél mekkora veszélyek vannak.

    Kapcsolódó kérdésem is van, valakinek megvan az Omaha Pokertracker, és ha megvan, akkor mennyire jó?
    NL5-ön játszani azért király, mert az még a póker romlatlan változata, nem torzítja el a sok áltudományos maszlag!

  4. #4
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Milyen szinten tojátok?
    Én FR PLO25. Van egy két igazán jó játékos, viszont a többség teljesen fogalmatalan.

  5. #5
    Őstag chubbyhun avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 27.
    Hozzászólások
    1.141

    Alapbeállítás

    PL25, vegyes FR, SH fáradtságtól függ
    NL5-ön játszani azért király, mert az még a póker romlatlan változata, nem torzítja el a sok áltudományos maszlag!

  6. #6
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    SH-T próbáltam, de nem mozgok "otthonosan"
    egyenlőre benne. Melyik teremben játszotok? Kb. Mekkora a játékosforgalom?

    Én is leírom, ha már feltettem a kérdést: a PartyP 18-22(23) óráig átlagban 7-10 FR asztal van, SH csak 3-4 ahogy láttam. Mivel nekem négy asztal egyenlőre a max ( a -8 BI 6 asztalon történt ) ezért megteszi. De előbb utóbb máshol is kellene nyitnom, mivel ez nem sok.

  7. #7
    Őstag Bajkevero avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 19.
    Hely
    Egy tavacska
    Hozzászólások
    1.050

    Alapbeállítás

    En csak hobbibol szoktam neha Omahazni, es ott is short stack kezdek full ringen.
    Kedvenceim a laza asztalok. Bar ezek az asztalok vannak tobbsegben. Itt csak value betelni szoktam, ami azt jelenti, hogy csak sortol felfele, olyan boardon, ahol nincs nyilvanvaloan lehetseges magasabb kombinacio.
    Ami jo, hogy a tuti lapokat tobbnyire kifizetik, sot akad, hogy 3-4-en megadjak a turn/river all-in licitemet!
    Ami rossz: konnyen lestackelnek ha csak 2. legjobb full-od van (es sajna ez sokkal gyakoribb mint holdem-ben). Erre jo, hogy csak SS indulok, mert igy a kezdo hibaimat "olcson" meguszom.

  8. #8
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Én se sok mindenkiről tudok, aki komolyan játszaná, s nem is nagyon olvastam róla se forumon, se szakirodalomban. ophu-n talán andras111 szokott bonuszozni, meg boldicsi ér el folyamatosan omahas versenyeken dobogos helyezést honapok ota.

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder BenkiQB avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 04.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    710

    Alapbeállítás

    nem hiába mondják, hogy az omaha a "bátrak játéka". A fisheket nut lapokkal hihetetlenül belehet stackelni, mert ők flopolt 2 párra is kiadják a lelküket.

    az omaha kiszámíthatatlanságára egy saját példa a közelmúltból.

    szivárvány flop, sorom van. 2 ellenfél ellen az esélyek: 40-30-30%. second szett, másiknak TP.

    törn: A. esélyek: 70-30-0%. nekem még mindig sor, de már nem nut. másiknak top 2 pár, backdoor flöss huzó. harmadiknak elvérzett a szettje.

    river: A. esélyek: 0-100-0%. second sor nekem, AJ full és TA full.

    vicces volt calculatorral visszanézve, hogy törnön az én esélyeim csak javultak, aztán a pakliban lévő egyetlen ász a végemet jelentette.

    rátérve a témára.

    22 beülő kínos de szerintem nem példátlan. Azt írta chubbyhun, hogy 2-3-szorosa a variancia a holdemhez mérten. Akkor beülő bukások száma is lehet ennyiszeres anélkül hogy komoly baj legyen. holdemben nekem is volt már 6 beülő bukó napom NL25ön.
    "Mi az hogy koinflip? Haggyá má ilyenekkel! Minden zsuga 50-50, vagy nyer vagy veszít. Ő mutatott ász négyest, te mutattál kilences hatost és a végén jött a hatos. Ennyi! A jobb ZSUGA nyert!" - 50-es nyakláncos

  10. #10
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 08. 08.
    Hozzászólások
    452

    Alapbeállítás

    Üdvözlök minden lelkes Omaha hívőt, pontosan ma reggel 6 óra 19 perc óta kavarog fejemben a gondolat, hogy össze kellene gyűjteni a fórum Omaházóit és megalakítani az Akadémia Omaholic-ot, azaz egy helyet ahol kiképeznénk magunkat és egymást vérprofi Omahássá. Akár ez a topic is lehet az alapja mindennek.

    A tapasztalataim, és az infók, amiket könyvekből, cikkekből szedegettem:

    Bankroll management: kb. az NL holdem plusz 50%, azaz ha a nagyon minimális 20 buyin-t vesszük alapul NL-re, akkor Pot Limit Omaha esetében ez 30-35 buyin. Tehát az optimális valahol 60 körül kezdődik, azaz 60 és 100 között van.
    Variancia sokkal nagyobb, mert vannak esetek mikor érdemes draw-t allin tolni, s persze nem mindig egészül ki, s a turn és river jóval jelentősebben rajzolja át az esélyeket, akinek soknak érzi a Holdemben riverkilleket, messze kerülje az Omahát, na ebből itt van rendesen.

    Indulólapok áttekintéséről már leírtam, amiket fórumokon, könyvekből, és netes cikkekből összeszedtem, az "Érdemes kipróbálni a Pot Limit Omahát" topicban publikáltam Én nagyjából az alapján játszom, 15-20% a flopnézés, minden asztalon messze a legtightabb vagyok természetesen

    Jövedelmezőség szintén NL holdem +50%, azaz ha a legjobbak esetében alacsonyabb téteken ez Holdem esetében ez 20 BB, Omahánál 30 BB, olvastam már PL 2000-en játszótól is aki állítja, tartható a 30 BB hosszú távon.

    Sokat sehol nem játszottam, de ahol igen ott nagyon kellemesek az ellenfelek. Ezek közül a legjobbnak messze a Pokerstars állománya tűnt, az iPokeresek is eléggé képzettnek tűntek az Ongame és főként az Everestesekhez képest. Én most Ongame-n nyomom fullringen, 25-ön. Ja és még a Paraminon is öléggé laza játék megyeget, csak kevés az asztal. Hosszú távon, biztos hogy kell legalább három-négy terem, majd végig próbálgatom, s ahol van napi szinten legalább két jó asztal, ott maradok. Három teremben ez összesen 6 asztal, ami bőven elég, Omaha nagyobb figyelmet igényel.

    Szeretném viszont tudni, mi a legnagyobb különbség a Fullring és a 6max között, gondolom utóbbi esetben bátrabban lehet tolni a top két párral, settel és esetleg second nut sorral.

    Amit megfigyeltem fullringen: nut sor a sor, nem nut az trash, underfull trash, pározódó boardon a nut sor is trash, ha lehet flush, akkor van flush. Persze egy-egy partit lehet a trash kézzel is behúzni, de ezek állandó megjátszása biztos bankroll csőd. Na persze a pénz is innét jön Meg a wrap-okból, azok nagyon állatok tudnak lenni.

    A kezdetekkor érdemes borzalmas tight játékkal kezdeni, majd folyamatosan lazulni az optimális stílus eléréséig. Ahogy Bajkeverő írta. Én is így csinálom, kivéve az első napot, na az kb. -10Buy in volt
    Utoljára módosítva: Valhalla által: 2008. 05. 23. 13:40

Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •