Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (16) összesen
Like Tree1Likes

Téma: Hokuszpoker - live

  1. #1
    Fanatikus tag hokuszpoker avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 22.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás Hokuszpoker - live

    Sziasztok,
    Meglátjuk hogy fog alakulni ez a topic, mint már írtam néhány blogbejegyzésben, viszonylag rendszeresen szoktam élőben pókerezni az utóbbi időben, 100-100 vagy 100-200-as téteken.
    Bár általában nyeregetek - ha nem is sokat - úgy érzem, hogy kevés a bankrollom az adott téthez.
    A gondom az, hogy úgy érzem félek ha akárcsak a fél stackemet kell kockára tenni egy-egy partiban még ha tudom is, hogy ez a jó döntés. A neten azt olvastam, hogy kb 20 buyinra van szükség egy 100bb-s capped limitre, azonban az uniban az átlag stack inkább 2-300bb. Illetve a regek egy este olyan 500-1000bb-vel játszanak.
    Igy ha van valakinek erről tapasztalata, megoszthatná.

  2. #2
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 12. 12.
    Hely
    ...
    Hozzászólások
    234

    Alapbeállítás

    Szia
    Átlagban milyen a mezőny uni 100/200-on? Hogy nézz ki kb. egy 9fős asztal (mennyi reg,feszes fish,nagy fish van)?

    "A gondom az, hogy úgy érzem félek ha akárcsak a fél stackemet kell kockára tenni egy-egy partiban"
    Próbálj meg elvonatkoztatni a tét nagyságától, ne úgy gondolj a zsetonra, hogy "x HUF". Egyébként idővel megszokja az ember szerintem az élő póker okozta adrenalint, amihez online pokeren nincs hozzászokva.

    Bankroll kérdés: ha 200-300bb átlaggal számolunk akkor szerintem, 500ezer-1millió HUF elég lehet főleg ha nem ebből élsz.
    Utoljára módosítva: csabacz által: 2015. 03. 19. 00:35

  3. #3
    Fanatikus tag hokuszpoker avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 22.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    Szia
    Az asztal 10 fo es nehez megmondani milyen az atlag. Altalaban van 3-4 feszes jobb jatekos 1-2 laza jo vagy laza nagyon jo jatekos, a tobbiek laza rosszabb jatekosok. A stackek viszont nagyon valtozok, mivel sokszor ez a legnagyobb tet. Nehany penzes hal ide jon gamblerkedni de olyankor penzes asztalra akar ulni es ott 500bb-vel ulnek az emberek atlagban, mikozben mondjuk a masik 100-200-as asztalon feleannyi az atlagstack. Es igen, 500k-1 milliot osszeszedni 100-100-on szinte lehetetlen kategoria ha csak max heti 1-szer jatszom.

  4. #4
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 06.
    Hozzászólások
    183

    Alapbeállítás

    Üdv,

    Bár én nem Mo.-n játszom, de a tét hasonló és szerintem az átlaghelyzet is. Az élő játék teljesen más mint az online. Élőben szinte mindig mindenki fish, főként lazák és ezen belül is van a limp/callolló meg a pre 15 BB-t openraiselő fajta. Élőben ha netán 8-10 egymásutáni partiban nem veszel részt, nagyon hamar rádnyomják az ultrameganit bélyeget, viszont jó hír hogy ennek ellenére meg fogják adni a value betjeidet csak azért hogy lássák mit mivel csinálsz, ha már ekkora nit vagy. Rengeteg spekulatív kezet szinte pozíciótól függetlenül lehet játszani, ha nincs túl nagy sqzmajom az asztalnál. Hozzá kell viszont szokni, hogy ez az online játékhoz képest más. A HU, de még a 3-way flopnézés is ritkaságszámba megy egy FR asztalon, szóval a blöfföket el lehet felejteni. És igen, nekem is furcsa volt eleinte hogy míg online NL4-5-10-en gyúrom, élőben a legkisebb tét is NL50-nek, vagy inkább 100-nak felel meg (mert 100 BB-vel beülni értelmetlen a nagy pre emelések, élővakok stb. miatt) viszont a szint köszönöviszonyban sincs az ilyen tétekkel.

    Hozzá kell szokni, hogy itt sokszor előfordulhat hogy ülsz 5-6 órát és csak dobálsz majd hazamész, máskor viszont szakítasz. Aki bírja idegekkel tud ebből pénzt csinálni, szerintem nagy titka nincs a játéknak, agyon kell valuebetelni a fisheket.

  5. #5
    Fanatikus tag hokuszpoker avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 22.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    Igen egyetertek a kerdes amikor visszaemel turnon amivel mindjart 300bb-n leszel kommited, te milyen bankrollt alkalmazol v javasolsz?

  6. #6
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 06.
    Hozzászólások
    183

    Alapbeállítás

    Nem teljesen értem a kérdésed, de ha egy fish úgy gondolja hogy betol mindent egy OESD-re turnön, akkor nagyon nem fogja érdekelni hogy 100, vagy 300 BB van előtte.

    Én akkor is min 200-250 BB-vel ülök be, ha ott vagyok asztalnyitáskor, mer a fishek legtöbbje még ha 100 BB-vel is ül be kezdésből, nagyon hamar deep lesz a játék, mert kezdik tologatni egymáshoz a zsetont, utána meg rebuy-olni egyre nagyobb összegekért. Te meg ha nem vittél nagy kasszákat az elején, nem lesz tered majd játszani ellenük. Ha már régóta megy egy asztal és akkor érkezel, szerinem kellhet simán a 4-500 BB is.

  7. #7
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2007. 04. 07.
    Hozzászólások
    73

    Alapbeállítás

    Idézet hokuszpoker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bár általában nyeregetek - ha nem is sokat - úgy érzem, hogy kevés a bankrollom az adott téthez.
    A gondom az, hogy úgy érzem félek ha akárcsak a fél stackemet kell kockára tenni egy-egy partiban még ha tudom is, hogy ez a jó döntés.

    Amíg ez a helyzet fent áll, nem fogsz tudni egyről a kettőre jutni. Vagy meg kell tanulnod elvonatkoztatni a téttől, vagy kisebb téten kellene játszanod. Sok száz órát töltöttem élő játékban és saját bőrömön tapasztaltam, hogy ha a komfort zónán felül játszik az ember, akkor szó szerint meg van lőve a lehetséges bukó miatt!
    A 100/200-as asztalra inkább kellene 4-500e tőke a lassú játékmenet és emiatt időben hosszúra elnyúló swingek miatt.

  8. #8
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 12. 12.
    Hely
    ...
    Hozzászólások
    234

    Alapbeállítás

    "Bár én nem Mo.-n játszom, de a tét hasonló és szerintem az átlaghelyzet is"

    Szia
    Lehet tudni melyik országban játszol?

  9. #9
    Fanatikus tag hokuszpoker avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 22.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    Deathrynx: a kerdesem inkabb az overall bankroll szukseglet mert en ugy erzem 800k-1m kellene de ha annyim lenne akkor nem tudom jatszanek e 100-200at vagy magasabbra shotolnek. Losika: en meg az 500k-t is kevesnek gondolom...

  10. #10
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    50/100-ra szerintem egy millióval, 100/200-ra 2 millióval már kényelmesen beülhetsz. sőt szerintem 500k/1M is elég kell, hogy legyen.
    viszont, amit én fontosnak tartok, hogy - nyilván nyerő vagy ezeken a téteken, de - ne felejtsd el folyamatosan képezni magad. elemezni, videók, cikkek, másokkal átbeszélni dolgokat. ha úgy gondolod, hogy nem érdemes a netes anyagokat böngészni, mert az élő játék annyiban más, akkor szerintem nagyon rossz úton jársz.
    a póker az póker, egy nagyon képzett online játékos néhány élő session után, szanaszét vágja az asztalt. majd, amikor minden este 10BI-t plusszolsz, nem fogsz azon görcsölni, hogy elég-e a rollod a tétre.
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •