Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
  1. #1
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás stratégia deep stack birtokában

    Igazából józan paraszti eszetlenségemre támaszkodtam idáig, most kikérem a véleményetek.

    Igazából két stratégiát tudnék vázolni, az egyik, hogy sok flopot nézek, mert van miből, flop után viszont óvatosan játszom, nem emelgetek hülyeségekre, mer nem szeretném fölöslegesen apasztani a készleteimet, nem azért gyűjtöttem ugye.

    A másik, hogy feszesen játszom preflop is, mivelhogy a laza játékhoz szükséges pici vakösszgeket se vagyok hajlandó kihajigálni, sok pénzzel a birtokomban kényelmesen üldögélek, és várok a prémium lapjaimra, nekem nem sürgős. Kissebb kockázat, kissebb a stackingadozás, és ezzel arányosan kevesebb az idegeskedés.


    Na most én az utóbbit alkalmazom, kiváncsi vagyok ti hogyan csináljátok.


    (Ja, amúgy jórészt asztala válogatja, ahol gyakran nézhetek vakösszegért flopot, ott azér lazulok picit én is )
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  2. #2
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    az én tanácsom csak annyi, hogy nut vagy second nut nélkül nem biztos hogy betenném az összes pénzem deepen...
    kivételt képeznek a fullok a flöss- vagy soresélyes boardon.

    és még annyi, hogy a pozició itt még nagyobb szerepet játszik, minta a normál stackméretnél.
    a félreértett szupermarketkalóz.

  3. #3
    Fanatikus tag Erda avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    256

    Alapbeállítás

    CG-nél közel sem az a legmeghatározóbb, hogy egy asztalnál mennyi pénz hever előtted. hiszen pl. ha NL10-es asztalnál 3$-ra apadtál egy vesztes partiban, akkor nem abból a 3$-ból kell tovább gazdálkodnod, gyorsan utántöltesz és folytatod a saját magadnak leginkább kedvező, legoptimálisabb játékot. CG-ben nem szabad a stack mérettől függően változtatni az induló lapokon. sőt, minél deepebb vagy, annál óvatosabbnak kell lenned (főleg postflop). akkor van egyáltalán értelme deepen (mondjuk 200-250BB) bent maradni egy asztalnál, ha legalább egy hasonlóan deep, de nálad jóval gyengébb játékos is ücsörög ott. így indokolt ottmaradni, mert arra játszol, hogy a deep fisht lestackeld. a másik, hogy legyen kellő önbizalmad a deep stack játékhoz: a lehetőséget lásd benne, ne a veszteni valót. ha ez nem áll, akkor jobb a nyereményt biztonságba helyezni és másik asztalhoz ülni.

    szóval a deep stratégia sokkal inkább óvatosságról szól, mint lazaságról, mivel akár mekkora is az önbizalmad, tény, hogy több a vesztenivalód . és deep ellenfél ellen csak különösen erős lapokkal, húzókkal érdemes partiban maradni.

    versenyeken van/lehet lazító szerepe a deep stack állapotnak, de verseny stratégiához annyi közöm sincs, mint a CG-hez . éppen ezért, ha valami hülyeséget írtam a fentiekben, akkor javítsatok ki. szívesen tanulok.
    Utoljára módosítva: Erda által: 2008. 06. 01. 12:00

  4. #4
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Jah, elvileg én sem, csak tudod van az a szitu, mikor belehajszolódunk. Megadunk magasabb emelést-visszaemelést drillel, riverre meg feljön 3 szín, a tag végül allin megy, de akkor már a fél stackje benn van, nekünk is jó sok, és akkor...na akkor szoktam azt mondani, hogy ilyen piszok mákja nem lehet a skacnak.

    Na és akkor időnként van.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  5. #5
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    " akkor van egyáltalán értelme deepen (mondjuk 200-250BB) bent maradni egy asztalnál, ha legalább egy hasonlóan deep, de nálad jóval gyengébb játékos is ücsörög ott "


    Na látod idáig nem jutottam el gondolatmenetileg, ez fogja ezentúl meghatározni, hogy maradjak, vagy vigyem a nyert beülőmet.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  6. #6
    Őstag Bajkevero avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 19.
    Hely
    Egy tavacska
    Hozzászólások
    1.050

    Alapbeállítás

    Idézet Matt Coburn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    " akkor van egyáltalán értelme deepen (mondjuk 200-250BB) bent maradni egy asztalnál, ha legalább egy hasonlóan deep, de nálad jóval gyengébb játékos is ücsörög ott "


    Na látod idáig nem jutottam el gondolatmenetileg, ez fogja ezentúl meghatározni, hogy maradjak, vagy vigyem a nyert beülőmet.
    A deep stacknek van egy masik "elonye" is. Ha pl NL25 asztalnal 75-100 dollarral uldogelsz, szerintem az emelesedet komolyabban veszik, hiszen Te mar bizonyitottal.
    Viszont ovatosan kell eljarni, akkor ha visszaemelnek rad. Mert ezt a zsetonod "tisztelete" ellenere teszi. Lehet, hol nem befolyasolja, vagy csak aggresszivkodik, de inkabb valoszinu, hogy akkor tenyleg jo lapja van.

  7. #7
    PA addict bojanika avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.579

    Alapbeállítás

    Idézet Erda eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    CG-nél közel sem az a legmeghatározóbb, hogy egy asztalnál mennyi pénz hever előtted...
    Pedig de.
    Az egyik legfontosabb tényező az indulólapok és a stratégia kiválasztásánál, hogy mennyi zsetonunk van nekünk, illetve ellenfeleinknek.

    Idézet Erda eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    CG-ben nem szabad a stack mérettől függően változtatni az induló lapokon. sőt, minél deepebb vagy, annál óvatosabbnak kell lenned (főleg postflop)...
    De bizony, hogy érdemes.
    A legjobb példa erre a shortstack strategy. Minél kevesebb zsetonod van, annél jobb indulólapokra van szükséged ahhoz, hogy játékban maradj, hiszen nem tudsz annyi pénzt nyerni pl. egy sc-vel, ami indokolná az ezzel való játékot.
    Ellenben minél deep-ebb vagy(ehhez persze hasonló stack-kel rendelkező ellenfél is szükségeltetik), egyre szélesedik a játszható lapok repertoárja.
    Minél nagyobb a stack-ünk a preflop emeléshez képest, annál inkább érdemes játszani alacsonyabb értékű (preflop) lapokkal, mert esélyed van elnyerni ellenfeledtől az egész stack-jét. Így hosszútávon megéri játszani, mert az egy stackelés bőven kárpótol a sok-sok hiábavaló próbálkozásért.

    Természetesen a deep játékhoz nagyon jó postflop játéktudás szükséges, hiszen nagyon sokszor kerülhetünk nehéz szituációba, ahol egy-egy hiba bizony nagyon sokba tud kerülni.
    "Zidane eltéveszthetetlen stílusban kezeli a labdát. Hoppá, most látom, ez nem is Zidane."

    (Knézy)

  8. #8
    Fanatikus tag Erda avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    256

    Alapbeállítás

    wow!
    új aspektus... . mármint számomra. kösz!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •