Oldal: 1 / 8 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (76) összesen
Like Tree41Likes

Téma: Kilépés a hobbi póker zónából

  1. #1
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás Kilépés a hobbi póker zónából

    Sziasztok!

    Tenap írtam egy új blogot, melyben leírtam, hogy új alapokra szeretném helyezni a pókertudásom!

    Ez a folyamat tegnap elkezdődött és ezzel párhuzamban elkezdtem vezetni egy tanulási naplót amit ebben a fórumban is vezetni fogok. A célom ezzel az, hogy ha esetleg valami fontos dolog felett átsiklanék akkor remélem jelzitek majd nekem, meg ezzel magam is ösztönzöm, hogy ne lustálkodjam, hanyagoljam el a tanulást!

    Remélem hasznos lesz és előre is köszönöm a segítő hozzásólásokat!
    Norbi1983 likes this.
    "Sokat gyakoroltam a szurkolást és a pozitív hozzáállást, azóta 65%-ban nyerem a flipeket"
    /Aptok/

  2. #2
    Őstag d-_-b avatara
    Csatlakozott
    2013. 06. 26.
    Hely
    Krung Thep Maha Nakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayutthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani B
    Hozzászólások
    1.088

    Alapbeállítás

    hajrá!
    Netrol likes this.

  3. #3
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    1. nap

    A terv kettő videó megnézése, kijegyzetelése és a megfigyelt dolgok elsajátítása, megtanulása.

    Ami ebből megvalósult:
    Sikerüt megnézni a két videót, rengeteg dolgot kijegyzeteltem amikre eddig felületesen figyeltem oda a játékomban. A két videó tartalma a verseny korai és középső szakaszára fókuszált. Rá kellett jönnöm, hogy nagyon felületes a tudásom azokhoz képest akik magasabb szinten űzik ezt a szakmát.

    A következő dolgokat emelném ki:
    - játék a vakokról sok limpeló ellen magas pocket párokkal.
    - button játék rebuy szakaszban közepes pocket párokkal.
    - preflop hívások különböző pozíciókból.
    - cutoff, button pozíciók profitábilis kihasználása.
    - poker stove használata összevetve a játékosok statjaival (találam egy Equilab nevű programot ezt fogom használni erre a célra).

    A 2. nap tervei:
    - a tegnap tanultak átismétlése.
    - különböző mérőszámok kiszámításának megtanulása (EV, pot odds stb...).
    - ha marad idő egy videó kijegyzetelése.
    "Sokat gyakoroltam a szurkolást és a pozitív hozzáállást, azóta 65%-ban nyerem a flipeket"
    /Aptok/

  4. #4
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Kérdésem merült fel!

    Hogyan tudom belőni a játékosok laptartományát, a pl PT4 statokkal vetem össze?
    pl: milyen lapokkal átszik egy 7-14 VPIP-el játszó játékos? Vagy, hogy tudom ezekhez a range-eket belóni?
    "Sokat gyakoroltam a szurkolást és a pozitív hozzáállást, azóta 65%-ban nyerem a flipeket"
    /Aptok/

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder hosocske avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    993

  6. #6
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Köszönöm a gyors választ!
    "Sokat gyakoroltam a szurkolást és a pozitív hozzáállást, azóta 65%-ban nyerem a flipeket"
    /Aptok/

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder forzadani3 avatara
    Csatlakozott
    2011. 01. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    516

    Alapbeállítás

    Idézet Netrol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kérdésem merült fel!

    Hogyan tudom belőni a játékosok laptartományát, a pl PT4 statokkal vetem össze?
    pl: milyen lapokkal átszik egy 7-14 VPIP-el játszó játékos? Vagy, hogy tudom ezekhez a range-eket belóni?
    Nézd meg pozícióra lebontva. Nyilván nem úgy játszik, amit 1-1-be %-ot bejelölöd, hanem valamivel eltolt, balancolt rangek lesznek, de %-ot kicsit átalakítod logikával, határokat meg megnézed és nagyjából tudni fogod mi a range. (de mtt-be range az egy tág fogalom, mert exploit játék folyik, ergo más rangeket használ ha az asztal engedi...)
    Netrol likes this.

  8. #8
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet Netrol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kérdésem merült fel!

    Hogyan tudom belőni a játékosok laptartományát, a pl PT4 statokkal vetem össze?
    pl: milyen lapokkal átszik egy 7-14 VPIP-el játszó játékos? Vagy, hogy tudom ezekhez a range-eket belóni?
    A pt4 equity kalkulátorában szoktam beállítani az értéket a csúszkával, és akkor láthatod,h pl milyen lapokból áll a 15% range. A következő lépésben viszont ezt módosítani kell felfelé vagy lefelé, az adott sziunak megfelelően. Pozíciója a játékosnak, előtte akciók stb.

    Ezt bátran ajánlom.
    Viszont amikor konkrét kalkulációt végzek ezzel, általában a verseny végefelé, megadva a saját lapjaim, a board-ot, az ellenfél range-ét stb, akkor rendszerint kiesek a p.csába! Sokszor már attól összerándul a gyomrom amikor megnyitom.
    Utoljára módosítva: lecso10 által: 2015. 05. 27. 10:30
    Netrol likes this.

  9. #9
    PA addict Netrol avatara
    Csatlakozott
    2013. 01. 10.
    Hely
    Apraja falva
    Hozzászólások
    2.206

    Alapbeállítás

    Köszönöm a tanácsokat, meg fogom nézni, hogy melyik mit mutat!

    Azért van erre szükségem, hogy ha ránézek a statjaira akkor nagyjából be tudjam lőni, hogy mire tehetem a parti elején, természetesen ez a játék dinamikájával váltohat, de arra meg oda kell figyelni!
    "Sokat gyakoroltam a szurkolást és a pozitív hozzáállást, azóta 65%-ban nyerem a flipeket"
    /Aptok/

  10. #10
    Újonc
    Csatlakozott
    2015. 05. 21.
    Hozzászólások
    26

    Alapbeállítás

    Konkrétan milyen videókat néztél?

    Ha esetleg publik, be tudnád linkelni?

Oldal: 1 / 8 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •