Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (14) összesen
  1. #1
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Kérdés Kis párok, alacsony suited connectorok preflop

    Sziasztok!

    Kíváncsi lennék hogyan játszátok az alacsony párokat (illetve a kis suited connectorokat) re-raise esetén.

    Nálam standard szituáció a következő: 25 NL 6 max. teljes beülő. Emelek pl. 66-al középső pozícóból 1 USD majd hátulról v.ki visszaemel 3 USD-t. Hogyan tovább? 4 USD van a potban, az ellenfelemnél még 22, elvileg összesen 26 USD-t lehetne nyerni, és 2 USD-t kell megadni. A flopon 1:8 esélye a setnek, tehát ha a potban lévő 4 USD-n kívül még sikerül 12 USD-t nyerni az ellentől, akkor éppen nullán vagyok. (25 NL-en szinte csak AA, KK-val emelnek vissza.) Általában meg szoktam adni. Ha flopban szetem van akkor OK. ha nincs szet fold. Nem vagyok biztos benne hogy ez így + EV-s.

    A másik ugyanez alacsony suited connectorokkal. Ezekkel már mini reraise-ket adok meg, pl. emelek 1 USD ellen visszaemel 0,5 USD. Ezeknek még örülök is, mert így legalább sejtem, hogy mi van a visza emelőnél. Eleinte nagyobb vissza emeléseket megadtam ezekkel az alacsony SC-kel, de a PT szerint az alacsony SC-k nagyon gyengén szerepeltek, úgyhogy nagyobb vissza emelésre inkább fold.

    Ti hogy játszátok ezeket?

    Köszi: Z

  2. #2
    PA addict bojanika avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.579

    Alapbeállítás

    Azért visszaemelnek AK-val, AQ-val is. Amúgy dettó ezt játszom én is, és az összes párom plusszos...

    SC-k: kb 70-30 arányban raise/limp. A visszaemelés nagyságától és a visszaemelőtől függ, hogyan tovább, de egy min.raise-t call.

  3. #3
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet Zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Kíváncsi lennék hogyan játszátok az alacsony párokat (illetve a kis suited connectorokat) re-raise esetén.

    (25 NL-en szinte csak AA, KK-val emelnek vissza.) Általában meg szoktam adni. Ha flopban szetem van akkor OK. ha nincs szet fold. Nem vagyok biztos benne hogy ez így + EV-s.
    Többnyire ugyanígy játszom, néha pozícióból a flopon is megadom az ellenfelem újabb emelését, ha jól ismerem és csak két overcard-ra teszem. De ez viszonylag ritka. Sztem mindez + EV-s játék.

    Ami a suited connector-okat illeti. Én többnyire ezekkel is megadom a 3xos preflop reraiseket, aztán meg a flop után igyekszem minél ügyesebben megjátszani őket.
    Egyébként, hogy ezek plusz, vagy mínuszosak a PT szerint az még nem sokat jelent, mivel sztem ezeknél kell a legtöbb idő, hogy egy reális profitráta kialakuljon. Egyébként a megjátszásuk is a legnehezebbek közzé tartozik, igen sok tapasztalat szükséges hozzájuk.

  4. #4
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás Thx.

    Pont ezt a partit játszottam.... amiközben olvastam a hozzászólásokat. Bár azt nem írtátok, hogy a reraiset is megadjátok, én megadtam ( amúgy nem szoktam). S már a flopra se jött le túl rossz lap, turnre 2 párom lett... bár voltak buktatók benne, de végülis jelentős potot nyertem..

    Starting game 1601685839.
    Promethe38 is at seat 0 with $2.91.
    terminillo is at seat 1 with $1.53.
    Littlemage is at seat 2 with $12.88.
    mrolli1000 is at seat 3 with $8.19.
    castor21000 is at seat 4 with $1.99.
    RYHEN13 is at seat 5 with $1.23.
    The dealer is seat 5.
    Promethe38 posts a blind of $.05.
    terminillo posts a blind of $.10.
    (Littlemage is dealt :10c:.)
    Pre-flop:
    Littlemage raises $.25.
    mrolli1000 raises $.85.
    castor21000 folds.
    RYHEN13 goes all-in for $1.23.
    Promethe38 folds.
    terminillo folds.
    Littlemage calls for $.88.
    mrolli1000 calls for $.03.
    The flop comes
    .
    Littlemage checks.
    mrolli1000 bets $1.30.
    Littlemage calls for $1.30.
    The turn comes .
    Littlemage bets $6.44.
    mrolli1000 goes all-in for $5.66.
    $.78 is pushed back to Littlemage.
    Showdown:
    Littlemage shows


    Two Pair, Tens and Nines
    mrolli1000 shows


    King high
    RYHEN13 shows


    A pair of Fives
    The river comes .
    Littlemage:


    Full House, Nines over Tens
    mrolli1000:


    A pair of Nines
    RYHEN13:


    Two Pair, Nines and Fives
    Littlemage wins pot ($3.65).
    Littlemage wins pot ($13.23).

  5. #5
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Alapbeállítás

    Idézet want2push eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyébként, hogy ezek plusz, vagy mínuszosak a PT szerint az még nem sokat jelent,
    A kis SC-k nálam éppencsak pluszosak, talán a sok re-raise magadás miatt. Amúgy a PT General Info / Filters -ben nem tudok olyan beállítást, ami arra adna választ, hogy: SC-vel emeltem + vissza emeltek, megadtam, mi az eredmény.

    bojanika: "SC-k: kb 70-30 arányban raise/limp."

    Ezt úgy érted, hogy ha nem volt emelés kis SC-vel 30 %-ban csak limp? (Szinte mindig emelek preflop. Kivétel ha az SB és BB nagyon laza, esetleg calling station, és úgyse dob preflop, vagy ha már sokan bejöttek, ilyenkor csak limp.

  6. #6
    PA addict bojanika avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.579

    Alapbeállítás

    Idézet Zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt úgy érted, hogy ha nem volt emelés kis SC-vel 30 %-ban csak limp?
    Igen, nálam kb ez az arány.

  7. #7
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Alapbeállítás

    A PT nálam azt mutatja, hogy a kis SC-k jobban szerepelnek nem emelt potokban. Úgy tűnik nem kötelező az emeléssel indulni.

  8. #8
    Adminisztrátor Skiboy avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.290

    Alapbeállítás

    Idézet Zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nálam standard szituáció a következő: 25 NL 6 max. teljes beülő. Emelek pl. 66-al középső pozícóból 1 USD majd hátulról v.ki visszaemel 3 USD-t. Hogyan tovább? 4 USD van a potban, az ellenfelemnél még 22, elvileg összesen 26 USD-t lehetne nyerni, és 2 USD-t kell megadni. A flopon 1:8 esélye a setnek, tehát ha a potban lévő 4 USD-n kívül még sikerül 12 USD-t nyerni az ellentől, akkor éppen nullán vagyok. (25 NL-en szinte csak AA, KK-val emelnek vissza.) Általában meg szoktam adni. Ha flopban szetem van akkor OK. ha nincs szet fold. Nem vagyok biztos benne hogy ez így + EV-s.
    Ha ennyire biztos az AA, KK a másiknál és többnyire nem tudják eldobni ha visszaemelsz flop után, akkor sztem +EV.

    A másik ugyanez alacsony suited connectorokkal. Ezekkel már mini reraise-ket adok meg, pl. emelek 1 USD ellen visszaemel 0,5 USD. Ezeknek még örülök is, mert így legalább sejtem, hogy mi van a visza emelőnél. Eleinte nagyobb vissza emeléseket megadtam ezekkel az alacsony SC-kel, de a PT szerint az alacsony SC-k nagyon gyengén szerepeltek, úgyhogy nagyobb vissza emelésre inkább fold.
    Ezzel is jó úton jársz.

  9. #9
    Újonc 5OfAKind avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 17.
    Hozzászólások
    20

    Alapbeállítás

    sokat gondolkodtam az SC-k helyes megjátszásán, megnéztem pár twoplustwo-s topicot, és egy-két esszét a témában, és ilyen ötlettekkel találkoztam:
    Az SC-k ugyebár főleg multiway potokban hozzák a pénzt, azt kell elérni, hogy sokan nézzük a flopot. ezért:
    alacsony SC-kkel korai-közép poziból limp, remélni, hogy sokan limpelnek, egy standard emelést a késői poziktól még meg lehet adni, flopon két párt, flush- vagy open ended straight drawt remélni, ilyenkor keményen hívni, ellenkező esetben dobni. magasabb SC-knél már midpos-ból is emelés, és lényegében a flopon ugyanez a móka.
    nekem kicsit gyanús ez "minden pozícióból emelek az SC-kkel". Szerintem ezzel az egyik gond alapvetően az, hogy ha kijön az álomflop (sor vagy flush) akkor szinte lehetetlen rendes pénzt kiszedni az ellenfelekből.
    tehát: ha nem jön semmi: bukó;
    ha lejön a tuti: megynertél 4-5 BB-t és helló
    ha lejön két pár, vagy terc, akkor meg harcolsz és remélsz.

    de úgy tűnik, hogy sehol sincsen konszenzus a témában, ami engem egy kicsit meglep. le kéne ülni és számolni egy órát.

  10. #10
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Alapbeállítás

    Idézet 5OfAKind eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nekem kicsit gyanús ez "minden pozícióból emelek az SC-kkel". Szerintem ezzel az egyik gond alapvetően az, hogy ha kijön az álomflop (sor vagy flush) akkor szinte lehetetlen rendes pénzt kiszedni az ellenfelekből.
    emmi: bukó;
    ha lejön a tuti: megynertél 4-5 BB-t és helló
    ha lejön két pár, vagy terc, akkor meg harcolsz és remélsz.
    Egyetértek. Nekem is gyanús lett a kis SC-el való játékom, ezért is vetettem fel a kérdést.
    Azt hiszem jobb korai pozícióból csak limpelni,
    ha van esély ellopni a blindot akkor emelni,
    ha nagyon laza az asztal, és többen bejöttek akkor lehet hogy pozícióból is csak limpelni.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •