Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (12) összesen
Like Tree1Likes

Téma: Omaha váltás?

  1. #1
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 02. 12.
    Hozzászólások
    55

    Villanykörte Omaha váltás?

    Sziasztok, meguntam a holdemet és új kihívásra motivációra van szükségem, így megfogant bennem a gondolat, hogy átváltok omahára. Azt szeretném megkérdezni, hogy smallstakesen omaha zoomon mennyire van értelem játszani? Verhető a rake normálisan? RIT-et megéri használni?

    Illetve coachot, backert tudtok mondani? Úgy gondoltam plo10 környékén kezdek, hogy megszokjam a nit abc lineokat meg a fish moveokat, de minél gyorsabban szeretnék feljutni szóval egy "edző" nem ártana...

  2. #2
    Tag carloskoz avatara
    Csatlakozott
    2009. 08. 06.
    Hely
    Csantavér
    Hozzászólások
    110

    Alapbeállítás

    Úgy számold, hogy minimum 100 beülő a PLO zoom, de szerintem megéri, ha idegekkel is bírod...

  3. #3
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 02. 12.
    Hozzászólások
    55

    Alapbeállítás

    Idézet carloskoz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Úgy számold, hogy minimum 100 beülő a PLO zoom, de szerintem megéri, ha idegekkel is bírod...
    nl100/200 toltam holdemet és itt simán vannak 20bis swingek, szóval 100bi sztem nagyon a minimum zoomra, de ezzel plo100ig sztem nem lesz gond sokkal inkább a játéktudással...
    nem feltétlenül akarok zoomot játszani, csak már egy kis kényelemre vágyok a sok asztalozás helyett, meg ha csak 1 órát akarok játszani nem kell fél-1 órát arra várnom hogy a 20 fős várólistákról bekerüljek xD bár ez nem tudom omahában is így van-e. Tanulni lehet jobbak lesznek a sima asztalok.
    ui: mennyi asztalon lehet még normálisan játszani? mert nekem a 6 már sok volt:O

  4. #4
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Üdv!

    Talán a motivációdat is növelheti (ez szerintem más dolgoktól függ inkább), de az biztos, hogy még nagyobb kihívás elé állít majd és a játékot is jobban fogod élvezni, ha váltasz PLO-ra.
    Zoom-ról fogalmam sincs, csak annyi, hogy a player-ek kb. 65%-a azt játsza.
    Tanulni mindenképpen a normál asztalokat (6-max) ajánlanám. Mindig van olyan mennyiségben, ami kellhet neked.
    Általában 3-4 regulár és 2-3 hobby player az arány plo10-en, aztán a limiteken felfelé ez nyílván 1-el rosszabb. De nincsenek "20 fős" várólisták.
    A 100 buy in biztosan kelleni fog (lehet még több is). A Holdem varianciájának a sokszorosára számíthatsz.
    Ha 6 asztal sok volt, játssz 4-en. De ha csak most kezdesz omaházni legyen 2 (!), aztán majd egyesével növeld, ahogyan egyre jobban átlátod az egészet.
    A rake (........ .com honlap szerint): PLO10=16-17 bb/100; PLO25=14 bb/100; PLO50=12,5 bb/100

  5. #5
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 02. 12.
    Hozzászólások
    55

    Alapbeállítás

    8-9 asztal megy plo100 mindegyiken van fish, nem olyan rossz, de lehet hogy spin&go -ra kellene váltani? de sng már lehet túl nagy váltás lenne, bár spin nem lehet annyira bonyolult:P

  6. #6
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 02. 12.
    Hozzászólások
    55

    Alapbeállítás

    omaha coachot vagy kompetens reg lakótársat keresek

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 11. 12.
    Hely
    bicske
    Hozzászólások
    645

    Alapbeállítás

    Ez a variancia dolog nem attól függ, hogy milyen játék, hanem, hogy mekkora az edge, de ezt ti is tudjátok szerintem
    Én már nyertem royalflush ellen. Kétszer is

  8. #8
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    Idézet allinkamikaze eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nl100/200 toltam holdemet és itt simán vannak 20bis swingek, szóval 100bi sztem nagyon a minimum zoomra, de ezzel plo100ig sztem nem lesz gond sokkal inkább a játéktudással...
    nem feltétlenül akarok zoomot játszani, csak már egy kis kényelemre vágyok a sok asztalozás helyett, meg ha csak 1 órát akarok játszani nem kell fél-1 órát arra várnom hogy a 20 fős várólistákról bekerüljek xD bár ez nem tudom omahában is így van-e. Tanulni lehet jobbak lesznek a sima asztalok.
    ui: mennyi asztalon lehet még normálisan játszani? mert nekem a 6 már sok volt:O
    Csak annyi a különbség, hogy plo-n 1 nap alatt megvan a 20 bi-es swing
    Egyébként tanulásra szerintem jobb a zoom. Feszesebb a mezőny, kevesebb hibát engedhetsz meg magadnak.
    Az asztalmennyiség személyfüggő, az a lényeg, hogy még jól át tudd gondolni a szituációkat, ne kelljen elkapkodni a döntéseket.

  9. #9
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    Idézet andada eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez a variancia dolog nem attól függ, hogy milyen játék, hanem, hogy mekkora az edge, de ezt ti is tudjátok szerintem
    ez azért nem ilyen egyszerű, az edge csak egy dolog ami befolyásolja a varianciát. pl egy ultra agresszív mainiac ellen akkor is nagyobbak lesznek a swingek mint egy stabil megfontolt játékot játszó ellenfél ellen, ha az előbbin van nagyobb edge-ünk.
    arról nem is beszélve, hogy az elérhető edge mértékét erősen befolyásolja például az is, hogy milyen játékot játszol.
    "Even a bad reason is better than no reason."

  10. #10
    Fanatikus tag Aenima avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Szerintem is helytelen csupán az edge-re sarkítani a variancia szerepét. Elég sok tényező befolyásolja még különböző mértékekben.

    Az egyik lényeges szerintem, hogy hold'em-mel ellenben omaha-ban sokkal közelebb vannak egymáshoz az equityk, nem csak preflop, hanem a legtöbb esetben postflop is. Ez önmagában eléggé növelheti a szórást. (+ szerintem többször következnek be a turn-ön nagy equity "fordulások", változások a különböző board textúrákon a 4 lapnak köszönhetően.)

    És az is számíthat, hogy plo-ban majdnem kétszer akkora a rake (bb/100-ban), mint nlh-ben. Amit fentebb írtam rake értékek valószínűleg nem pontosak már. Bár minden honlapon mást írnak - nyílván, mert ez is sokmindentől függ (minta nagysága, játékstílus, stb.) - ez talán aktuálisabb:

    Szóval, lehet, hogy nagyobb az edge egy képzett játékos számára plo-ban,mint más játékokban, de ezt ellensúlyozza valamennyire a nagyobb rake.

    Öszetett, érdekes téma ez szvsz, amiről lehetné még elmélkedni. (Mondjuk, valószínűleg nem ebben a topikban kellene.)
    Csatolt képek Csatolt képek
    CsabiST likes this.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •