Eredmény: 1 - 6 (6) összesen
Like Tree4Likes
  • 1 Post By misirulez
  • 2 Post By chivasr911
  • 1 Post By chivasr911

Téma: NL100 BvB AJo

  1. #1
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás NL100 BvB AJo

    Ellenfél egész széles skálán váltogatja a sizeait 35k-s mintán enyhe bukó, kicsit mintha GTO-san játszana.
    Gyakori nála a flop extrém kicsi (1/3-1/4) és turn pot körül (90-120%)-os bet. Overbetelni inkább akkor szokott ha valamelyik utcát előtte misselte.
    Pl.
    QT595 boardon TT-vel
    OP flop 1/4 turn pot river pot

    78J boardon A2bdfd
    flop 1/4 turn (leesik neki az fd) pot river busted pot.

    ATs 3b from bb vs utg: 367r42 boardon nonfd-vel: flop check turn 120% river 1/4

    szóval variálgatja.

    Kíváncsi vagyok GTO szerint hogyan kéne játszani, melyik utcán ki mit tartana optimáls rangenek.

    ellenfél statjai
    BVB SB open: 48 fto3b(bvb) 44 4b(bvb) 13
    cb: 59-43-51
    ch/f after miss cb: 51-49-44
    wwsf-45 wtsd-31 w$sd-56

    rólam láthatja:
    bvb foldtoRFI 48 3b 17
    ftocbetek: 47-38-39
    wwsf-46 wtsd-34 w$sd-54

    Hero is BB $1.50
    2 folds, khale3si (SB) raises to $3.10, Hero calls $2.10
    flop 6,2$

    khale3si bets $2, Hero calls $2
    turn 10,2$

    khale3si bets $10, (Hero)?

    Szóval GTO szerint preflop megvédünk
    1- (50%?)-ot,
    2- ebből top (x% ?) value3b bottom (x%?) bluff
    3- marad pre callnál kb 35-40%.(?)
    4- Floppon a rangeünk 75%(?)-ával folytatjuk az 1/3-os cbetre flop némi raise rangel
    5- Turnon a rangeünk 50%-ával folytatjuk némi raisel (bár nekem itt nem lenne raise semmi)

    Szóval a 1-től 5-ig kérném a konkrét rangeket, aki hajlandó kicsit szűrögetni.
    JociBalboa likes this.

  2. #2
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    1. GTO szerint tuti sokkal többet védesz mint 50%, AJ pedig 100% 3bet
    2. GTO szerint biztos h nagyon magas 3bet kell, és utánna sokszor callozza a 4betet hiszen jó oddsod lesz, de nem hiszem h te eszerint akarod belőni a rangedet, azzal gondolom tisztában h mennyit 3bet foldolhatsz kb, szóval eszerint raknék össze egy 3bet ranget amit finomhanglnék adott játékos ellen(gto szerint pl ATo tuti 3bet és szerintem sima call 4betre iylen gyakorlatban úgysem fogsz csinálni)
    3. mint mondtam sokkal több mint 50% ha optimálisan játszol minden utcán, szerintem csak a call range 50% és ehhez jöhet 15% 3bet de lehet h ez is naygon kevés mert jó oddsot kapsz és ip leszel egy 48%-os range ellen
    4. board függő h mennyivel tudod folytatni, te a top részét a rangednek már 3betelted, gyengébb lesz a ranged, de nagyon jó oddsot kaspz, szerintem 75% vagy inkább afölött amit callozni kéne(tudtommal a gto solverek minden egyes kimenetlt lefutattnak ami iszonyú sok kombináció és így határoznak meg egy elvileg optimális stratégiát, tehát nem csak ezzel a J turnel számol hanem végig vesz minden eshetőséget és számol a rangekkel meg h miylen lehetőségei vannak oop-nek)
    5. ez is angyon board függő h melyikőtök rangeét találta el, de nem hiszem h 50%ban dob bármilyen turnön is egy gto robot, a raise rangek is nagyon board függők, de jellemzően mindenhol van egy széles raise range kivéve ami nagyon szar ip rangeének

    azt szögezzük le h nem vagyok mestere a témának, sőt, én is csak tanulom és inkább a gyakorlati része érdekel, gtosolverrel megnézhetem az adott handet ha érdekel
    misirulez and S0nnyB1ack like this.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  3. #3
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    preflop(ilyet még nem csináltam sztem nincs is sok értelme csak annyi h lássuk mennyire szélesen is lehetne callolni):
    defend.jpg
    flop 1/3-ad cbetre:
    flop.jpg
    85%-os bet ellen turnön:
    turn.jpg
    blank 2-es riveren 85%-os bet ellen:
    riverblank.jpg

    oldscool módszerrel szerintem ilyen széles range-ekkel nem nagyon lehet gto szerűen számolni, az inkább arra jó hogy riveren megnézd egy szűkebb rangel h mennyit blöffölhetsz stb gto szerint, Konkrét hand amúgy sima call 2utca river érdekesebb, de solver szerint az is call 100%ban, flössön dobnék, blockerrel call(ja és én nem raiselnék sehol)
    Utoljára módosítva: chivasr911 által: 2016. 05. 23. 23:25
    misirulez likes this.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    Be vagyok kicsit rugva, de amit o jatszik az nem egy standard line ezért nem is védekeznek gto szerint hanem exploitive módon gondolkodnek. pre viszont 3bet jut eszembe kezdő stratégiának.

    esetleg ha a hudod mutatja a statokat flop 30% majd turn pot tendenciarol es következtetni tudsz valamit.
    Utoljára módosítva: regie által: 2016. 05. 24. 02:07

  5. #5
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2014. 01. 04.
    Hozzászólások
    5.016

    Alapbeállítás

    Idézet regie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Be vagyok kicsit rugva
    Eddig jutottam az olvasásban, itt máris fölcsillant a szemem, mitől sikerült betöltened? Szívesen hozzászólnék érdemben is, de a többit föl se fogom.

  6. #6
    Fanatikus tag Corey avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 26.
    Hozzászólások
    353

    Alapbeállítás

    Ellene Ajo a 3b/c rangembe kerülne (kb ez alatt húznám meg a vonalat), semmiképpen nem védekeznék passzívan vele, mivel IP leszünk egy szélesen 3betet megadó range ellen ( + nem 4betel sokat), így ez egy elég jó spotnak tűnik a red line növelésére, persze villain postflop tendenciáitól függően.

    Flop szükséges egyáltalán itt raise range-et kialakítani? Azért kérdezem, mert nekem nem nagyon lenne kb soha és kíváncsi vagyok az érvekre a másik oldalról.

    A betsizeait teljesen a boardhoz alakítja, extrém széles skálán, biztosan leszűrhető itt valami tendencia még hh alapján, hogy könnyebb legyen a river döntés, de nem club esetén nehéz lenne dobni a legtöbb esetben.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •