Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (15) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 01. 21.
    Hozzászólások
    568

    Alapbeállítás NL25SH: KK preflop fold?

    ***** Hand 1134890727 *****
    0.12/0.25 Texas Hold'em (No Limit ) - 2008. június 24. 22:00:55
    Table TH 861 (Real /Cash Game )
    Seat 1: Mr Logic (30.85)
    Seat 2: Poddna (35.58)
    Seat 4: mikkmakk1 (42.77)
    Seat 5: HERO (35.56)
    Poddna post SB 0.12
    mikkmakk1 post BB 0.25
    ** Deal **
    Mr Logic [N/A, N/A]
    Poddna [N/A, N/A]
    mikkmakk1 [N/A, N/A]
    HERO [, ]
    *** Bet Round 1 ***
    HERO Raise to 1.00
    Mr Logic Fold
    Poddna Raise to 3.00
    mikkmakk1 Fold
    HERO Raise to 8.50
    Poddna All-in 35.58
    HERO ??

    Ellenfélről annyit, hogy nem rossz játékos (az is lehet, hogy jó . Nem láttam még tőle ostobaságot.
    Ez pont az az alkalom amikor el kell dobni a KK-t? Az allint nem insta nyomta, szóval hollywood feeling...

  2. #2
    Őstag Chryss85 avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 07.
    Hely
    Valahol
    Hozzászólások
    1.412

    Alapbeállítás

    Ezt még akkor el kell dönteni mielőtt 4betelnél. Ha 3betelt, akkor van neki talán valamilye. Ha 4betelsz akkor megtudsz több infot róla. Ha erre is ráemel, jó eséllyel AA. Tehát elvileg dobás. Gyakorlatilag még nekem sem sikerült eldobni KK-t
    Ilyen helyzet elkerülése végett csak Callold le a 3betjét. Flopon könnyebb dönteni.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder CrisRoniii7 avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 12.
    Hozzászólások
    976

    Alapbeállítás

    Idézet Chryss85 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt még akkor el kell dönteni mielőtt 4betelnél. Ha 3betelt, akkor van neki talán valamilye. Ha 4betelsz akkor megtudsz több infot róla. Ha erre is ráemel, jó eséllyel AA. Tehát elvileg dobás. Gyakorlatilag még nekem sem sikerült eldobni KK-t
    Ilyen helyzet elkerülése végett csak Callold le a 3betjét. Flopon könnyebb dönteni.
    igen és OOP játszol KK-val gyakorlatilag 0 potért...hát ez elég nit...
    illetve milyen flopon dobsz?Esteleg A-szos...hadd ne mondjam,h az esetek hány százalékában jön ez a flop...
    Egy beülőért ezt nem lehet elengedni érzésem szerrint ha sokkal deepebbek lennének akkor más a szitu így AI-ig kell vinni a partit,ha AA néz velünk szemben akkor így jártunk,flopon is úgyanúgy bekerül a pénz...szóval call...(sztem)
    "A póker a darwinizmus társadalmi formája:az erős életben marad,a gyenge elesik."

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 01. 21.
    Hozzászólások
    568

    Alapbeállítás

    A 4betem után még mindig több mint egy stack van előttem. Egyébként azért 4beteltem, hogy vmi infót kapjak. Nl25sh-n bosson jobb játékosoktól azért már gyakoriabbak a 3betek, nem csak QQ+ a range.

  5. #5
    Őstag Chryss85 avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 07.
    Hely
    Valahol
    Hozzászólások
    1.412

    Alapbeállítás

    Idézet CrisRoniii7 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    igen és OOP játszol KK-val gyakorlatilag 0 potért...hát ez elég nit...
    Igen, nit. De inkább mint hogy mindig kifizess egy AA-t KK-val. Nekem is volt pár mostanában, amikor túlságosan is éreztem nála az AA-t és nem tudtam dobni.
    Az emberek azért használnak hudot, hogy információt nyerjenek. Ha lenne annyi infod, hogy 95%-ban AA van nála, akkor sem dobnád?
    140BB effektív stack.. ha 3betet lecallolja, akkor 8BB-t kell megadnod, még a setre is megvan az oddsod.
    Sokszor gondolkoztam, hogy miért megy tönkre mindenki (köztük én is) a KK-val.. Igaz a második legjobb INDULÓ lap, de csak a második.

    Tfh. 2 eset van. AA van nála vagy más. Tételezzük fel, hogy nem totál idióta, tehát adjunk 60%-ot, hogy AA-ja van. Számoljuk EV-t.
    Ha AA-ja van, 20%unk van nyerni.. 1x nyerünk $35-t 4x vesztünk $35-t, tehát buktunk $105-t. --> EV = 0.6x-105 = -$63
    Mondjuk legyen 25% esélye, hogy más pocket pár pl QQ vagy JJ, ezek ellen van 80%-unk, tehát analóg módon: EV = 0.25x105= +$26
    15% eséllyel legyen nála Ax (AK,AQ stb), ezek ellen van kb 66%unk, tehát 3 esetben 2x nyerünk 1x bukunk, tehát nyertünk 35$-t 3 eset alatt, 5 eset alatt nyerünk kb $58-t. --> EV = 0.15x$58 = $9
    Továbbá kevesebb mint 1% eséllyel KK ja van, az ellen majdnem 0 az EV, sőt inkább negatív a rake miatt.

    Összesen durva közelítéssel: Átlagos 5 ilyen szitu alatt az EV: -$28. Ha más %-kkal van nála AA, akkor sem fog könnyen +-ba menni az EV szerintem.

    Nézzük a 3bet call esetét.
    Megadunk 8BB-t, és jön a flop. Tegyük fel, csak akkor nem dobjuk, ha jön a set. Minden 8.5-dik leosztásban jön a K. Persze ez nem garantálja, hogy nyerjünk, mert jöhet A is vagy backdoor cuccok. Számoljunk annyival, hogy minden 12. leosztást megnyerhetünk settel.
    Akkor 96 leosztás alatt beteszünk 96x$2 = $192-t. És 8x nyerünk $35-t, azaz $280-t. Az EV = $88 kb. Mivel amott 5 leosztással számoltunk, leosztva ezt 19-cel, az EV ~ +$4.5.

    Ez az én meglátásom, nem mondom, hogy jó, csak ésszerűnek találom. Ennek ellenére, ha szerintetek valahol defektes a számolás, rossz feltételezések vannak benne, akkor légyszi javítsátok ki.

    Bocsi a sok mellébeszélésért

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 01. 21.
    Hozzászólások
    568

    Alapbeállítás

    chryss: Ha pf lecallojuk csak a 3betjét, nagyon nehéz dpbni egy veszélyetelen boardon, így hát minig kifizetjük az AA-t.

    Azért 4beteltem mert:

    - a 3 bet range lehet tág, 4handed a játék stb. Tulajdonképpen lehet nála any pp, ATo+
    - a 4betre a lapok többségével nem callolna, talán amivel callolna az JJ, QQ, esetleg TT,99. Sztem set miningolnia ezekkel a lapokkal mindenképp -EV
    - ha nagyon erőt sugall (allin megy), még mindig lehet dobni, hiszen több mint egy full beülő van így is előttünk. Könnyebb pf így ezt most dobni, mint csak adni a 3betet és kifizetni az esetleges AA-t, vagy hagyni, hogy lejavuljon vmi vacakkal

    Itt a vége:

    HERO fold, stb. Nyilván nem mutatott
    Akkor és ott jó foldnak tűnt, nem nézett ki totál idiótának. Hittem neki. Ha esetleg korábban láttam tőle vmi fish move-ot, akár preflop vagy postflop, akkor nagyon easy call lett volna.

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 01.
    Hely
    valahol
    Hozzászólások
    650

    Alapbeállítás

    jó volt ez a kis fejtegetés. Mostanában naponta kerülők AAvsKK preflop all-in csatába. Ma pl. 2-szer egyik AA-volt(bukta) a másiknál 1010-volt(nyerő) az ellenfélnél. Az AA party gyanus volt mert standard raisemet, mini raise-elte majd 4betemre all-in, mégsem tudtam elengedni :-( Pedig sokan játszák így a AA-t. Még meg kell tanulnom a KK dobni preflop, csak hát NL20-on vannak elképesztő mutatások hogy nehéz.
    A legrosszabb dolog a világon az, amikor a hülyeség szorgalommal párosul.

  8. #8
    Őstag Chryss85 avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 07.
    Hely
    Valahol
    Hozzászólások
    1.412

    Alapbeállítás

    Idézet plusevHUN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    chryss: Ha pf lecallojuk csak a 3betjét, nagyon nehéz dpbni egy veszélyetelen boardon, így hát minig kifizetjük az AA-t.

    Azért 4beteltem mert:

    - a 3 bet range lehet tág, 4handed a játék stb. Tulajdonképpen lehet nála any pp, ATo+
    - a 4betre a lapok többségével nem callolna, talán amivel callolna az JJ, QQ, esetleg TT,99. Sztem set miningolnia ezekkel a lapokkal mindenképp -EV
    - ha nagyon erőt sugall (allin megy), még mindig lehet dobni, hiszen több mint egy full beülő van így is előttünk. Könnyebb pf így ezt most dobni, mint csak adni a 3betet és kifizetni az esetleges AA-t, vagy hagyni, hogy lejavuljon vmi vacakkal

    Itt a vége:

    HERO fold, stb. Nyilván nem mutatott
    Akkor és ott jó foldnak tűnt, nem nézett ki totál idiótának. Hittem neki. Ha esetleg korábban láttam tőle vmi fish move-ot, akár preflop vagy postflop, akkor nagyon easy call lett volna.
    Így teljesen jó. Igaz, én azt mondtam, hogy calloljuk le a 3betet set mining miatt, de nem mondtam, hogy a 4bet nagyon rossz. A 4bet ahogy te is mondtad arra jó, hogy infot szerezzünk. Tehát ha már használjuk infoszerzésre, akkor az infot magát is használjuk fel Ha meg ígyis úgyis allin akarunk kerülni, akkor meg toljuk rá mi 4betként
    Pont így játszottam volna ilyen deepen Nice laydown sir

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 01. 21.
    Hozzászólások
    568

    Alapbeállítás

    Idézet bihaimo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    csak hát NL20-on vannak elképesztő mutatások hogy nehéz.
    Ezért nem mind1, hog ki tolja azt az allint Ha vkitől nem láttál hülyeséget, sokkal könnyebb ilyen line mellett elengedni a KK-t, mint egy olyan játékos ellen akitől korábban rengeteg rosszul megjátszott leosztást láttál

    És most még sel se kezdtem fejtegetni azt, hogy ő azt gondolja, hogy én azt gondolom, hogy ő azt gondolja... Szóval ilyen fejtegetésekbe mikrolimiten felesleges belemenni.

    Nagyon ritkán dobok én is KK-t pf (nem is emlékszem mikor volt utoljára ilyen a mostanit kivéve), de van olyan helyzet amikor egyszerűen az tűnik a legjobb döntésnek.

  10. #10
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 06. 25.
    Hely
    Külföld
    Hozzászólások
    114

    Alapbeállítás

    KK-t szvsz soha nem dobok flop előtt. ha AA-al találkozok akkor ez van. 1 beülő tényleg nem a világ, ráadásul ha az ellenfél jó játékos könyebben megadom ellene. AA-al slowplayeztem volna, hiszen allinemre dobás valószínű az ellentől, ami nem a legnagyobb ev.
    slowplay-el lehet többet kihúzni sztem. szval minél jobb az ellen annál inkább call. de gyakorlatilag a leglámább fish ellen is megadnám csak akkor vérnyomés problémám lenne SD-ig

    + azért sem értek egyet azzal h gyenge ellen könyebb dobni,m mivel náluk sokkal nagyobb a range
    gyenge játékos lazábban ad meg könyebben hibázik, lehet h bemákol de ez van KK-t nem engedtem volna, hiszen ha az ellenfél megteszi azt a szívességet, h magától hibázik akkor mi a kérdés?
    Utoljára módosítva: Lasthero által: 2008. 06. 25. 15:29

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •