Oldal: 1 / 7 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (67) összesen
  1. #1
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás NL50€ FR - R1per2 leosztásai

    Két AA-os leosztással indítom el a topikom. Az lenne a kérdésem, hogy volt e mód másképp játszani őket, esetleg a vesztes partiban volt e olyan mozzanat, ami miatt esetleg dobhattam volna.
    Egyik ellenfelemről sincsen adat (10 meg 13 hand csak).

    Az UTG limpcall majd K magas boardon izmozás sejtet olyan erőt, hogy egy ilyen move után dobjak?

    ***** Hand History for Game 1143803592 *****
    $50 NL Texas Hold'em - Tuesday, July 1, 22:51:22 ET 2008
    Table Table TH 215 (Real Money)
    Seat 5 is the button
    Total number of players : 10
    Seat 1: HERO ( $54.1 )
    Seat 2: TexasBela ( $58.7 )
    Seat 3: jambol7 ( $37.73 )
    Seat 4: wilczuch** ( $46.21 )
    Seat 5: markusso1 ( $66.05 )
    Seat 6: jjccc ( $49.75 )
    Seat 7: __Gandalf ( $56.95 )
    Seat 8: MrSylvain ( $76.61 )
    Seat 9: denver24 ( $48.05 )
    Seat 10: ESPVAL ( $10.6 )
    jjccc posts small blind [$0.25].
    __Gandalf posts big blind [$0.5].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to HERO [ ]
    MrSylvain folds.
    denver24 folds.
    ESPVAL folds.
    HERO raises [$2].
    TexasBela folds.
    jambol7 folds.
    wilczuch** folds.
    markusso1 calls [$2].
    jjccc folds.
    __Gandalf calls [$1.5].
    ** Dealing Flop ** [ ]
    __Gandalf checks.
    HERO bets [$4.5].
    markusso1 folds.
    __Gandalf raises [$9].
    HERO raises [$16].
    __Gandalf calls [$11.5].
    ** Dealing Turn ** [ 3d ]
    __Gandalf is all-In [$34.45]
    HERO is all-In [$31.6]
    ** Dealing River ** [ ]
    HERO shows [ ] two pairs, aces and sevens.
    __Gandalf shows [ ] two pairs, queens and sevens.
    __Gandalf wins $2.85 from side pot#1 with two pairs, queens and sevens.
    HERO wins $107.45 from the main pot with two pairs, aces and sevens.



    ***** Hand History for Game 1142358300 *****
    $50 NL Texas Hold'em - Monday, June 30, 21:38:40 ET 2008
    Table Table TH 444 (Real Money)
    Seat 9 is the button
    Total number of players : 9
    Seat 1: wrongturn ( $46.75 )
    Seat 2: psychojock ( $57.45 )
    Seat 3: Gustu8 ( $56.05 )
    Seat 4: wilczuch** ( $49.19 )
    Seat 6: grief69 ( $13.5 )
    Seat 7: ZALER ( $49.5 )
    Seat 8: denver24 ( $29.65 )
    Seat 9: HERO ( $73.33 )
    Seat 10: GOUGOUNE59 ( $51.62 )
    GOUGOUNE59 posts small blind [$0.25].
    wrongturn posts big blind [$0.5].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to HERO [ ]
    psychojock calls [$0.5].
    Gustu8 folds.
    wilczuch** folds.
    grief69 folds.
    ZALER calls [$0.5].
    denver24 folds.
    HERO raises [$3].
    GOUGOUNE59 folds.
    wrongturn folds.
    psychojock folds.
    ZALER calls [$2.5].
    ** Dealing Flop ** [ ]
    ZALER checks.
    HERO bets [$5.5].
    ZALER raises [$11].
    HERO is all-In [$64.83]
    ZALER is all-In [$35.5]
    ** Dealing Turn ** [ ]
    ** Dealing River ** [ ]
    ZALER shows [ ] four of a kind, sevens.
    HERO shows [ ] two pairs, aces and sevens.
    HERO wins $23.83 from side pot#1 with two pairs, aces and sevens.
    ZALER wins $97.25 from the main pot with four of a kind, sevens.
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2008. 07. 02. 02:21

  2. #2
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    1. sztem teljesen jól játszottad, talán a flop miniraise-ére kicsit nagyobbat hívtam volna vissza, olyan 20-ig, de ez tényleg részletkérdés, mindenesetre elég érdekesen játszotta meg a QQ-t...

    2. FR-en ugyan keveset játszottam, de ha limp-call után az ellen elkezdett ízmozni ott bizony mindig több volt mint 1 pár...TPTK-ra ezen a szinten már nem mindenki tenné fel az életét, általában passzívabban játszanák. Drawkat is passzívan szokták, és nem is nagyon drawy a board... sztem call miniraise, és turnben meglátjuk mit csinál, ha nagyon tolja befelé a pénzt sztem dobható....
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  3. #3
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    1#
    Hand History Posting and Rakeback
    Ellenfelemről kevés adat van, az alapján átlagos passzív játékosnak tűnik.
    Limpelt potban kapok egy callt, majd egy reraiset turnön. Ez önmagában is nagyon erős kezet jelent, mert slowplayelt flopon. Egyetlen értelmes lapot verek, az a QT, illetve QJ split, de szerintem azzal nem izmozott volna ennyire, eleve nincs értelme azt így játszani szerintem. 3-as sett, KQ, AQ ver, a blöfföt teljességgel kizárom, mert semmi értelme nem lenne. A river pedig egy jó nagy valuebet. Mi másra tehet engem, mint egy Q-ra? Semmi draw nem volt a boardon, és a river nagyméretű betje egy komoly valuebetet takarhat, amit az elárult tercemmel kifizethetek.
    Jó dobás?

    2#
    Hand History Posting and Rakeback
    Ellenfelem: 11.6/5.2/2.41
    707 hand alapján első benyomásra weaktight regularnak tűnik, nit játékos szerintem, aki a cbeten kívül más blöfföt nem ismer.
    Az volt az érzésem, hogy két párral inkább csak végigcallolgatna. Flop előtti agresszorként nagyon leszűkíthető a hand range, a játéka és a board alapján AA, KK, AQ, QQ-val játszhat. A turn egyszerre volt jó is meg rossz is. Újabb lap, ami ver, viszont az AQ-t stackelem. Annyira erős line volt a flop donk call a multiway potban, majd turn reraise, hogy akár teljesen behatárolható AA vagy QQ-ra?
    Vagy emelt potban setet ilyen boardon ne dobjak?

    3#
    Hand History Posting and Rakeback
    Tentaculat egy régi több asztalos regular játékos, 2130 handem van róla. Ő is a korábban említett nit weak játékos benyomását kelti.
    19.7/4.8/3.45 3bet 3.3
    A középről jövő 3betje az UTG-re is egyből bekapcsolta a vészharangot. Megpróbáltam a lehető legolcsóbban kideríteni, jó vagyok e, és kis 4betet alkalmaztam. Az 5betre teljesen bizonyossá vált, hogy AA-ba futottam. Szerencsére őszinte játékos, aki szereti elemezni chatben a dolgokat, úgyhogy bizonyosan jól dobtam.
    Mindenesetre azért megkérezem tőletek is, hogy egy ilyen játékos ellen ez a játék megfelelő volt e. Attól féltem, hogy ha flopot nézek, és nincs setem, az alacsony lapokra se tudnám akkor már eldobni a KK-t, mert a 3bet kevés infó az AA-ra szűkítésre. Ezért választottam a 4betet. Mit gondoltok?
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2008. 07. 03. 03:40

  4. #4
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Igazából teljesen kielemezted a partikat magadnak

    1. jó dobás sztem, és dobni is kellett, pont ugyanígy játszanám
    2. számomra dobhatatlan, de ha ilyen readjeid/megérzéseid vannak akkor hallgass rá néha.
    3. a readed fényében mondhatni jól játszottad, én sztem itt tönkrementem volna...ellenfeled viszont nem értem miért nem csak megadta az emelésed.....ha így játszik mit csináltál volna floppon?
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  5. #5
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    még pár dolog ami eszembe jut ezekről a leosztásokról:
    1. partiban milye lehet az ellenfélnek? Én elsősorban 3-as fullra tettem, viszont a K érkezése meg kellett volna őt rémíteni, mert KQ-val lejavultam. Ha viszont KQ-ja volt, akkor turnön tuljátszotta. Szerintem 33 volt nála, és ha visszatolom az allint, bedobja
    2. itt BOSS-on ezen a limiten nagyon nit játékosok ülnek, el kell kezdenem megtanulni az ilyen szituációkat is jobban kezelni talán, ezért kérdezlek titeket
    3. így pokerhand.org-ról visszanézve nem tűnik félelmetesnek a licitmenet, de ott az asztalnál teljesen nyilvánvaló volt. UTG-ből egy 5%-os magyar pfr nit játékos emel, középről egy másik magyar 5%-os nit visszaemelt, egyből nem éreztem a lapomat erősnek, sőt átkoztam, hogy nem QQ-t vagy AK-t kaptam, mert az akkor ízifold. Így be kellett tennem még egy kis pénzt, úgy "kötelezően", hogy biztosra menjek.
    Ha lecallol, szerintem tönkremegyek, c/c lett volna és reménykedek, hogy esetleg ha Q vagy J érkezik a boardra, megrémíti.
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2008. 07. 03. 07:41
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  6. #6
    Dom
    Dom nem elérhető
    Fanatikus tag Dom avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 21.
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólások
    494

    Alapbeállítás

    Elsőben floppon én potot emelek, pláne, mert flösh veszély van. Egyébként OK.
    Másodikban, eleve gyanús, hogy limpel és utána megadja az emelést. Ez nálam tuti vmi közepes vagy kis pp. Pláne, hogy floppon meg check/raise-t játszik!
    Régebben gyakran beszlopáltam ezeket a setteket, így volt már rá példa, hogy AA-t dobtam.. meg ha nem is könnyen. Figyelni kell nagyon, mert én is hajlamos vagyok csak a saját AA-mat látni.
    Meg én is szoktam hasonlóan megjáccani a közepes pp-ket.
    Utoljára módosítva: Dom által: 2008. 07. 03. 08:25
    Cél a végtelen, irány az ég alja!

  7. #7
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    4#
    Hand History Posting and Rakeback
    Bertelsen 869hand
    12.1/7.1/3.41, fold vs 3bet 0, went to SD 27.6% (elég magas, a W SD%-a jó szar is 43%)

    Várható volt egy call a 3betemre, bár nincsen túl nagy mintám még róla, lehet amikor 3betet kapott eddig, mindig jó lapja volt.

    Megérkezett az ászos flop, a Q sajnos csúnyán néz ki rajta. Beledonkol a 3betelt potba, ezt teljességgel gyengesének vélem, elsősorban 99-JJ-re teszem, másodsorban egy gyenge ászra, mint az AJ, azonba ha visszaemelek, el fogja dobni, hacsak nem AQ két párba vagy setben futottam (QQ-ra gondolok elsősorban).
    Megadom, ezzel azt sugallva, hogy bizony engem is segített a flop, és akár egy AA-t vagy QQ-t slowplayelek.
    Ezek után az ellenfelem szarik bele, belenyit megint egy jó nagyot. A gond ott van, hogy a turn licitmenet után szerintem nem szokás egy egyszerű ászos kézzel így nyomulni oop 3 betelt potban. Talán AQ-val, de még azzal is necces.
    Végül rátoltam, és persze setbe futottam, de úgy érzem talán ez eldobható lett volna. Hozzáteszem az ellenfelem játéka így is merész, mert ha nem segít a flop a kezemen, nem fizetem ki a setjét, hapedig nem jön a setje, el kell dobnia pozíción kívül, akármi jön. Sajnos mindkettőnknél 140BB körüli stack volt.

    Jobb játék lett volna, ha flopon már viszaemelek, és ha arra kapok allint, akkor dobom?
    Ha azt megadja, majd tovább nyit a többi utcán, akkor is dobás?
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2008. 07. 04. 01:35
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  8. #8
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    4#
    Jobb játék lett volna, ha flopon már viszaemelek, és ha arra kapok allint, akkor dobom?
    Ha azt megadja, majd tovább nyit a többi utcán, akkor is dobás?
    Igen, sztem FR-en mindenképp, főleg a Q miatt, reraise pot floppon, ha adja akkor már nagyon óvatosan....ha visszaemel fold
    Meg nyomjad a notes-ot, hogy nem dobja a kis pocketját 3-betre, és floppolt settel beledonkol...
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  9. #9
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Oké, köszi!
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  10. #10
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    A 3. leosztára visszatérve, vagyis a KK preflop dobás:
    Romsytól kapom az ívet, mekkora fish játék volt, és k*rvára igaza van! ti meg észre sem veszitek!
    A legnagyobb gond a mini 4bettel van, mert még setminingra is jöhet bármilyen pár. A mini 5betre ismét nem szabad dobni, mert ott meg én setminingolhatok.
    Tehát 20-ig vissza kell emelni preflop.
    Ezt követően még nyitott a kérdés: ha rámtolja az allint, eldobható még a KK? 70-es potra kellene akkor megadnom 20-at.
    Ha lecallol, és xxx flop jön, eldobható?
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2008. 07. 04. 21:59
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

Oldal: 1 / 7 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •