Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (30) összesen
  1. #1
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás Helyes játék KK-val preflop

    Sziasztok,

    napokban gondolkodtam (ritkán azt is szoktam a KK helyes preflop megjátszásán. Gondoltam érdekes téma lehet, és kiváncsi vagyok a véleményetekre egyébként is. Tehát nézzük most meg a különböző alapeseteket és hogy mi lehet a helyes játék!

    Az alábbi esetek 6 max asztalra értendőek és úgy kezelendők, ellenfélről nincs információnk!

    1. eset: Senki nem emel előttünk, esetleg limpelő játékosok voltak.

    Ebben az esetben mindenképpen standard raise a javaslatom, emeljünk, hiszen jó lappal emelnünk kell.

    Mi a Te véleményed?
    a) call
    b) raise
    c) fold

    2. eset: Egy emelés volt előttünk és mi következünk.

    Ebben az esetben az én javaslatom standard reraise. Kiválló lapunk van, a második lehetséges legjobb lap, ezzel vissza kell emelnünk.

    Előnye: Tudni fogjuk, h. hogy állunk, stack nagyságtól függően megadás érkezhet bármilyen párral, mellyel ellenfelünk settet floppolva teljes beülőnktől megszabadíthat, de ha nem emelünk vissza, még jobb oddsot adunk neki. Ebben az esetben az ellenfelünket leginkább AA, AKs, AK, QQ, JJ esetleg TT lapokra rakhatjuk, előfordulhat AQs, AJs ellenféltől függően.
    Hátránya: Nagyon sok emelő lapot eldobatunk és kis kasszát nyerünk

    Mi a Te véleményed?
    a) call
    b) reraise
    c) fold

    3. eset: KK-val standard raise-t alkalmazunk, majd ezt követően standard visszaemelés érkezik. Ha leérkezik a flop, mi OOP (out of position - rosszabb pozícióban) leszünk.

    Azt hiszem ez a legérdekesebb eset... Ezen gondolkodtam a legtöbbet. Érdemes itt visszaemelni? Nézzük:

    Visszaemelés előnye: Ha ellenfelünk visszaemel, és mi még erre ráemelünk, akkor azt minden bizonnyal csak AA-al, vagy KK-val adhatja meg. AA-al valószínűleg egyből all-in toll. Egy ilyen visszaemeléssel összesen 30-35BB-nyi pénzt raktunk már be a potba, de ha erre all-in következik, akkor még mindig jön a kérdés, érdemes azt megadni? Szerintem ilyenkor az all-in-ra el kellene dobni lapunkat. Összesen 60-65BB-nyi pénzt mentettünk meg egy AA-al szemben.
    Visszaemelés hátránya: Gyakorlatilag minden rosszabb lapot eldobatunk.

    Az én véleményem szerint ebben a szituációban callolni kell és ha nem jön A a flopban vállalni az all-int.

    Mi a Te véleményed?
    a) call
    b) reraise
    c) fold

    4. eset: KK-val standard raise-t alkalmazunk, majd ezt követően standard visszaemelés érkezik. Ha leérkezik a flop, mi leszünk jobb pozícióban.

    Ezt az esetet nem sokban különböztetném meg az előzőtől, de ha A jön le és ellenfelünk nem emel bele a potba, akkor minden esetben emelnék 2/3 potot a flop után. Gyakorlatilag ha ellenfelem csekkel,akkor bármilyen flopnál bet 2/3 pot.

    Mi a Te véleményed?
    a) call
    b) reraise
    c) fold

    5. eset: egy kis különlegesség. 6max asztal, nl100, 6-an játszotok.

    Pozíciód: Dealer (150+BB-vel ülsz bent)
    UTG (150BB-vel) emel 3,5-ig. UTG pfr száma 4,98% (az esetek 4,98%-ában emel)
    MP all-in tol 21BB-nyi pénzzel.
    Elérkeztünk hozzád: Mit teszel? (SB és BB 80BB és 90BB-nyi pénzzel ülnek bent)

    a) call 21BB
    b) reraise 42BB
    c) reraise 60-70BB
    d) reraise all-in
    d) fold

    Várnám a különböző esetekre a Ti válaszotokat, illetve véleményeteket!
    Kihagytam még eseteket?
    üdv
    K.

  2. #2
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet kanrich_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1. eset: Senki nem emel előttünk, esetleg limpelő játékosok voltak.

    Mi a Te véleményed?
    a) call
    b) raise
    c) fold
    b) Standard raise, az esetek több mint 90%-ban.

    Idézet kanrich_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    2. eset: Egy emelés volt előttünk és mi következünk.

    Mi a Te véleményed?
    a) call
    b) reraise
    c) fold
    b) Reraise

    Idézet kanrich_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    3. eset: KK-val standard raise-t alkalmazunk, majd ezt követően standard visszaemelés érkezik. Ha leérkezik a flop, mi OOP (out of position - rosszabb pozícióban) leszünk.

    Azt hiszem ez a legérdekesebb eset... Ezen gondolkodtam a legtöbbet. Érdemes itt visszaemelni?
    Mi a Te véleményed?
    a) call
    b) reraise
    c) fold
    a) Többnyire call, majd a flop után, ha nem jön ász, az esetek nagy részében vállalom az all in-t. Blind csatában, vagy amikor mondjuk cut off vagyok és a button hív vissza, akkor sokszor már preflop ismét visszahívok.

    Idézet kanrich_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    4. eset: KK-val standard raise-t alkalmazunk, majd ezt követően standard visszaemelés érkezik. Ha leérkezik a flop, mi leszünk jobb pozícióban.

    Mi a Te véleményed?
    a) call
    b) reraise
    c) fold
    a) Call. Nagyjából az előzőhöz hasonló megjátszás, hozzátéve, hogy néha, amikor mondjuk button-ön ülők és az egyik blind emel vissza rám, akkor többnyire már preflop újra visszahívok, nem várok vele a flopig.

    Idézet kanrich_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    5. eset egy kis különlegesség. 6max asztal, nl100, 6-an játszotok.

    Pozíciód: Dealer (150+BB-vel ülsz bent)
    UTG (150BB-vel) emel 3,5-ig. UTG pfr száma 4,98% (az esetek 4,98%-ában emel)
    MP all-in tol 21BB-nyi pénzzel.
    Elérkeztünk hozzád: Mit teszel? (SB és BB 80BB és 90BB-nyi pénzzel ülnek bent)

    a) call 21BB
    b) reraise 42BB
    c) reraise 60-70BB
    d) reraise all-in
    d) fold
    a) 60%-ban reraise 42BB-ig, 40%-ban csak call 21BB. LAG UTG ellen inkább visszahívok 42BB-ig.

  3. #3
    Adminisztrátor Skiboy avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.290

    Alapbeállítás

    Egyetértek, az utolsóhoz még annyit, hogy ez az egyik eset mikor jól jöhet a minraise. Ami ebben az esetben egy 17,5 BB emelést jelent 38,5 BB-re. Legtöbbször ezt választanám.

  4. #4
    PA addict
    Csatlakozott
    2007. 03. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.580

    Alapbeállítás

    En is egyetertek veletek, bar en neha, ha jol ismerem az ellenfelet bevallalok egy kis kockazatot mondjuk ha elöttem emeltek mindenki dobja es en a big blindomon ülve heads upba maradok az egyennel. Persze jo a visszaemeles mert gondolhatja hogy AQ AJ val vedeni akarod a blindod de en ugy az esetel 30-40 %ban itt ha ismerem a jatekost csak call. A floptol függöen ha lejön a K check-raise ha nem jön le a potnak a felet emelve bizonytalansagot szinlelve varom a visszaemeleset amire en allinre tolom. Ha csak megad turnön pot emeles. Legkesöbb ekkor tuti dobja. Ha terce van barhogy jatszod beülöt buksz, en azt vallom ha mar nincs olyan jo lapja akkor meg probalom a legtöbbet kihozni belöe.....

    Dini! Meg egyet, te is tudod mennyire fontos az önbizalom! Ezzel azt akarom mondani hogy ne ketelkedj magadban, tudom azt mondod a jatekod rendben van, de nem tünsz mostanaban igazan feldobotnak!
    Szerintem tegyel szert több elmenyre, ismerj meg uj embereket hagyad, hogy dicserjenek, menj el egy kolleganövel valamit enni, hadd zugjon beled...
    Hidd el lesz önbizalmad:-)

  5. #5
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Alapbeállítás

    Idézet kanrich_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1. eset: Senki nem emel előttünk, esetleg limpelő játékosok voltak.
    Laza asztalon UTG-ből nagy ritkán szoktam limp-raise félével trükközni, ha feltételezem, hogy CO vagy button úgyis emelni fog. Ha CO vagy button elég laza, akár a pre-flop all-int is vállalom, de mindenképp arra törekszem hogy már preflop jó sok pénz legyen a potba. 25 NL-en vannak akik alig várják hogy all-in mehessenek mindenfélével, AK AQ, kis párok stb.

    Ha bárhonnan emelek, és nagyon feszes ellenfél visszaemel, akkor van hogy AA-ra teszem, és úgy játszom a KK-t, mintha kis pár lenne.

  6. #6
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    1. esethez:

    Idézet want2push eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    b) Standard raise, az esetek több mint 90%-ban.
    Mi az a 10%, amikor call? Itt arra gondolsz, ha van egy maniac, vagy egy 50% pfr-es srác még mögötted, aki nagy valószínűséggel emelni fog?

  7. #7
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Idézet Zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    de mindenképp arra törekszem hogy már preflop jó sok pénz legyen a potba.
    Szerintem AA, KK, QQ párokkal pont erre kell törekedni. Én arra is próbálok mostanában figyelni, főleg, mikor OOP vagyok, vagy leszek a flop után, hogy AA, KK-val ne csak standard raise-t emeljek, hanem úgy emeljek és akkorát, hogy kisebb pároknak direkte ne adjam meg az oddsot arra, hogy egy set-tel lehúzzanak.

    Pl: 0,5/1-es asztal.
    UTG limpel
    MP emel 4,5-ig (MP pfr%-a 14-18% közötti)
    én vagyok SB, és KK-t tartok. Ha MP-nél és nálam is 100 induló zseton volt, akkor ilyenkor sokszor 20-ig, 22-ig is visszaemelek, hogy egy esetleges kisebb párra ne adjam meg az oddsot a javulásra, hogy ne húzhassanak le vele... (sokszor volt ilyen mostanában)vagy ha lehúznak, legalább rossz oddsal tegyék...
    Mi a véleményetek erről?

  8. #8
    Újonc
    Csatlakozott
    2007. 03. 12.
    Hely
    Mezőkövesd
    Hozzászólások
    31

    Alapbeállítás

    Ki az a Dini?

  9. #9
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Alapbeállítás

    Idézet kanrich_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én arra is próbálok mostanában figyelni, főleg, mikor OOP vagyok, vagy leszek a flop után, hogy AA, KK-val ne csak standard raise-t emeljek, hanem úgy emeljek és akkorát, hogy kisebb pároknak direkte ne adjam meg az oddsot arra, hogy egy set-tel lehúzzanak.
    Néha azt csinálom, hogy az emelő stack-jének az 1/3-át emelem vissza, és eldöntöm, hogy a flopon all-in és kész. Lehet hogy hülyeség, de annyira utálom azt a kellemetlen helyzetet amikor over párral a kezemben kell kitalálnom, hogy most tényleg szetje, két párja, sora, stb.-je lett-e.

    25 NL-en még az is bejön néha (főleg amikor van egy két őrült az asztalnál) hogy AA-val rögtön all-int tolok. Ha csak minden sokadik bejön (és néha bejön) akkor is jobban profitál mintha egy ellenfél preflop emelést követően a flopon c-betre dobnak, és nyertem 5 BB-t. Ha egy gambler megadja nyerhetek 50-100 BB-t. Elég ha minden huszadik bejön.

  10. #10
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Idézet Zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    25 NL-en még az is bejön néha (főleg amikor van egy két őrült az asztalnál) hogy AA-val rögtön all-int tolok.
    Ezt én is játszottam régebben 50nl-en is. Sokszor és sokan megadták egyébként. És épp tegnap próbáltam hasonlót 100nl-en.

    Én SB-n ülök AA-al, UTG emel 3,5-ig, talán egyvalaki call (most nincs előttem a hand history), erre én all-in tolok. UTG 120-al ül és gondolkodik (nekem több pénzem volt az asztalnál), majd megadja.
    Végül kiderült, hogy KK-ja volt, nekem ráadásul A pókerem lett így nyertem...
    Tényleg, Ti mit csináltatok volna a helyében? Ez úgyis ontopic!

    Nálad KK, max beülővel, emelsz standard emelést, erre SB all-in toll (neki több pénze van, mint Neked). Az ellenfélről nincs használható mennyiségű információd.

    Mit teszel?

    a) fold
    b) call

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •