Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
Like Tree2Likes
  • 1 Post By Dodonpa11
  • 1 Post By Dodonpa11

Téma: Érdekes póker partik - 2017. 02. 08

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2017. 02. 08

    Lapok:
    Játék: NLHE MTT parti
    Játékosok: 8 fő
    Pozició: UTG+1
    Kis vak: 100
    Nagy vak: 200

    Korai pozícióból minimumot emelünk JdTd lappal. A Hi-Jack-en ülő játékos megadja az emelésünket. Az ő statisztikái: 15 VPIP, 12 PFR. Majd a nagyvak kiegészít. A floppon a gyenge két párunkat megvédve belehívunk, a Hi-Jack-en ülő játékos megadja hívásunkat, a nagyvak pedig dob.
    A törnön tovább hívjuk a gyenge két párunkat, hogy fizettessük a színhúzókat és az AQ, AJ, KQ lapokat. Ekkor a kassza mérete 4400, nálunk még maradt 8000 zseton. Viszont az ellenfelünk, akinek több zsetonja van all-in tesz minket. A megadáshoz 1.8 az 1-hez banki esélyt kapunk. Mit csinálunk?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Tag
    Csatlakozott
    2014. 10. 01.
    Hozzászólások
    139

    Alapbeállítás

    sajnos hibás a válaszom mert ez fold, haha, én callozom és nyerek... soha nem lesz itt jobb lapja, mert azt már ilyen húzós flopon visszaemelné, szóval a feladvány megfejtése az ami hibás...
    pokeryorki likes this.

  3. #3
    Idegen
    Csatlakozott
    2016. 12. 04.
    Hozzászólások
    18

    Alapbeállítás

    Szerintem is inkább call. Egy 15/12-es játékosnál nem fogok minden 89-et belevenni a rangebe offok kizárva de suited is max 50-60 %ban, tehát két kombó. Van két FD a turnön az is lehet ha 89-hez tehát a sorához kapta FD-t nem emel vissza allin. AK-val többnyire 3 betel pre. Legalábbis 70% ban legalább. J és T szethez blockerem van, úgysmint QT-hez JQ hoz. Nyilván mindegyikből lehet nála, de jóval kevesebb. De most hogy így végiggondolom sok lapot nem is tudok a kezébe adni amivel így játszik. Szóval ez a parti hülyeség, kitaláció, ilyen nincs
    Pár plusz FD jahhh arra teszem. Nem sok kombó, de jahhh.

  4. #4
    Tag
    Csatlakozott
    2014. 10. 01.
    Hozzászólások
    139

    Alapbeállítás

    lényeg hogy ez call és kész, top párt is játszhat így, vagy AA-t
    pokeryorki likes this.

  5. #5
    Fanatikus tag ÁradóFolyó avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 21.
    Hozzászólások
    241

    Alapbeállítás

    Én úgy okoskodtam, hogy ha dupla sor+szin húzó is van nála vagy pláne, ha egy pár és valamilyen húzó, akkor mi nyerünk 60:40 % eséllyel.
    Viszont, ha magasabb két pár van nála vagy szett, akkor eleve verve vagyunk.

    Mivel az all-in a turnön inkább ahhoz passzol, hogy eleve verve vagyunk - mert általában nagyon erős lapot szoktak a turnön all-on tolni - ezért inkább a Fold-ra nyomtan.

    És tényleg!
    Bár el kell ismernem, hogy határeset.
    Ilyen esetben az ellenről alkotott read persze nagyon fontos lehet.

  6. #6
    Fanatikus tag ÁradóFolyó avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 21.
    Hozzászólások
    241

    Alapbeállítás

    Mellesleg próbaképpen megnéztem néhány esélyt az odds calculatorban:
    Amennyiben az ellen kezében pikk K, Q vagy pikk Q,9 van, akkor az esélyek tickre 50:50% :-)

    Ezek szerint a kérdést úgy is fel lehetne tenni, hogy vajon ilyen helyzetben az ellenfél inkább erősebb lapot tart a kezében, mint pikk Q,9 vagy inkább gyengébbet?

  7. #7
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 08. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3

    Alapbeállítás

    Erre azért nyomtam Callt, mert ellenem pont a múlt héten az allint megadták.

    Notórius emelő SB-ből visszaütötte preflop, én D-n eredeti hívóként megadtam. Pechemre flopon top párja volt trash kísérővel (itt Q6o lenne), ezzel turnre kapott két párt, lélektanilag erős helyzetbe hozva. Kíváncsi voltam, jól tette-e a megadást... a példa szerint nem, de ellenem persze nyert, ebben a példában KTs színhúzós lapom lett volna, a river blank.

    A valóság K6o vs QTs volt, flop KQJ, turn 6, nekem színhúzóval is.
    Fiúk, az ász magasabb vagy a király?

  8. #8
    Őstag sztalin avatara
    Csatlakozott
    2015. 12. 08.
    Hozzászólások
    1.450

    Alapbeállítás

    flop vagy turn overbet allin?

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •