Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (17) összesen
  1. #1
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás Samsung 245B - vélemények

    sziasztok!

    nagyon beleéltem magam a monitorvásárlásba, s szeretném megkérdezni a véleményeteket ezzel a monitorral kapcsolatban. nekem pókerre kellene elsősorban, s persze, ha úgy van filmnézésre. viszont filmel kapcsolatban nincs hi-tech elvárásom, bőven elég az, ha olyan képe lesz, mint a mostani 10-12 éves philips 107E crt monitotmnak...

    Samsung 245B - 24''-ig (LCD) - DEPO.hu - ahol a vásárlás kezdődik

    ennek a 24"-os samsungnak az ára 80-90 között van

    Még amiket nézegettem, az ez:

    SYNCMASTER 2693HM 26 HDMI TFT MONITOR (5 MS) vsrls kedvezmny rak kirusts

    ezt lehet egy forumtárs segítségével meg tudnám szerezni 100k körül külföldről, ez is TN paneles

    Ill. megnéztem a sokak által nagyon jónak mondott 24 colos Dellt is.

    Öt 24 hüvelykes kijelző - PROHARDVER! Monitor teszt

    Ez olyan 140k körül van

    De nem tudom, hogy ez a kb 40-50k felár megéri-e nekem, hogy már nem TN paneles monitorom lesz.

    akinek a 24 colos samsung monitora van, (ha jól tudom spiri, zolee tuti) leírná a saját véleményét. meg ugy általában is szívesen hallgatok véleményt.

    köszi

  2. #2
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    ccc
    Hozzászólások
    121

    Alapbeállítás

    Ughhhh
    Nekem ilyen Dell-em van a 245B-t meg lattam eloben egyik kollegamnal.

    Szvsz ez a kerdes nem kerdes. A ketto kepe nagyon hasonlit.
    Legalabbis annyiban ,hogy a 245B kepminosege kb olyan mintha pl. fustuvegen keresztul neznem a Dellt vagy vmi mocskos folian keresztul.
    Ccca eg es fold a kulonbseg ugyhogy nem csak a 40-50 fokrol van szo min ahogy azt hiszed.

    Ha a 245B elott ulsz eppenhogy csak egy kicsit nem kozeprol nezed mar eszreveszed sot hiaba nezed kozeprol...etc.


    PS.
    Hidd el meg fogod banni ,hogy ha nem adsz egy normalis monitorert +30-40Kt
    Ez szigoruan maganvelemeny

  3. #3
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Samsung 2493HM - 24''-ig (LCD) - DEPO.hu - ahol a vásárlás kezdődik

    Nekem ilyen van és meg vagyok vele elégedve.
    Engem nem zavart a TN panel filmnézés közben sem, de lehet azért, mert nincs összehasonlítási alapom. Pókerezéshez szerintem jó.

  4. #4
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 02. 21.
    Hely
    Kétsoprony
    Hozzászólások
    72

    Kacsint

    Nekem a 245B van. Tökéletesen működik. Ugye ez is TN paneles.
    Filmnézésre szerintem megfelelő. Videójátékra kiváló az 5 ms válaszidő miatt.
    Nekem pokerre is bejött. A szinhűsége tényelg nem olyan jó mint a Dell-nek, de akarsz te fotókat, grafikai dolgokat csinálni? Ha nem akkor nincs értelme szerintem a drágábbat venni. Talán még egy dolog amit meg lehetne fontolni.
    Az az hogy oldalról nézve nem egy über. Így ha több 24-esen akarsz majd játszani 1x asztalon akkor ez gáz lehet. Ez a monitor szerintem egy kompromisszum a 17-19 colos kukkerek és a nagy brutál csúcsszuper modellek között. Döntsd el mire kell és aszerint vedd meg valamelyiket. A méret miatt mindkettő tetszeni fog ezt garantálom

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder spirited avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 30.
    Hely
    itt-ott
    Hozzászólások
    792

    Alapbeállítás

    Én is a 245B-t használom lassan már egy éve és tökéletesen megfelel. Pókerhez tökéletesen megfelel, bár a dellt még nem láttam, nem tudom vele összehasonlítani.

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder wilddrew avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    741

    Alapbeállítás

    A TN panel ha jól tudom, kifejezetten filmnézéshez jó. Hosszú távon szerintem jobban megéri egy pva paneles (samsung 245T pld.), de a 245B se rossz választás, ha mondjuk úgy állsz hozzá, hogy a nagyobb felület az általa adott normális képpel jelentősen megdobja a profitodat, így később ha akarsz, vehetsz jobb technológiájú cuccot, mondjuk egy Samsung 305T-t

  7. #7
    Joc
    Joc nem elérhető
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 10. 13.
    Hozzászólások
    313

    Alapbeállítás

    Idézet wilddrew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A TN panel ha jól tudom, kifejezetten filmnézéshez jó. Hosszú távon szerintem jobban megéri egy pva paneles (samsung 245T pld.), de a 245B se rossz választás, ha mondjuk úgy állsz hozzá, hogy a nagyobb felület az általa adott normális képpel jelentősen megdobja a profitodat, így később ha akarsz, vehetsz jobb technológiájú cuccot, mondjuk egy Samsung 305T-t
    A TN-t "arra találták ki" anno, hogy viszonylag gyors legyen (akkoriban a többi panel típusról nem volt ez elmondható) meg hogy olcsó. Cserébe gyenge a betekintési szöge (160 fok) meg a színei sem túl jók.
    A gyorsasága ma már lényegtelen, mert már mindegyik panel bőven elég gyors. Egyetlen előnye az ára maradt.

  8. #8
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 03. 12.
    Hely
    Hódmezővásárhely
    Hozzászólások
    269

    Alapbeállítás

    Én is azt használom mondjuk én láttam a Dellt hát azért ég és föld,engem azt zavar igazán és azt nem is tudtam beállitani,hogy a teteje sötétebb a monitornak mint az alja, ezt az indexes tesztbe is írják és nálam elég jól észrevehető...
    Amikor én vettem decemberbe ez volt 80 a Dell 170 most olyan 30-40 a külöbség annyit nem szabad sajnálni a dell javára.

  9. #9
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    van most egy új LG mobilom, ami tud mp3-at lejátszani, viszont béna vagyok ahhoz, hogyan kell mp3-at felmásolni rá a gépemről. Sikerült csatlakoztatni, adtak hozzá egy progit, de tök értelmetlen és bonyolult az egész, nem olyan, mint egy siman mp3 lejátszó, ami egy sima usb adathordozóval egyezik meg, és fel le másolgathatok kedvem szerint.

    Hogy működik ez?
    Csatolt képek Csatolt képek
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  10. #10
    PA addict bojanika avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.579

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    van most egy új LG mobilom, ami tud mp3-at lejátszani, viszont béna vagyok ahhoz, hogyan kell mp3-at felmásolni rá a gépemről. Sikerült csatlakoztatni, adtak hozzá egy progit, de tök értelmetlen és bonyolult az egész, nem olyan, mint egy siman mp3 lejátszó, ami egy sima usb adathordozóval egyezik meg, és fel le másolgathatok kedvem szerint.

    Hogy működik ez?

    Bár nem vágom, hogy jön ez a monitor topikhoz, de legyen..

    Sztem azt kéne megnézni, hogy az oprendszered nem ismerte-e fel, mint meghajtót. Ha igen, akkor egyszerűbb ha oda húzod át.
    Amúgy meg persze fogalmam sincs, mert LG telefont csak a tv-ben láttam.
    "Zidane eltéveszthetetlen stílusban kezeli a labdát. Hoppá, most látom, ez nem is Zidane."

    (Knézy)

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •