Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
  1. #1
    Lelkes újonc Atesz1984 avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 05.
    Hely
    Vác
    Hozzászólások
    62

    Alapbeállítás Segitség Flop játékban!!

    Sziasztok Akadémiások!!

    Szeretném kérni segitségeteket több handben is. Összefoglalva rakok be handeket, melyben ugyanaz lesz a kérdés. FLOP játék?

    1. hand
    Villian 21/13
    Fold to cbet 40, Wtsd 25, Wonsd 63, Flop ch/r 5 alkalomból 1 3bet potban
    640hand
    Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Omaha Cash, 6 Players
    Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

    SB: $5 (100 bb)
    BB: $18.02 (360.4 bb)
    UTG: $3.59 (71.8 bb)
    MP: $14.57 (291.4 bb)
    Hero (CO): $9.68 (193.6 bb)
    BTN: $4.85 (97 bb)

    Preflop: Hero is CO with A 3 A 9
    UTG folds, MP raises to $0.15, Hero raises to $0.52, 3 folds, MP calls $0.37

    Flop: ($1.11) A T J (2 players)
    MP checks, Hero bets $0.88, MP raises to $3.71, ???

    Ebben az esetben a cbet az teljesen standard (kérlek irjátok meg, ha nem), de amikor ő ilyen deepen ch/r-zel az csak KQ xx lesz. Vagy itt bevállaljátok, hogy ilyen poziciópárok mellett ezt megcsinálja JJ-vel, vagy TT-vel vagy akár rosszabbal?? Vmint ezt floppon meg lehet adni vagy fold??

    2.hand
    MP: 56/22 18 hand
    BTN: 26/16 Fold to cbet: 46 341 hand
    Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Omaha Cash, 6 Players
    Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

    SB: $5.53 (110.6 bb)
    BB: $4.71 (94.2 bb)
    Hero (UTG): $5 (100 bb)
    MP: $9.90 (198 bb)
    CO: $4.68 (93.6 bb)
    BTN: $5 (100 bb)

    Preflop: Hero is UTG with T A 5 A
    Hero raises to $0.17, MP calls $0.17, CO folds, BTN calls $0.17, 2 folds

    Flop: ($0.58) 7 9 T (3 players)
    Hero bets $0.48, MP raises to $2, BTN raises to $4.83 and is all-in, Hero ????

    Ez kicsit komplikáltabb, de a legfontosabb kérdésem, hogy FLOPon ez cbet vagy ch??
    Ha viszont igy alakult, akkor lehet-e callozni, mert nagy valószinűséggel MP is callozni fog, hiszen MW raiselt. Nem hinném, hogy foldolna. A kérdés, hogy jobb ezt bevállalni és kb. egy BE (9 out esetében 37%-unk van, de lehet kinn set is és akkor kevesebb) callt megejteni vagy inkább a fold. Valamint itt lenne egy olyan kérdésem is, hogy elvileg 9 outom van nut Flushre, de ebben a szituban valószinűleg van kiosztva legalább egy FD is a straight mellé. Akkor ti ezt hogyan számoljátok ki??

    3. hand
    Villian 20/9 3bet: 1,1
    Flop raise: 11 alkalomból 0 Fold to cbet: 74
    Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Omaha Cash, 6 Players
    Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

    SB: $1.39 (27.8 bb)
    BB: $10.39 (207.8 bb)
    Hero (UTG): $5.35 (107 bb)
    MP: $5.48 (109.6 bb)
    CO: $3.34 (66.8 bb)
    BTN: $22.33 (446.6 bb)

    Preflop: Hero is UTG with Q 8 A Q
    Hero raises to $0.17, MP calls $0.17, 3 folds, BB calls $0.12

    Flop: ($0.53) 2 6 9 (3 players)
    BB checks, Hero bets $0.42, MP raises to $1.77, Hero ???

    Ezt a floppot szerintem mindenképp cbetelni kell overpár, NutFD. De utána miként?? Lehet-e callozni ezzel lappal??
    Uhh, van még egy kérdés, ezzel nyitottok, vagy fold EP-ből??

    Próbáltam hasonló handeket kiválasztani illetve ezek a szituációk nagyon nagy nehézséget okoznak, hogy mi az optimális játék.

    Köszönöm előre is a válaszokat!!


    Üdv, Atesz

    GL az asztaloknál

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder CsabiST avatara
    Csatlakozott
    2010. 07. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    897

    Alapbeállítás

    Údv.
    1. Potot cbetelnék és ha arra kapok ch/r akkor tapasztalatom szerint sora van. Minden mással draw sett szerintem csak megadna. Egy turnt néznék még igy is, backdoor flush is lehet meg a full is jöhet. De 1-2 centen játszok úgyhogy nem egy mérvadó vélemény. De láttam már olyat is, h elborult az agya 9Qxx-el is. De azok nem ilyen statot mutatnak.
    Ui. 640 handje van neki is rólad? Mert ha magas a cbeted akkor lehet ez blöff is.
    Ha berakom a pénzem mindig 50 %-ra teszem! Vagy jön vagy nem!

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder CsabiST avatara
    Csatlakozott
    2010. 07. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    897

    Alapbeállítás

    2. Jó a cbet mert ha csak megadják akkor draw van. Viszont így kaptál raist arra btn reraist tuti kint van a sor és vszinüleg fogják 2 káró outodat ha nem 4 et. Megint nehéz döntés, legalábbis nekem. Ha aggro vagy akkor be kell baszni de igy nagy swingekkel játszol.
    Véleményem szerint itt eléggé hátulról teszed be értelmesebb játékosok ellen.
    Ha berakom a pénzem mindig 50 %-ra teszem! Vagy jön vagy nem!

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder CsabiST avatara
    Csatlakozott
    2010. 07. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    897

    Alapbeállítás

    3.
    Nem írtad, h a vak mit cselekedett. De gondolom dobott.
    Inkább ne nyiss előröl ezzel a lappal. Csak akkor kapsz jó floppot ha sett vagy szín. Minden más esetben gondba vagy meg még a pozi is rossz.
    De igy is néznék egy call turnt. Aztán majd ott újra döntesz. De kíváncsi vagyok mi lett a 3 leo. vége.
    Gl.
    Ha berakom a pénzem mindig 50 %-ra teszem! Vagy jön vagy nem!

  5. #5
    Lelkes újonc Atesz1984 avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 05.
    Hely
    Vác
    Hozzászólások
    62

    Alapbeállítás

    Szia CsabiST!!

    Köszönöm a válaszaid!!
    3.leosztás esetében calloztam egyet és speed 2-s esett, checkeltem és pusholt, erre én foldoltam.

    Amit akarok kérdezni, hogy mennyi EV-t hoznak a jobb regek Zoomon PLO5-n, PLO10-n és PLO25-n??
    MEg az is lenne a kérdésem, hogy nem zoom asztaloknál jobb a mezőny vagy rosszabb?? Te hol játszol?? És mik a tapasztalataid??

    Köszönöm válaszod!!

    GL
    Atesz

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder CsabiST avatara
    Csatlakozott
    2010. 07. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    897

    Alapbeállítás

    Szeva. STARS PLO2 - PLO5 még nyerő tudtam lenni, PLO10 en elkenték a számat nagyon. Viszont csak saját kútfőből játszottam világ életembe. Max itt néztem pár videót meg elemzést, de nem sok ragad meg belőle sajnos.

    PLO2 -en 6 fős asztalokon kevesebbet nyerek mint zoom-on viszont itt nem igazán tudom használni a HUD-ot. (HM2)
    De egyértelműen nem játszanak olyan komolyan a zoom asztalokon tehát jóval könnyebb nyerni egy egyszerű feszes biztonsági játékkal is.
    Ha berakom a pénzem mindig 50 %-ra teszem! Vagy jön vagy nem!

  7. #7
    EKO
    EKO nem elérhető
    Fanatikus tag EKO avatara
    Csatlakozott
    2013. 06. 15.
    Hozzászólások
    335

    Alapbeállítás

    Szia. Kezdő vagyok én is de sokat elemzek.

    1: necces. 40%-ban dob cbet-re de most ai megy. Tudni kellene hogy kompetens játékos-e, vagy el tud tévedni.

    2: Sztem ez teljesen standard ai. A pot odd-sod olyan 30% körül ha mindenki ai megy. Nem biztos hogy fogják az outjaid. Az egyik kezébe egy J833-at a másiknak pedig egy TT67-et raktam. Így neked van 32%-od. A sornak 38% és a sett-nek 30%. Ha a set-et kiveszem, és rakok a kezébe egy JdTd6h7h-ot, akkor neked 28% a sornak 42% a húzónak 21%. Összességében ekkora potért simán vállalható.

    3: Az odds-od szintén meg van a callra, a kérdés az hogy érdemes-e? Mármint érdemes-e nem itt és most ai menni. Neked nem sok jó turn kártya érkezhet. Az esetek többségében ch/f-on leszel, így a callnak nem sok értelmét látom. Ha flush húzóval tolta rád brutális favorit vagy ha OESD-el szintén, ha meg sett... akkor túl kell húzni.

  8. #8
    EKO
    EKO nem elérhető
    Fanatikus tag EKO avatara
    Csatlakozott
    2013. 06. 15.
    Hozzászólások
    335

    Alapbeállítás

    1-es re még egy gondolat: előfordulhat hogy így játsza a flop-olt nutot, csak azt nem értem miért akar veled dobatni? Ha nekem lenne sorom ebben a szituban tuti flopon calln-on lennék, miért akarnám veled dobatni amikor jelenleg semmisem veszélyezteti a kezem? Mitől várok call-t? Miért ne hagyjam hogy még egy utcát legalább üss?

  9. #9
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Idézet EKO eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha nekem lenne sorom ebben a szituban tuti flopon calln-on lennék, miért akarnám veled dobatni amikor jelenleg semmisem veszélyezteti a kezem?

    Öööö

    Csak a T,J,Q,K,A lapok veszélyeztetik az éppen nuts-odat, ami már javulni nem, csak romlani tud.

  10. #10
    EKO
    EKO nem elérhető
    Fanatikus tag EKO avatara
    Csatlakozott
    2013. 06. 15.
    Hozzászólások
    335

    Alapbeállítás

    Idézet Flush67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Öööö

    Csak a T,J,Q,K,A lapok veszélyeztetik az éppen nuts-odat, ami már javulni nem, csak romlani tud.
    Értem, de ezek közül ami veszélyes az a A T J

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •