Eredmény: 1 - 5 (5) összesen
Like Tree5Likes
  • 4 Post By Atesz1984
  • 1 Post By Pistapapa

Téma: Atesz PLO naplója!!

  1. #1
    Lelkes újonc Atesz1984 avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 05.
    Hely
    Vác
    Hozzászólások
    62

    Alapbeállítás Atesz PLO naplója!!

    Sziasztok!!

    Ezt a blogok vagy naplót már el akartam kezdeni, csak nem vitt rá a lélek, kicsit attól féltem, hogy kinevetnek magasabb szinten játszó PLO-s játékosok, de most úgy döntöttem, hogy leküzdöm"félelmem" és belekezdek.
    De előtte beszélek kicsit magamról:
    Kb. 2,5 éve pókerezem mellékállásként, NL2-n kezdtem egyik jó barátommal - talán ismeritek is- lumpival. Ketten elemezgettünk, raktunk fel handeket és próbáltunk fejlődni. Aztán "felkarolt" minket egy magasabb téten lévő regulár játékos (nevét nem szeretném elárulni, mert még itt is rendre aktiv és nem beszéltem még erről vele). El kezdett velünk foglalkozni és mondta, hogy szivesen segit elemzésben és gondolkodásmódban. Rengeteg elemzésen túl vagyunk és bátran mondhatom, hogy barátokká váltunk és nagyon sok mindenben számithatunk egymásra. Ezért biztosan megérte már a póker.

    Na, de vissza hozzám :1 évre rá már én NL10-n (7-8 EV), barátom pedig NL25-n (6-7 EV)vált regulár játékossá. Felléptem NL25-re és úgy éreztem, hogy nagyon stresszel már és rengeteg fejfájást okoz, nem is voltam annyira sikeres 2-3 EV, valamint olyat kerestem, ami örömet okoz és szivesen csinálom. Annyit hozzáteszek, hogy a "feketepéntek" előtt én csak PLO-ztam a Full tilt oldalon, mint hobbista. Kb. egy BE játékos voltam. Fogalmam se volt poziciókról, 3bet kasszákról és szinte semmiről.
    És idén jött a "megvilágosodás", hogy én PLO-zni fogok és elkezdem aljáról és meglátjuk. Nagyon szivesen ülök be, nagy élvezetet nyújt (ami különösen fontos).

    Amiért inditottam ezen naplót, hogy egy jó PLO-s játékossá váljak és ezzel együtt megragadom az alkalmat arra, hogy segitséget kérjek tőletek, hogy rendszeresen kritizáljatok, mondjátok el véleményeteket, mindenkinek meghallgatom a véleményét.

    Terveim között van, hogy rendszeresen rakok be handeket, mutatom a grafikonom, hogy miként alakul a pályafutásom, és úgy mint az előző topikomban (Segitség a flop játékban) összeszedetten fogok kérdéseket feltenni,melyek nekem nehézségeket okoznak.

    Eddig elért PLO5 zoom eredmény: 4,1 EV
    Van hova fejlődnöm.

    Köszönöm, hogy elolvastad naplóm, remélem legközelebb még kommentelsz is!!

    GL az asztaloknál!!

    Üdv, Atesz
    Csatolt képek Csatolt képek
    Zsipali, Flush67, CsabiST and 1 others like this.

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder CsabiST avatara
    Csatlakozott
    2010. 07. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    897

    Villanykörte

    Hajrá. Én is ezen a szinten vagyok ha még nem lejjebb Jöhetnek majd a leosztások aztán majd van itt pár arc akik szoktak okos dolgokat mondani és tudnak is. pl.:
    Zsipali és Danfiu
    Ha berakom a pénzem mindig 50 %-ra teszem! Vagy jön vagy nem!

  3. #3
    Lelkes újonc Atesz1984 avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 05.
    Hely
    Vác
    Hozzászólások
    62

    Alapbeállítás

    Leirnám terveimet márciusi hónapra, mert igy van mit saját magamtól is számonkérni.

    PLO5 Zoom min. 50k és szeretném elérni a 8ev-t legalább. Remélem sikerül is!!

    Vmint tervezgetem, hogy melyek azok a témák, amelyben teljesen elvagyok veszve.
    1. broke rangem mw kasszában. Erre már gyujtogetem a handeket és kiváncsi leszek a véleményetekre.
    2. 3bet kasszában KKxx handek, mikor cold callozni kéne?? vagy cold4betelni??
    3. Mikor nem 3bet az AAxx??

    Ezekről elmondom a gondolataimat és majd elmondjátok, hogy jó vagy kevésbé jó úton járok ezzel!!

    Hetente berakok ide grafokat, hogy miként haladok a céljaimmal.

    GL az asztaloknál és márciusban!!

    Atesz

  4. #4
    Lelkes újonc Atesz1984 avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 05.
    Hely
    Vác
    Hozzászólások
    62

    Alapbeállítás

    Az elmúlt másfél hétről összefoglalva egy kicsit:

    Beteg voltam és nem dolgoztam, ezért úgy gondoltam beülök játszani és tolom neki. Ez annyira jól sikerült, hogy elment 24 BI és elment a kedvem az egésztől. (ez mindenkinél van ilyen) Nagyon rossz döntéseket hoztam, valamint mint az RNG is büntetett, mert EV-ben csak 15 BI-t buktam. Ezt mindösszesen 3k hand alatt.
    Úgy döntöttem abbahagyom a zoom játékot, csak sima asztalokon fogom tolni és fejlesztem a játékom. Megnéztem jó pár videót és kidolgoztam a pre rangeimet poziciónként, valamint, hogy ebből mit akarok megvédeni 3bet ellen IP és OOP. Azóta sima asztalokon asztalokon tolom (március 8 óta).Erről még nem beszélnék, mert nincs mintám.

    De vissza a tervekhez, amiket megfogalmaztam 2-án.

    Mikor nem 3bet/squez az AA**??
    1. handem
    Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Omaha Cash, 6 Players
    Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

    SB: $13.61 (272.2 bb)
    Hero (BB): $5 (100 bb)
    UTG: $5.80 (116 bb)
    MP: $5.64 (112.8 bb)
    CO: $14.15 (283 bb)
    BTN: $6.60 (132 bb)

    Preflop: Hero is BB with J A 7 A
    2 folds, CO raises to $0.10, BTN calls $0.10, SB calls $0.08, Hero calls $0.05


    1.kérdésem: Ezzel a lappal call vagy sqz a játékunk??
    Ellenfelek ismeretlenek.

    2. handem
    Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Omaha Cash, 6 Players
    Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

    Hero (SB): $8.71 (174.2 bb)
    BB: $4.14 (82.8 bb)
    UTG: $6.54 (130.8 bb)
    MP: $5 (100 bb)
    CO: $7.45 (149 bb)
    BTN: $3.65 (73 bb)

    Preflop: Hero is SB with A T 9 A
    2 folds, CO raises to $0.10, BTN folds, Hero calls $0.08, BB calls $0.05

    Tehát itt is az a kérdés, hogy ezzel a rosszabb AAxx-el 3bet??

    Ezeket a handeket, csak azért raktam bele, hogy mi legyen a 3bet rangem, ha AAxx van nálam?? Mert biztos, hogy nem jó megoldás, ha minden AA-val (pl. AA92r) elkezdek hatalmas kasszákat épiteni OOP. Valakinek van erre valami kidolgozott sémája vagy bármi? Ez igazán érdekelne.

  5. #5
    Fanatikus tag Pistapapa avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 28.
    Hely
    Verébtanya
    Hozzászólások
    470

    Alapbeállítás

    Szia! Danfiunak van pár videója az oldalon, szó van benne a 3betelésről is, szóval azokat ajánlom, hogy nézd meg. De jól látod a rainbow AAxx-ekkel főleg ha még kapcsolódás sincs benne nem jó oop felverni a potot, mert elég szarul fogsz flopolni velük. Sqz meg még rosszabb szitu, kivéve ha vmi őrült ellen játszol és tudod, hogy bekerül a lé nagy része pre.
    CsabiST likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •