Eredmény: 1 - 9 (9) összesen
Like Tree3Likes
  • 2 Post By RegGeri
  • 1 Post By Tir-X

Téma: Micro CG helyes választás segétség!

  1. #1
    Idegen
    Csatlakozott
    2017. 03. 08.
    Hozzászólások
    9

    Alapbeállítás Micro CG helyes választás segétség!

    Sziasztok !

    Én még kezdő játékos vagyok viszont olvastam az oldalon egy számomra nem érthető dolgot erről kérném ki a véleményetek !

    A cikkben a következő állt !

    Így például, ha full ringet játszunk és preflop J J-val emeltünk, majd a 2T5flopot követően contiunation betünkre egyik ellenfelünk check raisel, akkor az nagy lapra utal. Ilyenkor szinte automatikusan dobjuk el lapunkat, hacsak nem*egy kis stackes játékos emelt vissza.

    Micro téten elég sok a fish ezáltal elég sok a laza játékos véleményem szerint egy Laza fish játékos ellen egy chek raiset szerintem simán callolhatunk vagy vissza hívhatunk elég sok lap kombinációval chek raiselhetett pld : 10 J - 9 10 - 10 -Q STB ...

    Egy Agresziv feszes játékosal szemben elkébzelhetőnek tartható , Hogy Manster párt tart a kezében vagy tercet floppolt két párra nem tennék ilyen floppon egy feszes játékost . Itt megfontolandó lehet a dobás vagy egyy call chek pot alacsony tartása?

    Véleményetek szerint mi a helyes döntés egy ilyen szituációban?

    Üdv : (egy kezdő játékos)

  2. #2
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    Az ilyen cikkeket kerüld el, már rég elavultak. Inkább ezt ajánlanám az oldalról: Póker stratégia / Ryan Fee 6 Max NLHE könyve | Online poker, Rakeback, Póker bónusz
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  3. #3
    Idegen
    Csatlakozott
    2017. 03. 08.
    Hozzászólások
    9

    Alapbeállítás

    Köszönöm a válaszod , mindenféle képpen végig fogom olvasni !
    És megköszönném ha esetleg ajánlanál cikkeket vagy könyvet vagy bármilyen segítséget amely hasznos lehet Micro CG kezdetekhez

  4. #4
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    A fent említetten kívül, talán még Splitsuit videói is hasznosak, keress rá youtube-on.
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  5. #5
    Fanatikus tag Buksisak avatara
    Csatlakozott
    2015. 06. 05.
    Hozzászólások
    315

    Alapbeállítás

    A Ryan Fee féle is elavult

  6. #6
    Őstag RegGeri avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 03.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Idézet Buksisak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A Ryan Fee féle is elavult
    Akkor legközelebb majd írd meg azt is, hogy mit ajánlasz helyette.
    CsabiST and necopor like this.
    "Ha meg megad, akkor várjuk a csodát." szekelygore

  7. #7
    Fanatikus tag Buksisak avatara
    Csatlakozott
    2015. 06. 05.
    Hozzászólások
    315

    Alapbeállítás

    Akkor legközelebb majd írd meg azt is, hogy mit ajánlasz helyette.
    Igenis' parancsnok!
    Természetesen egy teljesen kezdő átnézheti ezeket az old school anyagokat, de mindenképp ajánlott fenntartásokkal kezelnie és gyorsan továbblépnie rajtuk! Nagyon sok minden változott, tartalmaznak olyanokat is a régi stratégiák, amiket ma alkalmazva konkrétan hiba lenne, alapjaiban annyira nem állják meg a helyüket.
    Szándékosan nem ajánlottam alternatívát, mert nem reklámozhatok konkurens oldalt. Egyébként van itt akadémián Tir-x-ék "te is nyerhetsz" sorozata, abból valamikor néztem pár részt és elég hasznosnak bizonyult, de szintén régi cucc, Tir-x kb. ki is nevetett mikor megtudta hogy ennyi idővel később én azt nézegetem, de ha erre jár esetleg írja meg mennyire ajánlja azt a munkát manapság.
    Szóval egy kicsit keresgéljen, aki tanulni szeretne és szerintem a 2 évnél frissebb oktatóanyagokkal, videókkal érdemes csak foglalkozni! A másik, hogy akinek már kezdetben komolyabb célkitűzései vannak, tanácsos befektetést szánnia a projektre, ami hamar meg is térül ha az illető szorgalmas. Ezt elsősorban edzésekre értem, ami felgyorsítja az előrehaladási folyamatot!

  8. #8
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Buksisak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyébként van itt akadémián Tir-x-ék "te is nyerhetsz" sorozata, abból valamikor néztem pár részt és elég hasznosnak bizonyult, de szintén régi cucc, Tir-x kb. ki is nevetett mikor megtudta hogy ennyi idővel később én azt nézegetem, de ha erre jár esetleg írja meg mennyire ajánlja azt a munkát manapság.
    Szóval egy kicsit keresgéljen, aki tanulni szeretne és szerintem a 2 évnél frissebb oktatóanyagokkal, videókkal érdemes csak foglalkozni!
    Totálisan kezdők számára szerintem még mindig sokat segít. Az elején a legtöbbet úgyis abból fogsz tanulni, hogy leülsz és játszol, gondolkozol a szituációkon, hibákon utólag. Csak kell valami keretet adni neki, alapstratégia, alap koncepciók. A videósorozat már akkoriban is kezdőknek készült, tehát ilyesmikkel van tele, hogy pl. mik a hívás okai, milyen gondolatmenetet játszunk le magunkban egy emelés vagy hívás előtt stb. Ezek ugyanúgy hasznosak manapság egy kezdő számára, mint évekkel ezelőtt.

    Nyilván a játékom iszonyúan máshogy néz ki ma, mint amikor a videókat készítettük. De az a játék most is megveri az NL2, NL5, NL10-et. Aztán az alapok elsajátítása és a kisebb tétek megverése után el kell kezdeni másfelé nézelődni, esetleg oktatót keresni.
    CsabiST likes this.

  9. #9
    Idegen
    Csatlakozott
    2017. 03. 08.
    Hozzászólások
    9

    Alapbeállítás

    Köszönöm a válaszokat ! Bár most nagyon össze zavarodtam mit olvashatok és mit nem :S NL2 n kezdek és végülis amiket eddig olvastam segítettek a gondolkodás módómon az asztal választásokban , hogy kik ellen érdemes és nem érdemes blöffölni ha hülyeség a ha nem a fent említett elméletek stb.. Nekem pozitív hatást hozott És ezt még mindig köszönöm Crazynek . Minden esetre ha bármilyen mást oktató anyagot tudtok ajánlani szívesen várom ! Tir-X mit ajánlanál ha szabad kérdeznem ?

Címkék ehhez a témához

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •