Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 12 (12) összesen
Like Tree7Likes

Téma: NL25 ZOOM 98s CO vs BU

  1. #11
    Fanatikus tag lumpi avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 25.
    Hozzászólások
    352

    Alapbeállítás

    Idézet chivasr911 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szerintem itt lehet lead range és balance-olni sem nehéz, flössök egy részét meg FD-s pocketeket leadlenék elsőre, nyilván így sem donkolhatunk túl sokat de mivel szerintem range előnyben kerülünk szinte így nyugodtan leadelhetsz(lehet oylan call range meg cbet range ami után nem vagyunk, de szerintem egy sokat 3betelő és cbetelő ellen itt eléggé nekünk kedvez a board, ő kb range-et fog cbetelni, kivéve pár közepesen erős lapot, mi meg azért dobunk bőven ezen a textúrán), főleg h az egyik hátránya ennek a startégiának az h gyengébb lesz a check range-ed így innentől sokkal többet barrelezhetne az ellenfeled(és a river kibetelésed ch ch után is ygengébb lesz, de ezt sem fogják kihasználni), ez nem hinném h meg fog történni. Az h mi a mezőny ellen a jobb startégia az már más kérdés, amúgy ez olyan mint amikor hasonló spotban ch/r-elünk erős lapot oop 3betpotban, ott pl gto nem nagyon kéne ch/r range legtöbbször de mivel sokan nem használják ki h gyenge lesz a riverre érkező range-ed ezért sokszor az a jó játék(vagy nem barreleznek eleget blöffből adott spotban pl)
    Csak ennél a poziciópárnál játszanál turn lead ranggel?

  2. #12
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    Idézet lumpi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csak ennél a poziciópárnál játszanál turn lead ranggel?
    flop-on szoktam pl DvsEP a jó boardokat nagyon agresszíven leadelni(mondjuk lejön egy JT flop azt kb rangeleadleme aztán oldja meg a DvsEP 3bet range-ével), a turnön a duplázódást szoktam sokat leadelni, de itt érzem létjogosultságát a flöss miatt is. Azoknál a poziknál leadelnék ahol úgy érzem több flössöm van, és amúgy én a blöffök felé tolnám el a range-em, aki pl sokat coldcallol is arról feltételezem h KQs KJ T9s J9s inkább coldcall lesz, ilyenek ellen itt oké a lead hiszen az miatt kevesebb flösse lesz, szóval ezaz amit elsőre néznék. Szóval olyan poziknál lépném meg ahol nálam lesz a több flöss és megengedhetem magamnak ezt.
    Manapság ip mindenkinek az a taktikája h cbetel mindent mert 1.alig kap ch/r-t(sokszor nem is szabad ch/r-elnie oop-nek) 2. senki nem donkol 3. valamelyik utcán a regek 90%-a túldobja magát így lehet barrelezgetni amennyit nem szégyellsz
    Ezért amikor ip cbetel akkor kb 99%ban ha akarja megnézheti a cbet size-ért a rivert, ami nem kis előny, mert valami kicsi EQ mindig van az oop range ellen. Sokan 1/3-al size-olnak és van 90% -os cbet rangeük... teljesen alap manapság
    Na most ha ebbe belerondítasz egy megalapozott donkolós startégiával az még akkor is működhet ha gto szerint nem helyénvaló, de ebben a szituban szerintem gto szerint is leadelhetünk 10-30%-ot, ip range-étől függően, ha pl Axo-kat 3betel, a suited lapok naygrészével meg callol akkor itt elvileg leadelhetünk sokat, ez amúgy talán legjobb turn a pakliban ezt is vegyük észre, legtöbb turnön szóba sem kerülhet a lead.
    A check EV-je ettől még lehet nagyob ebben a spotban a mezőny ellen.
    Flush67, lumpi and Laci24 like this.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •