Eredmény: 1 - 2 (2) összesen
Like Tree1Likes
  • 1 Post By sztalin

Téma: Mi segíthet abban, hogy nagy mezőnyű MTT-n sikerüljön odaérni?

  1. #1
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás Mi segíthet abban, hogy nagy mezőnyű MTT-n sikerüljön odaérni?

    Sziasztok!

    Biztosan nem vagyok egyedül azzal a problémával, hogy a versenyek végső szakasza nem jön össze.
    Nem játszom sok versenyt, kb. 3-4 ezer nagy létszámú (3K+) tornát nyomtam le és nem jött ki a lépés eddig sosem. Vannak kisebb FT eredmények, top 0,5%-os helyezések, de ha őszinte akarok lenni, akkor fogalmam sincs, hogy mi hiányozhat ahhoz, hogy valóban egy top3-ra lőhessek.

    A tapasztalataim szerint az alábbi forgatókönyvek fordulnak elő:

    - Egyszerűen a run-nak végeszakad és valahol a 8-15BBs tartományban előbb-utóbb felőrölnek a nagyobb stack-ek.
    - 25-40BBs stack-kel egész jól manőverezek, de a végjátékban igazán nagy stack-et nem sikerül építeni és vagy az első esettel állok szemben az utolsó 3-10 asztalon, vagy cooler(nek hitt) szituációban kiesek.
    - A LP vs Blind szituációkban nem tudom eldönteni, hogy mennyire szélesek igazából a range-dzsek és belegabalyodok kellemetlen szituációkba.

    Mit tanácsolnátok abban az esetben ha nem tudok heti több száz versenyt végiggrindolni, ezért inkább egy-egy hétvégi session-t preferálok, milyen stratégiám legyen az utolsó asztalokra?

    (MTT oktató videókat rendszeresen nézek, (információtól függően) Nash-skálákat is használok a 20BBnél kisebb tartományban. FT miatt pedig alapvetően tisztában vagyok ICM döntési helyzetekkel, illetve spin-ekkel gyakorlok egy esetleges 3handed játékra)

  2. #2
    Őstag sztalin avatara
    Csatlakozott
    2015. 12. 08.
    Hozzászólások
    1.450

    Alapbeállítás

    hosszútáv, többezer indulónál kevésszer sikerül odaérni, egyszerűen azért mert annyi induló van; szerintem a legfontosabb hogy megtanuld terrorizálni az asztalt az ft környékén, ott nagyon lehet, illetve játssz pl. sit n go-kat, kevesebb indulóval; mer többezer indulónál 10.-nek lenni se nagy biznisz, a nagy pénz a legvégén van, azt kell nagyon tudni
    kormi04 likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •