Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 13 (13) összesen
Like Tree4Likes

Téma: Hogyan alakítsd ki pókeres nyitó range-eid

  1. #11
    Lelkes újonc kiki1995 avatara
    Csatlakozott
    2015. 12. 28.
    Hely
    Sopron
    Hozzászólások
    55

    Alapbeállítás

    Sziasztok! Miért ez az utolsó Stratégiai topic az Akadémián, vannak ennek valami oka?? Tudja valaki esetleg, hogy 2017.10 hónap óta, miért nincs semmilyen írás??

  2. #12
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    szia!

    sajnos az online pókeres közösség sokat változott az elmúlt 5-10 évben. régen sokkal könnyebb volt nyerni online, sokkal több pénz volt a játékban, mert sokkal népszerűbb volt, sok hobbista játszott, így a profi játékosok nem féltették annyira a tudásukat megosztani másokkal.

    a fórumokon jobban pörögtek a szakmai topicok, elemzések, ahol a legjobb játékosok is őszintén és nyíltan megosztották a stratégiájuk részleteit bárkivel.

    azoban sajnos az utóbbi években egyre csökken a póker népszerűsége, kevesebb a hobbista, kevesebb a pénz a játékban, a profik egyre jobbak, sokkal kiélezettebb a verseny, így mindenki félti a saját "részét" ebből a tortából. a szakmaiság eltűnt a fórumokról, publikus weboldalakról.

    így manapság jóval nehezebb ingyenes (és releváns!) szakmai anyagokat elérni, hiszen nincs, aki ingyen legyártaná és közzétenné őket, hiszen hatalmas értéket jelent.

    így tehát a nagyon kezdőknek maradnak a néhány éves oktatóanyagok (amik egy része azért még ma is hasznos) és a fizetős tartalmak.

    fizetős téren két fő vonal van, az egyik a különböző oktató oldalak, ahol havidíjért juthatsz anyagokhoz, viszont neked kell őket "feldolgoznod" és az alapján kialakítanod a stratégiádat, illetve vannak az ún. backing csapatok, ahol oktatást és akár tőkét is kapsz, cserébe a játékból származó nyereményeid egy részéért.

    hogy melyiket választod, az rajtad múlik. a póker sajnos ma már sokkal-sokkal nehezebb út, mint mondjuk 10 éve volt, viszont szerintem ha valaki komolyan gondolja, hajlandó is beletenni a munkát és mentálisan is stabil, akkor el lehet jutni egy olyan szintre, ahol már egész szép pénzeket lehet nyerni.

    ami nagyon fontos, hogy ha már a kezdetekben is a nyeremények lebegnek a szemed előtt, mint legfőbb motiváció és maga a játék élvezete másodlagos, akkor sajnos szinte kizárt, hogy sikeressé válj. a póker tipikusan egy olyan dolog, amit (pozitív értelemben vett) szenvedély nélkül nem nagyon lehet csinálni hosszútávon.

    nyilván ez egyénenként eltérhet, hiszen lehet, hogy valakinek már a havi párszáz dolláros kiegészítés is hatalmas siker, míg megint más több ezer dolláros bevételt sem tart elégnek ahhoz, hogy a póker mellett döntsön szemben mondjuk egy stabilabb és kiszámíthatóbb alkalmazotti léttel.

    ha cash game-et játszol, akkor szerintem ezek a videók még ma is hasznosak lehetnek. sok sikert.
    Utoljára módosítva: crazy3317 által: 2020. 01. 29. 17:38
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  3. #13
    Lelkes újonc kiki1995 avatara
    Csatlakozott
    2015. 12. 28.
    Hely
    Sopron
    Hozzászólások
    55

    Alapbeállítás

    Szia Crazy!!!

    Először is szeretném megköszönni, hogy ilyen pontosan és egyszerűen megfogalmaztad ezt felvetést, sajnos nem jó olvasni amiket írtál, hogy hogyan is változott a Póker közösség...
    Sok alapvető kérdések vetőtek fel bennem..
    Pl: Miért is jöttek létre a "Poker Team" csapatok, azért hogy azt a tudást házon belül tartsák meg, vagy ez csak egy valaki által jól kiépített közösség, aki a jó kis hasznot lehúzza egyszerűen a játékosokról?

    Szerintem aki ma kezdő, mind jelen esetben én is, hiába Pókerezek 6éve különböző téteken, de még mindig nagyon sok kérdés, és játékkal kapcsolatos kérdéseim lennének, amit itt ténylegesen az Akadémián meg is lehet szerezni, de néha úgy érzem, egyesek tényleg nem szeretnek segíteni, vagy csak én gondolom rosszul??

    De még azért maradtak rendes arcok itt, akik nem felejtek el hogy ők is egyszer így kezdték, és most azt a tudást vagy tapasztalatot szeretnék átadni a fiataloknak, persze akiben látnak is fantáziát!

    Kriszkova95

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •