Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
Like Tree2Likes
  • 1 Post By K0pAsz_
  • 1 Post By gab1ka

Téma: TV összekötése PC-vel - mi a hiba?

  1. #1
    Lelkes újonc XiSiLdUrX avatara
    Csatlakozott
    2017. 11. 12.
    Hozzászólások
    82

    Alapbeállítás TV összekötése PC-vel - mi a hiba?

    Sziasztok!

    Összekötöttem a full hd samsung LED TV-t az asztali gépemmel (egy 10m hosszú HDMI kábellel) és az a bajom ,hogy az egér eléggé késik. Nem lehet jól játszani emiatt sajna, pedig nagy álmom ,hogy a kanapéból toljam
    Nem tudom mitől függ nem vagyok valami nagy kocka.... gondoltam a kábelre is de a másik 2méteres HDMI-vel se lett jobb.
    Sőt ha nagyobb 1080p filmeket nézek , vagy úgy vagy bármilyen videót, sokszor kimarad pár képkocka, ami rohadtul zavaró mert folytonos. Lehet ezzel is összefügg az egér fázis késése.
    Próbáltam,hogy kivetítőként meg kiterjesztésként meg csak elsődeleges képernyőként meg mindenhogy de semmi nem változott.

    PC tulajdonságok:
    Intel Core i7-5820K Hexa-Core 3.3GHz LGA2011-3 Processzor
    Vga: Msi GTX 970 Gaming
    Lap: Gigabyte X99-UD4
    Ram: 16gb G.Skill Ripjaws
    Hütő: Raijintek Triton 240mm piros vizhütő
    Ház: Cooler Master Hafxm
    Táp: Cooler Master G750m
    Ssd: 250gb Samsung 750 EVO
    Hdd: 2x1tb Toshiba raid sata3

    TV :
    UE40F6750S
    https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-...#termek-leiras
    Utoljára módosítva: XiSiLdUrX által: 2017. 12. 28. 11:52

  2. #2
    Idegen
    Csatlakozott
    2014. 05. 13.
    Hozzászólások
    1

    Alapbeállítás

    Hello. A probléma az, hogy atm 30 hertzen megy a gépezet.
    Asztalra jobb klikk->képernyő tulajdonság->adatpertulajdonságok megjelenítése->Monitor-> 60hertz.
    ivanesz likes this.

  3. #3
    Lelkes újonc XiSiLdUrX avatara
    Csatlakozott
    2017. 11. 12.
    Hozzászólások
    82

    Alapbeállítás

    Szia!

    Köszi a tippet! Megnéztem és alapból 60hertzen van. Esetleg más értékre kell állítani?

    A TV amúgy 600 hertz-es.

  4. #4
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 19.
    Hozzászólások
    107

    Alapbeállítás

    Nem a 30hz a probléma, 60 hz-en sem lesz kadenciahelyes a dolog.

    Az első gondodat a magas input lag okozza.Ezen jelentősen sokat javíthatsz azzal ha aktíválod a tv-n a game mód-ot.Samungoknál általában a rendszer menün belül meg is fogod találni.Ennél még egyszerűbb módon bekapcsolhatod szimplán azzal, hogy a tv-den azt a HDMI inputot ahova a pc-t kötötted (pl HDMI1 HDMI2 stb) átnevezed "PC" -re.2013-as modell lévén jó esetben olyan 30-50ms-re redukálódik így a jelenlegi, vélhetőleg normál/mozi stb módban használt ~100 ms-es érték.Jobb lesz, de a monitorodhoz (10-20ms) képest enyhén még így is madzagon rángatottnak fog hatni a kurzor.

    A kihagyott képkocka probléma pedig abból ered hogy a tv nem képes a 60p-s jelet 24p-sként lejátszani külső forrásról, így életbe lép a 3:2 pulldown.Ezt vagy azzal orvoslod hogy 24hz-es jelet küldesz a tvre,vagy ami még egyszerűbb hogy egyszerűen a pc-den lévő tartalmat megosztod a hálózaton és a tv saját mediaplayerét használod filmezésre, mivel maga a tv amúgy támogatja a 24p filmlejátszást.Újabb és egyel magasabb kategóriás cuccoknál ez már nem szokott gondot okozni, modellenként eltér melyik készülék mit támogat mit nem.
    Utoljára módosítva: gab1ka által: 2017. 12. 28. 18:00
    CsabiST likes this.

  5. #5
    Lelkes újonc XiSiLdUrX avatara
    Csatlakozott
    2017. 11. 12.
    Hozzászólások
    82

    Alapbeállítás

    Szia!
    Köszönöm a részletes választ!Az egér problem letudva! Működik ezzel a játék móddal, nagyon thnx.

    Tehát ha pl. BD50 .ISO filmeket szeretnék nézni a legjobb bluray minőségben , akkor az a legjobb ha átjátszom hálózaton kiiktatva a hdmi kábelt és a PC lejátszót. Viszont nem tudom, hogy mekkora gond lesz ez mert 50Gb méretű filmek többnyire (péládul a Hobbit bitrate-je az 48,64 Mbps) és kétlem,hogy átjátszaná tökéletes minőségben. Mondjuk van hozzá 500mbps net, lehet az elég. (De a TV nem tudna szerintem ISO fájlt lejátszani...én meg többnyire iso filmeket szedek le.)
    Másik, hogy 60fps játékokat is kitennék TV-re és úgy játszanék. Azt külön kell beállítani majd megint ha el akarom érni a 60fps-t (vagy az simán csak átállítom játék módba a TV-t?)

    Bocsi az értetlenkedésért de kicsit kínai nekem a téma
    Utoljára módosítva: XiSiLdUrX által: 2017. 12. 30. 13:12

  6. #6
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 19.
    Hozzászólások
    107

    Alapbeállítás

    Hi!

    Örülök hogy sikerült.A játékokhoz semmit sem kell állítanod, így ebben a formában minden a helyén van.PC összekötve HDMI-vel, tv játék módban.Ez ugye már pipa.Valójában most a tv-d egy az egyben ugyanúgy működik mint a monitorod.Windows desktop tartalma (pl póker) illetve a játékok stb.Hozzátenném hogy ez a pici akadás amit érzékeltél a filmeknél a tévén, ez a jelenlegi 60hz-es monitorodon is (már ha hagyományos monitord van) észlelhető, csak mivel mértetre vélhetőleg kisebb 20-27" ezért ott nem tűnt fel annyira mint a 2x akkora tévén, de ha közel hajolsz ott is láthatod.

    BD50 iso-kat valóban nem fogsz tudni így lejátszani, itt két dolog lenne fontos.Az egyik hogy az a ~50Mbps azért elég ritka, jellemzően 30Mbps-nél tetőznek a fullhd anyagok.Egy "n"-es wifin ez már kapásból nem is gond.Ennél stabilabb megoldás ha utp kábellel kötöd a tévét a routeredhez fix 100/1000Mbps-el.Én így nézek 4k HDR tartalmat hiba nélkül.

    A másik dolog hogy ezek a BD50-es ISOk nem azért ekkorák mert annyival fúdejobb a minőségük, hanem mert tartalmazzák a teljes lemez mindenféle extra tartalmát, azaz sok esetben óráknyi plusz interjút, menüt, +15 féle nyelvet, amikre nem tudom mennyi szükséged van.Ezeket az ISO-ból külön külön kimásolhatod file-onként kedved szerint, azaz csak a teljes filmet is, ami értelemszerűen a legnagyobb méretű videó file lesz a mellette lévő sok sok apró kis file mellett.Ezt pedig bepakolva a gépeden megosztott mappába, a tévé is pontosan ugyanúgy látni fogja és le is játsza majd mint ahogy a többit.Ezt a macerát elkerülve egyszerűen az adott filmből letöltheted a REMUX "verziót" ami csak egy mkv videófile.Pontosan ugyanúgy érintetlen, tömörítetlen, felesleges menük meg extrák nélkül csak maga a film, jellemzően 20-30Gb méretben.

    Ha rákeresel valamelyik most meglévő 50 gigás bd50-es isoban lévő filmed fent említett remux párjára,egyből látni és érteni is fogod.

    Jó ha a minőségre hajtasz, én is finnyás vagyok erre, de nem árt szem előtt tartani hogy (vélhetőleg kalibrálatlan) 40"on ezek a megabit/sec-ek nem igazán észlelhetők.

    Ha ezekkel megvagy, kapcsolat kész, akkor mehet a pcre valamelyik mediaserver, és innentől a tévéden kényed kedved szerint filmezhetsz hátradőlve, a távirányítót markolászva, nem kell a géphez ugrálni ha indítani/pörgetni stb kell,valamint így ebben a formában a tévédet is a kívánt módban használhatod (mozi, normál stb)

    Az egész kismesét rövidebbre fogva, minden ugyanúgy marad mint ahogy eddig szimplán USB-ről játszottál le filmet, csak most még azt az időt is megspórolhatod amíg a gigák átkúsznak a vinyóra.

    Akadás eltűnését most is kipróbálhatod valamelyik filmeddel egy pendrive/vinyóra rakva.Film elindít, tévén képbeállítások, szakértői/haladó beállítások (fejből nem tudom a te tévéden teljesen pontosan) , automotion plus opció teljesen kikapcsolva.Ilyenkor nem lesz 24p lejátszás azaz jelenleg is látnod kell a zavaró kis reccenéseket.Automotion plust bekapcsolva (egyedi érték, motionblur csúszka 10-re, torzításcsökkentés 0-n) ez megszűnik.A torzításcsökkentéss értékkel vigyázni,a 0 feletti érték szappanopera effektet okoz,ízlés kérdése.

    Sok sikert!

  7. #7
    Lelkes újonc XiSiLdUrX avatara
    Csatlakozott
    2017. 11. 12.
    Hozzászólások
    82

    Alapbeállítás

    Köszi megint,hogy ilyen részletesen válaszolsz!
    Megcsináltam mindent,ahogy mondtad és jó is lett . Sokkal jobb meg kényelmesebb ez a megosztott mappás dolog. UTP-vel összekötöttem mindent mindennel és simán megy.
    Egy gondolom van csupán,hogy a feliratokat nem tudja kezelni a tv , hiába teszem az srt fájlt ugyanabba a mappába ugyanazon a fájlnéven mint a film. Ha hdd-ről játszom le akkor így szokott működni de most egyszerűen nem viszi át a feliratot.
    BD50-nél szintén. Kikerestem a TV-n a megosztott mappában az mkv fájlt de ott meg a feliratot meg a nyelveket se látja (gondolom csak a nyers angol remux vidi van ilyenkor). Lehet a windows media playerrrel van itt összefüggés?

    Amúgy power16DVD mediaplayert használok BD50-hez mert a 3D is mániám és szoktam 3D-ben is filmezni. + az extrák miatt, mert sok filmné érdekel

  8. #8
    Idegen
    Csatlakozott
    2021. 06. 12.
    Hozzászólások
    1

    Üzenet

    Szia!Láttam, hogy írtál arról a problémáról, hogy a HDMI-is csatlakozással a PC-ről jövő jel akad.
    Nekem is ilyen problémám van.2021 áprilisában vettem egy LG NanoCell led tv.
    Most játék üzemmódban van, legalább a filmek nem akadnak.
    Az egér mozgatása kínszenvedés, tényleg olyan minha valami kötélen kéne mozgatmi, nagyon zavaró.

    Én a gépet munkára is használom, tehát mint egy rendes Pc-t.
    Van arra mód, hogy valamilyen programmal, eszkőzzel (valamilyen coverterrel) orvosoljam?
    Válszodat előre is köszönöm

    Afazen

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •