Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag Takii avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 17.
    Hely
    PokerStars
    Hozzászólások
    389

    Alapbeállítás NL100 FR: KK, J magas boardon

    A partit ismeretlen ellenfél ellen játszottam. Szerettem volna alacsonyan tartani a potot, amit a turn betem erősen megkérdőjelez. Úgy éreztem, hogy szükség van a betre, hogy ne kapjon egy esetleges draw-hoz szabadlapot. Végül riveren bedobtam inkább. Többnyire azért is, mert közel 140BB deep volt az enemy, és nálam is volt annyi. Szerintetek jó volt a dobás? Hol játszanátok másképp?


    Hand History Posting and Rakeback

  2. #2
    Handelemző pindrokk avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hely
    top of the range
    Hozzászólások
    994

    Alapbeállítás

    Sztem ez egy tipikus set megjátszás. Turnon szerintem el kell dönteni, hogy mi legyen. Ha ott call akkor river is call. Nem valószínű,hogy sorhúzóval így játszik

  3. #3
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 06. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.282

    Alapbeállítás

    hát így játszva ebbe még egy crycall is belefér mert kb úgy játszottad meg mintha egy láma lennél aki próbál drawval trükközni, szóval barátunk simán játszhatta ezt egy aj / qq val , bár caken ez simán lehet qt vagy egyébb idióta lap us

    igen itt a turnél van a probléma

    a: flop reraise és meglátjuk
    b: turn check/call , river szintúgy bár a shove-ot talán nem

    de a kettő együtt problémás

    az én megjátszásom:

    flop reraise 22 , shove-ra fold ha csak callol akkor turn

    check -> reraise ( ha nem iszonyat agro-t betel) aztán meglátjuk

  4. #4
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet pindrokk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sztem ez egy tipikus set megjátszás. Turnon szerintem el kell dönteni, hogy mi legyen. Ha ott call akkor river is call. Nem valószínű,hogy sorhúzóval így játszik
    szerintem is
    preflop limp-call, flop csekk-call, turn csekk-réjz, ez az esetek igen jelentős részében set. a baj, hogy az ilyeneket nagyon sokszor enm tudom eldobni, hiába vagyok szinte biztos benne, hoyg set. btw, lehet hogy a turn riréjzre dobni kéne az ilyen line után?

  5. #5
    PA addict bravesoul avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 13.
    Hely
    J.
    Hozzászólások
    2.496

    Alapbeállítás

    sztem flop 90%ban rr. az ilyen donkbeteknem nem szeretek hinni, és sztem a range nagy %át vered még flopon. egy set sztem bőven c-r játszik rád. szóval flop részemről nem csak call. elég sok handet kiegészíthet a turn ha itt szabad lapot adsz egy fd-nek , oesdnek stb. turn pot cont.-ról már talán mehet,bár a range még mindig vmi draw nálam,a rr ezért meglepő. így már valóban elkéne dönteni ,hogy beteszük-e blank riveren vagy sem. de elég vad játék ez már így részéről,ezért sztem nem rossz a fold. megspóroltál pár $-t szvsz.
    It's just a ride.

  6. #6
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 04. 07.
    Hely
    gnhiwgb
    Hozzászólások
    165

    Alapbeállítás

    nálam ez turn allin, nem ismerek olyan handet ,amit így játszhatna és ver téged, sztem vmi draw, ami turnon megpróbált ingyenlapot kapni, aztán mikor emeltél, és neki meg combodrawja van, gondolta, ha a videókban aggron játszák a drawt , akkor ő is.

    ui.: a flop call sztem teljesen rendben van

  7. #7
    Handelemző pindrokk avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hely
    top of the range
    Hozzászólások
    994

    Alapbeállítás

    Idézet geri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nálam ez turn allin, nem ismerek olyan handet ,amit így játszhatna és ver téged
    Én ismerek párat. Esélyes: 44, 99. De lehet még JJ vagy 55 is bár ezek kevésbé valószínűek

  8. #8
    Fanatikus tag Takii avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 17.
    Hely
    PokerStars
    Hozzászólások
    389

    Alapbeállítás

    Leírom a gondolataimat a partival kapcsolatban.

    Na szóval, emberünk preflop 5,5BB-s raise-t lecallozott. Ha abból indulunk ki, hogy nem rossz játékos, akkor milyen lapokkal teheti ezt? Az összes kis, és közepes PP, de akár 1010, JJ is lehet (sokszor látom, hogy néha ilyen lapokkal is limpelnek), suited connectorokkal is megtehetik ugyanezt, pl.: Q10s (ami ebben a partiban számíthat), stb. Nézzük tovább! Lejön a flop, és hirtelen úgy dönt az emberünk, hogy belenyit a potba.
    Miért teheti ezt?

    - védi a setet, mert két szín is lent van, és nem akarja megkockáztatni azt, hogy mi is csekkelünk utána, és lejön a 3. szín.
    (Én 70%-ban donkbetelek ilyen esetben, ha setem van, és két szín van lent. A fent említett ok miatt.)
    - továbbá azért nyithat bele a potba, hogy a parti hátralevő részében szabadlapot kaphasson a húzólapjához

    Flopon úgy döntöttem, hogy csak megadom a nyitását, mert ha visszaemelek, akkor könnyen eldobhat egy AJ-t, KJ-t. (itt még tudtam mit csinálok

    Lejön a turn. Itt elkezdtem gondolkodni, hogy mi legyen. Nem akartam egy esetleges drawnak szabadlapot adni, de közben a potot sem szerettem volna növelni. Végül úgy döntöttem, hogy emelek, mert azzal kiszűrhetem a várakozó kezet, ugyanakkor lehet, hogy csak megadja az emelést, és riveren egyszerű(bb) dolgom van. No igen, de nem jöttek be a számításaim. Kaptam egy minraise-t (amivel elég nehéz bármit is kezdeni), és két dolog közül választhattam:
    - call
    - fold

    Az utóbbit nagyon weaktight-nak tartottam, ezért megadtam az emelését abban a reményben (mert az hal meg utoljára ), hogy riveren már nem fog izmozni, ha nincs nála set.

    Lejött a river, és bamm, allin. Hát itt már 90%-ban biztos voltam benne, hogy set lapul nála.

    További érdekesség a parti során: az ellenfél minden utcán szinte gondolkodás nélkül reagált. A turn check is villámgyors volt, és az emelések is 1mp-en belül megtörténtek. Ez sztem pár %-kal nagyobb esélyt ad a setre..de ezen lehetne vitatkozni.

    Így utólag a turn check jobb döntés lett volna, de még azzal sem lett volna "életbiztosítás" a river.

    Köszönöm a partival kapcsolatos gondolatokat!
    Utoljára módosítva: Takii által: 2008. 07. 24. 09:45

  9. #9
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 04. 18.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.132

    Alapbeállítás

    én kicsit kételkednék a setben. mivel nem jött le a 3 szín végül, ezért fogalmam sincs, hogy miért játszaná meg valaki ennyire agresszívan a szetjét a para-mentes riveren?
    most már szinte csak valami nagyon gyenge kézre tenném, zseniálisan megjátszva azt....

  10. #10
    Őstag dodi89 avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.283

    Alapbeállítás

    Idézet audiosultan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    én kicsit kételkednék a setben. mivel nem jött le a 3 szín végül, ezért fogalmam sincs, hogy miért játszaná meg valaki ennyire agresszívan a szetjét a para-mentes riveren?
    most már szinte csak valami nagyon gyenge kézre tenném, zseniálisan megjátszva azt....
    először erre reagálok, utána Takiéra. Rengetegszer így "valuebetelnek" az emberkék. Mostanság sokszor eszembe jut sakkos00 mondata: big bet, big hand.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •