Eredmény: 1 - 10 (10) összesen

Téma: Nl10 Kk

  1. #1
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás Nl10 Kk

    HH-t nem találom, így leírom inkább

    Full stackkel ülünk mindketten, ellenfelem UTG emel, amire én CO ból 3betelek 1ig. Ellenfelem rámemel még 1-t amit én megadok. A flop: K 8 6 különböző színekben. Ellenfelem checkel, én is checkelek. A turn: A, ellenfelem nyit 1/3 potot
    Nincs róla infó, mit tennétek?
    You 're an apple

  2. #2
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Gondolom NL10-ről van szó és kb 100BB deep effektív stackekről, bár azt nem írtad. A preflop játék ok, a flop játékon gondolkodtam, de szerintem az is rendben van, hiszen lehet nála JJ, QQ is, és ezeket talán még a flop check után hajlandó lesz akcióba vinni.

    A turn után: Úgy vélem, hogy nyilvánvaló, hogy az AA a zónájának a része a preflop játék alapján, vagyis attól lehet félni, de természetesen nagyon sok olyan lap van, amivel így játszhat preflop. A turn után a fold fel sem merülhet, szerintem az a fő kérdés, hogy hogyan lehet a partiból a legtöbbet kiszedni: Turn call, vagy turn reraise?

    Véleményem szerint nagyon sok lapot el kell dobjon, amennyiben a turn-ön visszaemelünk rá, legalábbis nagyon sok olyan lapot, amivel talán a riveren még emelhet egyet. Ilyen lapok az AQ, illetve az AJ, vagy esetleg egy rosszul megjátszott QQ, JJ, ezen lapok viszont még settesedhetnek. Ezen túl, amennyiben a turn-ön csak megadunk, majd a riveren újra emel, az ellenfél már sokkal inkább kötődik a pothoz, mint a turn-nél, ahol még jóval kevesebbet tett be.

    Én tehát a turn-ön csak megadnék, majd a riveren megpróbálnám all-in vinni, hacsaknem nagyon nitnek ismertem meg ellenfelemet.
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  3. #3
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Turnon nagyon nehéz volt a döntés. Éreztem az AA-t de nem fogok eldobni ilyen helyzetben egy KK-t. A flop check pont azért volt, amiért leírtad, magas párra tettem és reméltem hogy turnon majd beblöfföli. Turnon ráemeltem amire ő allin ment és én tartottam. Ott volt az AA sajnos, de legbelül tudtam, hogy mit fog mutatni.

    Amúgy a címben benne van, hogy NL10, és az első mondatom az, hogy full stackkel ülünk mind a ketten

    Köszi a részletes véleményt Kanrich
    You 're an apple

  4. #4
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Idézet Slash eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Amúgy a címben benne van, hogy NL10, és az első mondatom az, hogy full stackkel ülünk mind a ketten
    Ok, úgy látszik, már én is fáradt vagyok. Szerintem az ilyet sajnos nem lehet eldobni. Érzi az ember, de olyan sokszor tévedhetünk ilyen szituációban, és persze simán lehet nála AK is. Szóval ahogy írtam, szerintem itt 100BB deepen arra kell törekedni, hogy all-in menjünk. Mondjuk 250 BB eff. stackeknél már lehet, hogy másképp játszanám ezt a partit.
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 01. 21.
    Hozzászólások
    568

    Alapbeállítás

    nagyobb 3bet preflop min 4betre 5bet, hívnék flop után is kb. 1/2 potot. Ahogy játszottad, így is allin próbálnék kerülni a turnnél. Az elelnfél játékát nem is értem, miért checkelt flopon AA-al? Én KK-val allin törekszem preflop, nagyon speciális feltételeknek kell teljesülniük, hogy ez ne így történjen.

    Melyik terem egyébként, boss?

  6. #6
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Paraminon volt, igazság szerint én már félek a KK preflop allintól, annyiszor mentem már bele AA-ba. A preflop megjátszást nem érzem rossznak
    You 're an apple

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 01. 21.
    Hozzászólások
    568

    Alapbeállítás

    Idézet Slash eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Paraminon volt, igazság szerint én már félek a KK preflop allintól, annyiszor mentem már bele AA-ba. A preflop megjátszást nem érzem rossznak
    És ha jön egy 257 rainbow flop, akkor eldobod a kk-t postflop ?

    Én is dobtam már KK-t preflop többször (mondjuk az elég deepstack szitu vol), sokszor is fizettem ki KK-val AA-t, de sztem +ev-s kell, hogy legyen az allin (főleg sh asztalon). Ha nem így van vki világosítson fel pls!

  8. #8
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Idézet plusevHUN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És ha jön egy 257 rainbow flop, akkor eldobod a kk-t postflop ?
    Annyira nit azért nem vagyok
    És még soha nem dobtam el KK-t preflop, legalábbis nem emlékszem rá, hogy történt volna ilyesmit
    You 're an apple

  9. #9
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Idézet plusevHUN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én is dobtam már KK-t preflop többször (mondjuk az elég deepstack szitu vol), sokszor is fizettem ki KK-val AA-t, de sztem +ev-s kell, hogy legyen az allin (főleg sh asztalon). Ha nem így van vki világosítson fel pls!
    Szerintem a legtöbb ellenfél ellen plusz EV KK-t preflop all-in vinni. Mindenesetre az a baj a preflop 4 bet-tel, hogy a rosszabb lapokat egy értelmesebb ellenfél ellen eldobatod vele.
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  10. #10
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Idézet kanrich_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mindenesetre az a baj a preflop 4 bet-tel, hogy a rosszabb lapokat egy értelmesebb ellenfél ellen eldobatod vele.
    Így igaz, általában csak AA fog megadni.
    You 're an apple

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •