Oldal: 1 / 6 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (53) összesen
  1. #1
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás Élő játék, call v fold?

    21 fős 3 asztalos tour, 5k kezdőzseton.

    2 kieső eddig, az asztalomon 7-en ülnek, elég ss vagyok, 3100 körüli stack, 150/300 vaknál. BB vagyok, kisvakig fold, aki insta rámtol 6-6,5k-t.
    Loose-agresszív playa, ha akar bemutatkozik, én egyelőre nem nevezem meg.
    Lapom a csodálatos:

    Kiveszem a fülest és kedélyes beszélgetést indítok:
    - Te teljesen hülye vagy? (ismerjük egymást elég jól és régóta, ezért a hangnem)
    Miért emelsz rám ennyit?
    - Emeljek 1k-t? És ha rámtolod, dobhatom el!
    - Oké, de miért emelsz rám ennyit?
    - Dobd el, majd a következőben visszadom (v visszakapom, mindegy).
    Közben vki megszólal, h "mi van, találtál egy Királyt?" A válaszom:
    -Igen. (magamban sejtem-tudom, h ezzel máris jobb vagyok, nem megy jó lappal openallint az enemy)
    Kisvakom egyre jobban zavarban van, talán megint közli, h dobjam el... nekem meg egyre erősebb a readem, h bizony jó megadás lesz, így mikor órát hívnak rám, kinyögöm a callt...

    !!!INNENTŐL SPOILER, CSAK AZ OLVASSA TOVÁBB AKI VÉGIGGONDOLTA ÉS VAN VÁLASZA, ELKÉPZELÉSE!!! CALL V FOLD??? (kijelölöd-meglátod)

    Mutatás Qh4h, yesss, egészen a flopig ami Q magas, oké, np, jó call volt, de kiestem, ez van... majd az asztalnál ülő másik jó játékos közli:
    - Ezt bizony nem kellett volna megadni. Miért csináltam?
    - Mert jobb voltam.
    - De miért teszem be, miért callolok egy 60-40%-es szituban? Miért nem tolom be inkább én a következő körben?
    - Mert jobb voltam. (sajnos idegességemben mást nem tudok kinyögni, persze vannak még érveim, ha vkit érdekel szívesen folytatom)
    Nemértés, fejcsóválás, én pedig inkább eljöttem.
    Szóval, meg nem értett zseni vagyok (lol) vagy inkább loose-moron fish?
    Utoljára módosítva: Zehy által: 2008. 07. 26. 15:45
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

  2. #2
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    10BB-ért ilyenkor elvileg azért ezt el kellene dobni, ha viszont van egy jó read, akkor szerintem teljesen oké, ICM-nek túl nagy jelentősége nincsen még ennél a szakasznál, ugyhogy pot odds call, ha tényleg meg vagy róla győződve, hogy jobb vagy.
    a félreértett szupermarketkalóz.

  3. #3
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 01. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.009

    Alapbeállítás

    Szerintem jó megadás volt elég kevés zsetonod volt nem biztos hogy kapsz még egy ilyen jó lapot egy ilyen szituációban, readed az volt hogy nincs lapja ez egy plussz megerősítés, ha jobb lapja van ami nem domináltab (AJ AQ) akkor is még egy 40-50% esélyed van.

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hozzászólások
    918

    Alapbeállítás

    Sztem teljesen igaza volt a a party utáni beszélgetőtársadnak, tökéletesen elmondta, h miért fold. + a K9 nagyon gyenge semmilyen Ax-et, és kevés Kx-et ver, ehhez nagyon nagyon nagyon biztosnak kellett lenned.

    Nálam ez egyértelmű dobás. (De kíváncsi lettem ki az ellenfél.)

  5. #5
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Én adnám.

    jav: Elnéztem...azt hittem h már csak heten vagytok. Így, hogy még 19 játékos van read nélkül fold, de ha van readed, akkor szerintem nem hibás a call.
    Utoljára módosítva: BaLa által: 2008. 07. 26. 15:57

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 05. 09.
    Hozzászólások
    645

    Alapbeállítás

    Részemről dobás. Még akkor is ha biztosra tudom, hogy lopni akar az ellenfél. Egy dolog allint mondani és egy másik meg elfogadni azt. Tíz nagyvak meg nem olyan rossz zsetonmennyiség tekintve, hogy ezek után még lesz legalább (!) egy teljes körünk is és kaphatunk jobb lapot amire betolhatjuk.

  7. #7
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Idézet lederman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sztem teljesen igaza volt a a party utáni beszélgetőtársadnak, tökéletesen elmondta, h miért fold. + a K9 nagyon gyenge semmilyen Ax-et, és kevés Kx-et ver, ehhez nagyon nagyon nagyon biztosnak kellett lenned.

    Nálam ez egyértelmű dobás. (De kíváncsi lettem ki az ellenfél.)
    Szted ez az a szitu ahol Ax v Kx ellen kell mennem?
    Openovershove, ha lehet ezt így mondanom. Tényleg nem ordít róla semmi? Az ellenfelem nem hülye, ezt senki nem mondta. Csak laza-aggresszív. Nem ua.
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

  8. #8
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Idézet makkkiraly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Részemről dobás. Még akkor is ha biztosra tudom, hogy lopni akar az ellenfél. Egy dolog allint mondani és egy másik meg elfogadni azt.
    Igen, de jó callok hozzátartoznak a játékhoz. Nem fogok mindent azért eldobálni, mert vki rámtolja az allint és félek megadni egy határeset lappal. Nyerni akarok, és ennél tökéletesebb szitu nem is lehetett volna egy duplázásra.

    Idézet makkkiraly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tíz nagyvak meg nem olyan rossz zsetonmennyiség tekintve, hogy ezek után még lesz legalább (!) egy teljes körünk is és kaphatunk jobb lapot amire betolhatjuk.
    Látom már itt megy el a téma. Tisztázzuk akkor:
    10 BB nem olyan rossz, ez való igaz. De én NEM BETOLNI akarom és a VAKOKAT VINNI a következő körök egyikében. Biztos voltam benne a beszélgetés végére, h a Királyom él, így 60-40%-ot játszom. Tekintve ezt és a bent lévő 300-amat, egyszerűen remek oddsom volt egy duplázás reményében. Ha a következő akármelyik körben betolom, akármilyen párral vagy nagy lappal, na akkor játszom jó esetben egy coinflipet, ha lesz megadó. Az miért jobb, mint egy szinte biztosnak vehető 60-40%-ot callolni?
    Ui: tudom van FE, de még1x, én nem a vakokat akarom elvinni és kihúzni még 1 körig.
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hozzászólások
    918

    Alapbeállítás

    Idézet Zehy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szted ez az a szitu ahol Ax v Kx ellen kell mennem?
    Openovershove, ha lehet ezt így mondanom. Tényleg nem ordít róla semmi? Az ellenfelem nem hülye, ezt senki nem mondta. Csak laza-aggresszív. Nem ua.
    Openshoveról nem ordít semmi, az EGÉSZ RANGEM, amivel játszani akarok openshoveolom, és ha az ellenfeled jó akkor ezt tudja. 10BB effektívvel az egyetlen értelmes játék a push/fold.
    Az egész range ellen pedig borzalmasan állsz(semmi ellen nem vagy jó, sok minden ellen rémesen állsz), nem beszélve arról, h még teljesen jó stacked van, és amikor te openshoveolsz, akkor sokkal biztonságosabban szerezhetsz chipeket.

    Sztem itt még csak nincs is közel egymáshoz a call és a fold.


    (Ha nagyon biztos vagy a readedben , akkor call, de nem tudom, honnan lehetsz ebben biztos.)
    Utoljára módosítva: lederman által: 2008. 07. 26. 17:01

  10. #10
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Idézet lederman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Openshoveról nem ordít semmi, az EGÉSZ RANGEM, amivel játszani akarok openshoveolom, és ha az ellenfeled jó akkor ezt tudja. 10BB effektívvel az egyetlen értelmes játék a psuh/fold.
    Az egész range ellen pedig borzalmasan állsz, nem beszélve arról, h még teljesen jó stacked van, és amikor te openshoveolsz, úgy sokkla biztonságosabban szerezhtesz chipeket.
    Milyen range ellen állok rosszul? Bármilyen két értelmes lappal EMELNI fog, nem overallin menni. Akkor most vegyük ki az értelmes lapokat. Milyen range marad amit nem verek K9o-val? Pont nagyon is jól állok a range-e ellen.
    Plusz élő játék, látom, h elbaxta, ideges és mindenképpen azt akarja, h dobjam el.
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

Oldal: 1 / 6 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •