Eredmény: 1 - 6 (6) összesen
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Whatisupguys

Téma: Egy jó reg ellen!!

  1. #1
    Lelkes újonc Atesz1984 avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 05.
    Hely
    Vác
    Hozzászólások
    62

    Alapbeállítás Egy jó reg ellen!!

    https://www.weaktight.com/h/5a96d631d39043442b8b479d

    Amit fontos tudni az ellenfélről: egy jó reg akiről tudom, hogy kreatív
    Flop, turn véleményem szerint teljesen standard ezzel a handdel.

    SB RFI: 36
    PFR-ként OOP cbet:29/46/41
    Ch/f értékei: 52/29/17 flop ch/r: 9%
    WTSD, Wonsd, WWSF:33/54/44
    Több kérdés is felmerül a handdel kapcsolatban:
    1. kérdésem:
    mit játszanék floppon a flop ch/r-re 22-vel, 77-tel, A2-vel, A7-tel?? Lenne valakinek 3betje bármivel is floppon??

    2. Riveren mivel calloznátok ami nem kétpár +?? Ja és miért??

    Köszi a válaszokat!!

    Atesz
    Utoljára módosítva: Atesz1984 által: 2018. 02. 28. 17:41

  2. #2
    Újonc Mastodon avatara
    Csatlakozott
    2013. 08. 21.
    Hely
    Nyíregyháza
    Hozzászólások
    37

    Alapbeállítás

    WWSF: 44 -> passzívabb arc, nem fog sokat blöffölni

    Flopon nem lenne semmivel se 3bet-em.

    A flop mini xr szerintem alig lesz blöff, habár ha kreatív, és pont blöffel akar így valuet reppelni, akkor elképzelhető, de a wwsf-ból kiindulva inkább value-ra tippelek. A turn ovb azért szar szerintem, mert alig van húzód FD-n kívül, néhány wheeldraw, ha bemész velük pre. Így pedig rosszabb implied odds-szal kell számolni.

    1 pár handekkel nem tudom, hogy mennyire fog ilyen nagy sizeokat használni, ezért a call down range elméletileg szerintem 7x meg 2x kéne hogy legyen, mert blokkol valuet, blöff ellen (ha van) meg ugyanúgy állunk. De ez a nagy size passzív ember ellen szerintem 90%-ban value.

    Mondjuk a call range-dzsel meg az a baj, hogy azzal nem biztos, hogy eljutunk riverig. Mármint van a flopon egy K7-m, nem biztos, hogy elkezdem betelgetni. Protection-ből nyilván lehet, ne kapjanak a 2 overek ingyen EQ-t. Másrészt oké, hogy száraz flop, de akkor is van xr-e az ellenfélnek. Szóval a river call range egyfajta kincs, ami nincs. De lehet nem is kell.

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2011. 11. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    275

    Alapbeállítás

    Flopon mindig ez a betsizeod?

  4. #4
    Újonc
    Csatlakozott
    2017. 07. 03.
    Hozzászólások
    21

    Alapbeállítás

    Attól még mert jó és kreatív reg, tele van a range-e erős A-val, 2 párral, szettel, úgyhogy nyugodtan hagyhatod magadat kiblöffölni néha napján. Riveren semmivel nem callolnék ami nem 2pár vagy jobb, de az is lehet, hogy nem Ászos két párokat is el tudnék engedni. Azt is mindenképpen figyelembe venném, hogy csak 36%-ban nyit, ami alacsonynak mondható, ezáltal még erősebb lesz a range-e.
    A flop bet tök jó, sizing is, semmi szükség rá, hogy jobban polarizálj egy ilyen relatíve száraz flopon. Ez ellen sem fog tudni védekezni, hiszen annak a 36%-nak egy része KTo, QTo szerű lapok amikkel nem sok mindent fog tudni csinálni a foldon kívül. E mellett szuper EQ-d van egyrészt nyilván az FD miatt, másrészt a 4-es miatt sokszor lesz gutshotod turnon.
    Fura, de sokszor nem tudják az emberek riveren elengedni az olyan lapokat amik flopon nagyon jól néztek ki. Mivel blöffölni sem a legjobb FD-vel általánosságban (mert blokkolod az ellenfél auto fold handejinek egy részét) ezért blöffcatchelni sem lesz vele jó.
    Annyira no brainer itt a fold, hogy HA azt feltételezed, hogy az összes FD-t ch/raileli a flopon ÉS 3 barellezi mindet, minden egyes esetben, akkor sem lesz meg az oddsod a callra.
    crazy3317 likes this.

  5. #5
    Újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 18.
    Hozzászólások
    46

    Alapbeállítás

    Nagyon sexuális check is lehetett a flopon a showdown miatt. A Bet is jo. Turnon mar ötletem sincs.

  6. #6
    Lelkes újonc Atesz1984 avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 05.
    Hely
    Vác
    Hozzászólások
    62

    Alapbeállítás

    Köszönöm a válaszokat!
    Még egy kérdésre kérném a válaszotok. Mit csinalnatok 77, 22, A7, A2-vel a floppon?? Lenne valakinek 3betje floppon??
    Azért kérdezem ezt, mert sok blöfföt ti sem felteleztek nala, tehát az fd miatt lehet jobb bekerülni egy 77-tel, 22-vel. Ez csupán kérdés, nem kijelentés.

    Várom válaszotok meg erre!!

    Köszi!!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •