Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
Like Tree2Likes
  • 2 Post By Flush67

Téma: NL10 - 67s - turnre lejött a setem. Jól játszottam/gondolkoztam?

  1. #1
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás NL10 - 67s - turnre lejött a setem. Jól játszottam/gondolkoztam?

    Villain kb 50-es minta alapán 28/12.

    Preflop:
    szerintem jól emeltem a limpelők után/ellen

    Flop:
    a dunk betnél arra gondoltam, hogy nagyobb valószínűséggel nem királya van, hanem valami húzó vagy alacsony pár. Gondoltam, semi bluff-ölöm, remélem, a méret megfelelő.

    Turn:
    Value bet.

    River:
    Azért itt benne volt a range-ében, hogy A7s-e van (preflop limp miatt is) és nagyobb setje, de szerencsére nem. Igazából ezt az all inját nem tudtam pontosan értelmezni, mit akarhatott vele.


    $0.05/$0.10 No Limit Holdem
    Stacks:
    UTG Player2 ($16.54) 165bb
    UTG+1 Villain ($10.46) 105bb
    CO Hero ($11.74) 117bb
    BTN Player5 ($12.81) 128bb
    SB Player6 ($7.85) 79bb
    BB Player1 ($10) 100bb
    Pre-Flop: (0.15, 6 players) Hero is CO

    Player2 calls $0.10, Villain calls $0.10, Hero raises to $0.55, 3 folds, Player2 folds, Villain calls $0.45

    Flop: ($1.35, 2 players)
    Villain bets $0.64, Hero raises to $2.60, Villain calls $1.96
    Turn: ($6.55, 2)
    Villain checks, Hero bets $2.70, Villain calls $2.70
    River: ($11.95, 2)
    Villain goes all-in $4.61, Hero calls $4.61
    Final Pot: $21.17
    Hero shows

    Villain shows

    Hero wins $20.17 (net +$9.71)
    Player2 lost $0.10
    Villain lost $10.46
    Utoljára módosítva: PókerSztár által: 2018. 06. 18. 22:02

  2. #2
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Nem a set-ed jött le, hanem drillesedtél.
    Nem dunk, hanem donk bet (comes from donkey bet).

    Szerintem pre kicsit laza az első két pozira izolálni 76s-sel, de akár mehet is megfelelő asztalon és jó postflop játéktudással.

    Flop-on a méret túl nagy, látod is, hogy a későbbi utcákra nem tudtad jól eloszlatni a bet-eket.
    Mit akartál elérni a raise-zel? Királyt dobatni későbbi utcákon? Kiszoritani a gyenge húzóit?

    Azt feltételezem, hogy kicsit random ötlet volt a játékod és most épp bejött.
    kacsa1st and csiga19794 like this.

  3. #3
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    Idézet Flush67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem dunk, hanem donk bet (comes from donkey bet).
    Igaz.



    Idézet Flush67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem pre kicsit laza az első két pozira izolálni 76s-sel, de akár mehet is megfelelő asztalon és jó postflop játéktudással.
    sajnos nincs jó postflop játéktudásom. :-(




    Idézet Flush67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mit akartál elérni a raise-zel? Királyt dobatni későbbi utcákon? Kiszoritani a gyenge húzóit?
    a gyenge húzókat kiszorítani. Királyt nem hittem el (hiba volt)


    Idézet Flush67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azt feltételezem, hogy kicsit random ötlet volt a játékod és most épp bejött.
    Ebben azért lehet valami. Te hogy játszottad volna meg? Gondolom, ezek szerint a flopon nem raise-eltél volna, ha jól sejtem :-) Gondolom, ott sima megadás lett volna.

    Köszönöm a tanácsokat!

  4. #4
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2014. 01. 04.
    Hozzászólások
    5.016

    Alapbeállítás

    Idézet Flush67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem dunk, hanem donk bet (comes from donkey bet).
    Donk bet se rossz, de a drunk bet az igazi.

  5. #5
    PA addict Flush67 avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hozzászólások
    2.229

    Alapbeállítás

    Idézet PókerSztár eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Ebben azért lehet valami. Te hogy játszottad volna meg? Gondolom, ezek szerint a flopon nem raise-eltél volna, ha jól sejtem :-) Gondolom, ott sima megadás lett volna.

    Köszönöm a tanácsokat!
    Éppen ez az egyik oka annak, hogy preflop nem ugrok rá erre a szituációra infó nélkül.
    Ha legalább annyit tudok, hogy sokat dob post az ellenfél (bár itt már alapból ketten is vannak + akik még mögöttünk ülnek), akkor megfelelő runout-okon kis betekkel lehet operálni de elég spekulatív, nagy lóvé nem lesz benne.

    Mivel értékért nem sokat tudok emelni ezen a flop-on, Kx+-okat, ezért gyakorlatilag utána a jól barrelezhető kombinációkat venném elő: FD (+ broadway-ek), valamint a BD kombó húzókat.
    7s6s már eléggé túljátszásnak tűnik, érted ennyi erővel T9-cet is hívhatnál, mert minden 6,8,9,T,J,Q,A-n tudod tovább lőni?

    De látom és értem azt is, hogy a megadás is elég nyomi, mert ki leszünk pöckölve a partiból későbbi utcákon és könnyen lehet, hogy infó hiányában masszívan overfold lesz a vége.

    Ez a dilemma is a preflop játékra vezet vissza.

  6. #6
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Nekem jónak tűnik a megjátszás, kisebb raise elég floppon (2-ig), jobban beosztva riverig.
    Jackpot turn meg játszatja magát.
    Nem a királyt céloznám dobatni.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  7. #7
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2017. 10. 23.
    Hozzászólások
    99

    Alapbeállítás

    A logikám az volt a flopon, hogy mivel előtte nagyobbat emeltem, hátha feltételezi rólam Villain, hogy jobb lapom van, mint a húzója vagy gyenge párja. (az egy dolog, hogy most K-ja volt éppen)

    Nem vagyok benne biztos, hogy ez jó taktika volt. Már csak azért sem, mert láthatólag egy gyenge K5s-t sem dob el, holott az emelésem után egy csomó erősebb K-s lap lehet nálam és gyengébb reálisan nem.

    Ezt azért írom, mert ha nem jön le a két hetes, akkor vesztek, mert láthatólag az egyszem gyenge K-ját nem hajlandó eldobni. Márpedig hosszútávon kevésszer jön le a két hetes ahhoz képest, hogy mennyit emeltem.

  8. #8
    Team Hero daniboy avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hozzászólások
    480

    Alapbeállítás

    A flop raise size-hoz az lenne az eszrevetelem ha fd-re teszed nem nagyon vagod el az oddsat. Valoszinuleg nem lehet ennyire sarkitani a nala elofordulo lapokat de ha mar mindenkepp agressziven jatsszuk meg a lapunkat es huzo is lehet az ellenfelnel akkor olyan spr-t szeretnek kialakitani h turn-n bekeruljon a penz. A potAI kicsit soknak tunik igy kicsit nagyobb flop raisesel lehet "javitani" ezen az aranyon. Viszont a jelen handben nem vagyok biztos h raiselnem. Kene tudni hogy mivel donkol, milyrn frekvenciaval teszi es mit lep ha raiselik.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •