Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123
Eredmény: 21 - 27 (27) összesen
Like Tree14Likes

Téma: Scrillről bankszámlára, valuta átváltás

  1. #21
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hozzászólások
    61

    Alapbeállítás

    Idézet illese eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Visaval ha főleg európában fizetsz vigyázni kell, mert az elszámolás USD-ben történik, tehát ha euróban fizetsz dupla a költsége. (ezeknél a kártyáknál persze ez alacsonyabb de nem zéró)
    Ugyanakkor PS-en nem tudsz MC-ra kifizetést indítani.
    Nyilván egyéni preferencia kérdése, hogy ki melyiket és mire használja.

  2. #22
    Újonc
    Csatlakozott
    2017. 07. 10.
    Hozzászólások
    25

    Alapbeállítás

    Idézet illese eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem ismerem a skrillt, szóval lehet hogy nem sokat segítek. Ahogy ezek a netes pénzintézetek működnek, hogy a számládhoz aktiválhatsz tetszés szerinti devizákat (majdnem tetszés szerinti, lehet hogy burundi uggban nincs, de minden normálban van). Ilyenkor kapsz egy számlaszámot ami egy adott országbeli hely szám, USD esetében egy korrekt amerikai bank, ABA routing numberrel tokkal vonóval. Ami arra a számlára érkezik, azt jóváírják az accountodon (praktikusan napon belül, ami amerikai átutalásnál nagy flash) és használhatod. A belső számlák között konvertálhatsz de a TFW esetében felesleges is, mert ha használod a kártyádat automatikusan vált, egy nagyon baráti ~0.2% körüli fee mellett. Nagy varázslat nézd meg.
    Uh nem gondoltam, hogy itt van olyan régi motoros aki nem ismeri a skrillt. Köszi a választ, nekem a pénz feltöltése a kérdéses és usd miatt problémásabb. Nagyon drága skrillnél a felvétel csak a konverzió 4%. Régen jó volt visára küldeni annak 3€ költsége volt ez most 7%, teljes elmebaj.

    Így leginkább az lenne a kérdésem, hogy skrilles mc kártyával fel lehet-e tölteni őket?
    Illetve, ha valakinek usd skrillje van az és utalást indít azt usd számlára tudja-e utalni konverziós költség nélkül?

  3. #23
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 24.
    Hozzászólások
    271

    Alapbeállítás

    Miért nem veszel egy profitól skrill pénzt kpért és win-win? Egyikőtöknek sincs költsége

  4. #24
    Újonc
    Csatlakozott
    2017. 07. 10.
    Hozzászólások
    25

    Alapbeállítás

    Idézet Buytherest eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Miért nem veszel egy profitól skrill pénzt kpért és win-win? Egyikőtöknek sincs költsége
    Mert nekem van skrillen pénzem. A pénz feltöltést a revolut/transferwisera gondoltam skrillről, hogy kedvezőbben kijöjjek a felvétellel.
    Sajnos van olyan terem ahol már nem tudok változtatni és dolláros számlám van, ezek egy részében magyarok nem is tudnak már regisztrálni. Szóval bármennyire szeretném, hogy minden eurban legyen, sajnos nem kivitelezhető.

  5. #25
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 24.
    Hozzászólások
    271

    Alapbeállítás

    Idézet crazy3317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Revoluton bármikor csinálhatsz új pénznemben alszámlákat, szóval nyugodtan csinálj minden pénznemben, amit használsz. Nekem van usd, huf, eur is, általában euróval töltöm fel az eurós számlát, azt váltom középárfolyamon forintra már a revoluton belül és forintban fizetek itthon.
    Megcsináltam, van huf, eur és usd. Teszem azt skrill usdról szeretnék revolutation-ra utalni, természetesen usd-ra. Honnan tudja a skrill, hogy az usd alszámlára utalja a pénzt? Oké, mondjuk tudja. Átváltom huf-ra, mert itthon elmegyek étterembe és huf-al akarok fizetni kártyával, automatikusan arról fogja levenni?
    Ugyanígy, kiruccanok Madridba és eur-ért vásárolok, automatikusan mindig a deviza alszámlát fogja nézni a kártya?

    Bocs ha ezeke egyértelműek, de nem értem még hol nyer rajta a cég ha minden átváltás nulla ktg és alapból a helyi devizából vonnak le?
    Utoljára módosítva: Buytherest által: 2019. 07. 20. 20:12

  6. #26
    Idegen
    Csatlakozott
    2009. 04. 16.
    Hozzászólások
    13

    Alapbeállítás

    Én általában olyan számlára töltök fel pénzt amilyen a kártyám (skrillnél mindig felteszi a kérdést hogy a kártya gbp-nek néz ki, és szeretném-e abban feltölteni, de nem a dollárossal dollárt, euróssal eurót) Nekem ez megszokás, szerintem ha nem hétvégén töltesz fel úgy, hogy váltani kell akkor nem fizetsz rá. https://www.revolut.com/legal/fees/

    Mindig a helyi valutából próbálja először levonni.
    Ha euróban fizetsz eurós számlát, ha forintban akkor a forintos számlát.
    Itt mindig figyelj arra hogy hétvégén ha a Revolut vált akkor egy picit ráfizetsz a váltásra. Még mindig jobban jársz mint a skrill váltással, de apró odafigyeléssel elkerülve a hétvégi váltásokat még többet spórolhatsz.


    a hétvégi átváltásokon nyer a cég
    az extra atm pénzfelvételeknél (felszámít 200€ után 2%-ot az ingyenes kártyánál) Én úgy számoltam ez még mindig jobb mint a skrill (€/$) HUF kp felvétel.
    havidíjas kártyái is vannak
    meg gondolom a kártyahasználat után is csorog nekik valami
    djeleven, Buytherest and Ascent888 like this.

  7. #27
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 24.
    Hozzászólások
    271

    Alapbeállítás

    Köszönöm Balázs!
    4Balage4 likes this.

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •