Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (17) összesen
  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 08. 07.
    Hely
    Felsőzsolca
    Hozzászólások
    179

    Alapbeállítás online MTT 1 óra után

    Szeretném a segítségeteket kérni. Rendszeresen az első szünet után esek ki vagy csappan meg nagyon a stackem (5-20$os MTT-k). Ti hogy játszotok a torna ezen szakaszában?

  2. #2
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet Acelsziv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szeretném a segítségeteket kérni. Rendszeresen az első szünet után esek ki vagy csappan meg nagyon a stackem (5-20$os MTT-k). Ti hogy játszotok a torna ezen szakaszában?
    konkrétan mire vagy kíváncsi?
    az hogy Mszám mond valamit?

  3. #3
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 08. 07.
    Hely
    Felsőzsolca
    Hozzászólások
    179

    Alapbeállítás

    Nem, semmit...most szeretném megvenni Harrington 2. kötetét (emlékeim szerint ő írt róla bővebben)

  4. #4
    PA addict bravesoul avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 13.
    Hely
    J.
    Hozzászólások
    2.496

    Alapbeállítás

    Mennyire vagy laza , a korai szakaszban? Kb. milyen lapokat játszol, milyen poz.ból? Post flop mennyit blöffölsz? Bele szoktál bonyolodni kisebb emelt\limplet potokba marginális handel ?
    It's just a ride.

  5. #5
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 08. 07.
    Hely
    Felsőzsolca
    Hozzászólások
    179

    Alapbeállítás

    Konkrétan: ha nem kapsz jó lapot, hogyan játszol? Érdemes-e pl. AQo-val UTG-ből emelni?
    Bár inkább általánosabb tanácsokat szeretnék...
    Mennyire érdemes agresszív játékot játszani, játék a gombról (két viszonylag több zsetonnal rendelkező ellenfél ellen, két erősen shortstack ellen stb...)
    Nehéz konkrét kérdést feltennem, mert nem látom, hol a hiba...próbáltam feszesen játszani, lazábban (és agresszívebben), próbáltam megtalálni az egyensúlyt, de nem sikerült. Érdekes módon az első 1 órában jól játszok, gyakran a kezdő zseton 4-5szorosával megyek tovább, de volt már példa arra is, hogy 7-8szoros zsetonmennyiséggel mentem tovább (és sajnos egy óra múltán szokás szerint kevés zsetonnal erndelkeztem). Abban az esetben, ha ezt a szakaszt túlélem egy átlag körüli stackel, akkor legtöbbször döntő asztal közelébe, illetve döntő asztalra kerülök. (erre sajna nem volt példa már jópár verseny óta)

  6. #6
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 04. 18.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.132

    Alapbeállítás

    nekem ez a szakasz úgy szokott működni, hogy megpróbálok nagyon sok vakot lopni, nagyon agresszívan játszani, tehát gyakorlatilag sok kockázatot vállalok, mert ha ez sikerül, és felépítek egy jó stacket, az nagyon jól jön a végső fázisban. ha meg elveszítem, akkor elveszítem, de kis stack-kel amúgy se lenne sok esélyem. én se nagyon tudok konkrétumokat mondani, egyszerűen meg kell próbálni megfogni azokat az alkalmakat, amikor kevesen szálltok be a partiba, jó pozícióban vagy, és gyengeséget érzel. ilyenkor bármilyen két lappal meg kell próbálni elcsípni min. a vakokat. nehéz nagyon a dolog, ha egyszerűen nem jönnek a lapok. számtalanszor előfordult velem is, hogy kínos laptalanságban szenvedtem, akkor, amikor a legfontosabb lett volna építgetni a stackemet.

  7. #7
    PA addict bravesoul avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 13.
    Hely
    J.
    Hozzászólások
    2.496

    Alapbeállítás

    Idézet audiosultan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nekem ez a szakasz úgy szokott működni, hogy megpróbálok nagyon sok vakot lopni, nagyon agresszívan játszani, tehát gyakorlatilag sok kockázatot vállalok, mert ha ez sikerül, és felépítek egy jó stacket, az nagyon jól jön a végső fázisban. ha meg elveszítem, akkor elveszítem, de kis stack-kel amúgy se lenne sok esélyem. én se nagyon tudok konkrétumokat mondani, egyszerűen meg kell próbálni megfogni azokat az alkalmakat, amikor kevesen szálltok be a partiba, jó pozícióban vagy, és gyengeséget érzel. ilyenkor bármilyen két lappal meg kell próbálni elcsípni min. a vakokat. nehéz nagyon a dolog, ha egyszerűen nem jönnek a lapok. számtalanszor előfordult velem is, hogy kínos laptalanságban szenvedtem, akkor, amikor a legfontosabb lett volna építgetni a stackemet.
    a korai szakaszban sok vakot lopsz ?! eddig nem probáltam.
    Erről mesélhetnél...

    én még nem értek hozzá

    jó dolog ez?
    It's just a ride.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder BenkiQB avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 04.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    710

    Alapbeállítás

    a verseny ezen szakaszában egyértelműen a közepes stackeket kell támadni és lehetőleg jó lapokat kapni mikor az SS-ek allint mennek.

    most egy közepes, játszható stackről beszélek. Kell vakokat rabolni, lehetőleg ne korongról, bár 5-20$-os MTT-n azért még nem képesek jó restealekre. Ax-szel én már szoktam közepről emelgetni, ha ellenállásba ütközök és a flop sem talál, akkor nem erőlködöm tovább, mert fájó számú BB vesztés lehet belőle.

    ha sokat emel a vakodra ugyanaz az ember dealerből vagy cutoffból, akkor bátran emelj rá vissza 55-AA, A8+, KQs típusú lapokkal.

    Fontos még egy torna előtt eldönteni, hogy mi a célod, mennyit akarsz nyerni.
    mondjuk egy 5$-os, 1000 részvevős versenyen, nincs értelme az ITM-nek, kb az első 15 hely fizet normálisan. Ekkor érdemes kockáztatni a bubble gameben. Csak figyelj rá, nehogy szikla allinjét callold be AT-vel.
    ha 20$-os versenyről van szó, akkor én másképp gondolkodok. Ekkor örülök pl. a tripla pénznek is és igyekszem ezekért a helyekért konzervatívan játszani.

    Harrington II jó választás, mindent jól leír. Utána érdemes elolvasni a példatárat is (Harrington III.)
    "Mi az hogy koinflip? Haggyá má ilyenekkel! Minden zsuga 50-50, vagy nyer vagy veszít. Ő mutatott ász négyest, te mutattál kilences hatost és a végén jött a hatos. Ennyi! A jobb ZSUGA nyert!" - 50-es nyakláncos

  9. #9
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 04. 18.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.132

    Alapbeállítás

    Idézet bravesoul eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a korai szakaszban sok vakot lopsz ?! eddig nem probáltam.
    Erről mesélhetnél...

    én még nem értek hozzá

    jó dolog ez?
    későbbi szakaszra gondoltam, bocsánat.
    amiket én játszottam PKR-en, ott másfél óra után már érdemes volt vakokat lopni, akkorák voltak.

  10. #10
    PA addict bravesoul avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 13.
    Hely
    J.
    Hozzászólások
    2.496

    Alapbeállítás

    Idézet audiosultan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    későbbi szakaszra gondoltam, bocsánat.
    amiket én játszottam PKR-en, ott másfél óra után már érdemes volt vakokat lopni, akkorák voltak.
    így már számomra is korrekt
    It's just a ride.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •