Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (16) összesen
  1. #1
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás Izoláció alcsony téten SH asztalokon.

    Mostanában sokat gondolkodom ezen a dolgon, és mivel nem találtam külön erről szóló információt, cikket vagy egyebet, így szeretném megkérdezni a Ti véleményeteket a helyes izolációs range-ről.

    NL25-ön még sok a limpelgető játékos. Ellenük korábban nagyon sokat overlimpeltem, majd átestem a ló túlsó oldalára és a standard opening rangemmel izoláltam. Utóbbi még mindig jobban működik, de valószínűleg messze nem optimális, ezért kicsit szűkítettem, de még mindig nem vagyok biztos a dologban. Én abból indulok ki, hogy aki SH-n limpel gyenge játékos és igyekszem minél több esetben HU keveredni vele, de ez egynémely esetben igen drága tud lenni, ha nem jönnek a lapok és besülnek a cont. betek. Most van egy alap rangem izolálni, amely nagyjából így néz ki:
    Minden pár, alacsony sc(45s+), magasabb connector, lyukas connector(78o+,68o+),K9s+ KJo+, Axs+, A9o+.
    Ezt variálom ellenféltől függően. A probléma, hogy nem igazán tudom eldönteni, hogy ez túl szűk, vagy túl széles range a dologhoz.

    Hogy legyen valami kiindulópont megadok néhány szituációt.

    Limpelő ellenfél:

    a:Laza fish 40/3 85% Fold to C.bet
    b:Calling station 70/1 35% Fold to C.bet
    c:NIT 14/5 80% Fold to C. bet
    d:Agresszív fish: 50/35 20% Fold to C.bet, 60% Raise to C.bet

    Mindez pozícióból(CO,D) és SB-ből.

    A kérdés az, hogy milyen range-el izoláljuk ellenfelünket az adott pozícióból, illetve van-e értelme overlimpelni.

  2. #2
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Ez egy érdekes téma, de konkrét range-et én nem tudok neked leírni, mert nagyon asztal/ellenfél függő a dolog, ránézek a lapomra, megnézem a limper és a mögöttem ülők! statjait, aztán aktuálisan eldöntöm, hogy jó -e az adott lap. Én amúgy jobban preferálom a párokat, és a Magas lapokat/lapot tartalmazó kombókat, ezek jobban működnek sztem HU szituban mint az SC-k és one gapperek...utóbbiakkal inkább openraiselni/vakot lopni szoktam, de nálam előfordul hogy overlimpelek a ha több limpelő is akad...ilyenkor már pénzkidobásnak érzem az emelést és a kassza felhízlalásást egy gyenge lappal..
    60% feletti fold to C-bet stattal rendelkezőkre sztem mindennel lehet emelni amivel szoktál(külön csemege ha limp/foldolni is szokott), viszont az aggrobb fajtával vigyáznék, és kicsit szűkíteném a range-em ellenük...ezt most pontosan nem tudom megmondani milyen tartományra, de az SC-ket kivenném...
    Amúgy NL25-50en még szvsz annyira nagy jelentősége nincs ezeknek a move-oknak, mert sok kényes/határeset szitut szülnek postflop, amit ha nem jól kezelsz/nem jól játszol, akkor jóval többet bukhatsz rajta, mint amennyit nyersz...én nem vinném túlzásba
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  3. #3
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    a saját fejlődésem (jövőbeli profit), és a jelenlegi profit (a legtöbb ember nem tud normálisan játszani emelt potban sem) nálam elég ok arra, hogy pozicióban onegapper sc-ktől felfelé (két broadway card, pocketpárok, A7s+) bármivel izoláljak.
    az egyetlen eset, ahol nincs értelme, ha az egész asztal calling station (pl. bodog), mert akkor nincs kit izolálni.
    de tényleg. és limpelt potban és kifizetik a setedet tpwk-val...
    a félreértett szupermarketkalóz.

  4. #4
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 08. 30.
    Hozzászólások
    279

    Alapbeállítás

    Gondoltam felhozom ezt a topikot, mert nagyon érdekes a téma, de engem elsősorban a vakokról való izolálás érdekel.

    Olvastam erről pro és kontra is.
    Sokan 2+ limpelőnél kisvakban csak kiegészítenek AJ-KJ lapokkal.

    Tehát SB-ben AJo-t találunk. A példa kedvéért most legyen mindenki előtt 100bb. UTG 63/0-ás. D 30/10 körüli statokkal játszanak.
    Mi ilyenkor a helyes lépés?

    Milyen range-el érdemes itt emelni?

    Ugyanez 3+ limpelőnél nagyvakon?

    Ha csak 1 limper van, akkor azt mennyire tág range-el lehet izolálni?
    "Let the river be with you!"

  5. #5
    Őstag pokerguy2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 14.
    Hely
    -
    Hozzászólások
    1.703

    Alapbeállítás

    az nem gond, hogy az említett példákban éppen pozin kívülről próbálunk mind2x izolálni?

  6. #6
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.066

    Alapbeállítás

    Miért lenne gond sb-ről izolálni? Én ezekkel izolálok (KJ-AJ már nut!), kb. pp range által (sőt, néha még szélesebben), átvesszük a kezdeményezést, mi irányítunk és persze néha be is mákoljuk és eltalál minket a flop

  7. #7
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 08. 30.
    Hozzászólások
    279

    Alapbeállítás

    Idézet attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    az nem gond, hogy az említett példákban éppen pozin kívülről próbálunk mind2x izolálni?
    Pont ez a lényeg.

    Miért? Te csak kiegészítesz mondjuk AJ-vel? Mi a terv floppon? Legtöbbször nem talál el és ha el is talál, akkor jó esetben viszel egy kis kasszát, rossz esetben buksz egy közepeset.
    "Let the river be with you!"

  8. #8
    Őstag pokerguy2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 14.
    Hely
    -
    Hozzászólások
    1.703

    Alapbeállítás

    Idézet Vincent Vega eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pont ez a lényeg.

    Miért? Te csak kiegészítesz mondjuk AJ-vel? Mi a terv floppon? Legtöbbször nem talál el és ha el is talál, akkor jó esetben viszel egy kis kasszát, rossz esetben buksz egy közepeset.
    Én is emelek vele, de tegnap azt vettem észre, hogy egy-egy jobb játékos az pozin kívüli izolálásomnál kihasználja a pozícióját, és becallozza D-ből, plusz még valamelyik limpelő is. És hármasban már nem olyan izgalmas a flop

    Mennyire érdemes izolálgatni 50-70 P/F-os 5-6max asztalokon?
    Utoljára módosítva: attiati által: 2009. 07. 07. 12:08

  9. #9
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.066

    Alapbeállítás

    Idézet attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én is emelek vele, de tegnap azt vettem észre, hogy egy-egy jobb játékos az pozin kívüli izolálásomat kihasználja, és becallozza D-ből, plusz még valamelyik limpelő is. És hármasban már nem olyan izgalmas a flop

    Mennyire érdemes izolálgatni 50-70 P/F-os 5-6max asztalokon?
    AJ-vel? 100%-osan!

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    664

    Alapbeállítás

    Készült egy szerintem kiváló stratégiai elemzés (kb. 45 oldal hosszú) a 6 max NL holdem játékról, az alábbi oldalon található meg:

    Free 6 Max NL Strategy Guide

    Ebben a szerző részletesen foglalkozik a preflop izolációval. Az egyetlen probléma, hogy ezt nem alacsony tétű, hanem NL400, illetve NL600-as asztalokra dolgozták ki. Ettől függetlenül mindenképpen érdemes megnézni.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •