Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
Like Tree5Likes
  • 2 Post By van Gerwen
  • 2 Post By Kamanduk

Téma: 2019-ben mi az optimális bankroll menedzsment cash gamenél?

  1. #1
    Újonc
    Csatlakozott
    2019. 07. 11.
    Hozzászólások
    44

    Alapbeállítás 2019-ben mi az optimális bankroll menedzsment cash gamenél?

    Nézegettem a bankroll menedzsment anyagokat, de sajnos csak elég régieket találtam. Az lenne a kérdésem hogy nálatok mi az a szükséges buy-in szint, aminél már limitet ugrotok? 15-20 buy-innél mennyire őrültség az eggyel magasabb limit 1-2 gyengébb asztalára beülni?

  2. #2
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 05.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    471

    Alapbeállítás

    Szia!

    Sok mindentől függ, nem csak a buy-in mennyiségtől pl. mennyit és milyen winrate-el játszottál a mostani limiteden. De a 15-20bi mindentől függetlenül nagyon kevés.(max akkor nem, ha egy magasabb szinten lévő játékos valami challenget csinál)

  3. #3
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2014. 01. 04.
    Hozzászólások
    5.016

    Alapbeállítás

    Sosem kesseztem (legalábbis lózanul), de 15-20 BI tényleg nagyon kevés. Annyit egy részeg estén simán meg lehet gurítani, Lapossal tudnánk róla mesélni, pláne ha miszkelsz is közben.
    szroli and CsabiST like this.

  4. #4
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2014. 01. 04.
    Hozzászólások
    5.016

    Alapbeállítás

    Ja, és ez nem 2019-ben volt, hanem pár éve, amikor azért nem volt ilyen izmos a mezőny, józanul is voltak olyan segghülye inasok, mint mi tövön.

  5. #5
    Fanatikus tag Kamanduk avatara
    Csatlakozott
    2013. 04. 02.
    Hozzászólások
    275

    Alapbeállítás

    Minél magasabb a limit, annál nagyobb BR kell általánosságban, mert a hozható winrate csökken a tétek emelkedésével. A stílus is befolyásolhatja. Egy NIT style-nál kisebb az esélye a nagy swingeknek, LAG esetén nagyobb. Maga a limit általános agresszivitása (magasabb limiteken több 3bet, 4bet, squeezelt pot) is szerepet játszik a várható swingek nagyságában.

    Jó table selecttel lehet agresszívan lépkedni, de tényleg tudni kell visszalépni. Fontos az is, hogy mentálisan jól kezelje az ember a szűk BRM miatti esetleges extra nyomást, ne kezdjen tiltelni, vagy legyen scared money.

    Amúgy szerintem NL10-en lehet építkezni 15-20 buyinnel egy jó, gondolkodó játékosnak. Feljebb aztán lehet szigorítani, vagy visszalépni időben.
    banoster and CsabiST like this.
    Nincs bukó session, csak túl rövid session.

  6. #6
    Újonc
    Csatlakozott
    2019. 07. 11.
    Hozzászólások
    44

    Alapbeállítás

    Köszi a válaszokat, segítettek. 20 buyin körül akkor lehet értelme 1-2 nagyon gyenge fentebbi limitű asztalon már próbálkozni ha éppen úgy van.

  7. #7
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 03. 09.
    Hely
    Edelény
    Hozzászólások
    202

    Alapbeállítás

    Elnezest kerek elore is ha nem temaba vago teljesen a kerdesem de nem talaltam megfelelo helyet ahol feltehetnem a kerdesem. kb 5-6 eve jatszottam utoljara akkor meg Starson de most telhesen csak hobbibol kis idotolteskent szeretnem ujrakezdeni a jatekot. igaz hobbybol de azert magat a jatekot szeretnem komolyan venni. 10 dollar kezdotokem lenne. tudom ez szinte semmire nem eleg de ennek ellenere milyen jatekvarianst javasolnatok es ezeken belul milyen termeket. melyik terem a legjobb valasztas most? 1 eve par het erejeig partyn jatszottam don hyper sngket azokamugy tetszettek de sajnos 1 dollar a min tet es oda eleg karcsu a 10$. Valaszotokat elore is koszonom.

  8. #8
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 01. 31.
    Hozzászólások
    50

    Alapbeállítás

    Natural8 min. 20 dollar befizetés, és különböző formákban kapsz 100dollart.

  9. #9
    Tag
    Csatlakozott
    2019. 10. 30.
    Hely
    Szombathely
    Hozzászólások
    110

    Alapbeállítás

    Ha ezt a kérdést felteszed magadnak, akkor igazából szeretnél megnyugtatást kapni, hogy nyugodtan gamblerkedj. Jelenleg 2022-ben, 100 buyin NLH, zoom inkább 150-200 PLO 200-300 PLO5=ne játssz PLO5-öt MTT 150-300, hyper 400-500 SPIN AND GO 500. Ha ez alatt játszol akkor nem profin gondolkodsz és nem hosszútávban.

  10. #10
    Idegen
    Csatlakozott
    2023. 04. 28.
    Hozzászólások
    10

    Alapbeállítás

    Én sokaktól még manapság is azt hallom, hogy csak olyan asztalhoz ülj be, ahol a max beülő százszorosa megmarad a rollodon, versenyre szintén sokan ezt mondják.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •