Eredmény: 1 - 3 (3) összesen
  1. #1
    Őstag Lev729 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 06.
    Hozzászólások
    1.217

    Alapbeállítás Kik azok a regulárok?

    Nem rég castor blogjában jött egy komment darklol-tól:

    "...azért a regulárokon is kéne 1 kis edge nem? őket is vernünk kéne mint jó játékosok nem?

    nehogymár csak a fishekböl éljünk.. "

    Igazából később nagyon elgondolkodtam ezen a mondaton.

    Kik azok a regulárok?

    Eddig nekem az a kép volt előttem a "regulár" szó hallatán, hogy azok, akik tudnak játszani. Nem (csak) szórakoznak, hanem tudatosan pénzért játszanak. Nekem olyan elképzeléseim is vannak, hogy mondjuk egy német regulár, ugyanúgy fejleszti a játékát, elemzi a partikat, tagja a "német póker akadémiának", mint az itt jelenlévők. Szóval egy igazán jó, fejlődő játékos az, aki regulár.

    Most akkor mi nem vagyunk regulárok?
    Itt a "mi" alatt nem is elsősorban magamat értem, hanem azokat, akik már tapasztaltabbak itt az akadémián, akik közülünk is viszonylag többet és jobban is játszanak.

    És ha "mi" nem vagyunk regulárok, mert ugye elvileg jobbnak kell lennünk, akkor mi a "mi" nevünk?
    Van egyáltalán? Mert ha nincs, akkor gyorsan kitalálhatnánk valamit, és akkor terjeszthetnénk a nagyvilágban
    "Nem lehet mindig szerencséd. Okos lehetsz minden nap."

  2. #2
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    a lényeg, hogy a mikro/small stakes regularok könnyen kihasználhatóak, meglehetősen nagy leakekkel játszanak, ezek akár a HUD statokból is egyértelműek lehetnek.
    pl nem vesznek észre egyértelmű preflop és postflop szituációkat, csak a saját lapjukat nézik, túl sokat v. túl keveset blöffölnek, nem veszik figyelembe a játékosok statjait, stb stb stb.

    a regular gyüjtőfogalom, sok handet játszó, alapvetően nem hobbipókeres egyént jelent nálam.
    a maradék a fish kb.
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2008. 08. 23. 00:23
    a félreértett szupermarketkalóz.

  3. #3
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Idézet peterpanic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    a regular gyüjtőfogalom, sok handet játszó, alapvetően nem hobbipókeres egyént jelent nálam.
    a maradék a fish kb.
    Igen, én is így használom ezt a szót. Annyit még talán ehhez pluszba, hogy a regulárok nagy része legalább nullás, vagy kis minusszal tud játszani, de tény ami tény, ellenük is nyerni kell.
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •