Eredmény: 1 - 6 (6) összesen
Like Tree4Likes
  • 1 Post By Totyapoker
  • 1 Post By Crea1984
  • 1 Post By regie
  • 1 Post By mentalroach

Téma: Micro MTT LAG vagy TAG

  1. #1
    Idegen
    Csatlakozott
    2020. 03. 05.
    Hozzászólások
    3

    Alapbeállítás Micro MTT LAG vagy TAG

    Sziasztok!

    Viszonylag új vagyok az online poker világában, régebben már játszottam kisebb nagyobb sikerekkel.

    "Új" póker karrieremet TAG- ként kezdtem micro MTT-en. 1-10 euro beülöig. Meglepően jól ment sokszor top 10 be jutottam, volt közötte számtalan 2-3 sőt első hely is... a lényeg a következő. Váltani akartam LAG játékra, és azóta valahogy nem adja ki a lépés, nem hiszem, hogy ennyire lejtmenetben lennék, inkább olyan mintha kiismernének a micro asztalnál és bejönnek mindennel ellenem?! Micro asztalon ilyen jó lenne a játékos állomány vagy pont ennyire rossz, hogy mindent betol? KK, AK, AA rendszeresen leverve T8 al meg 53 al... hiába a nagy emelés induláskor, hogy ne jöjjenek be mindenféle szemét lappal... Lehet a LAG játék miatt sokszor megyek be agresszivan és már most mindent megadnak akármit is teszek?

    A lényeg az, hogy tapasztalatotok szerint a LAG játéknak van létjogosultsága a micro téten ( blöff mint olyan szinte esélytelen, mindent megadnak)
    Tudom nehéz handhistory nélkül véleményt formálni, de mig TAG votlam a lemákolások száma minimális volt, most pedig már az AA páromat is leverik....

    Arra gondoltam, hogy a buborékig játszok TAG-ot, utana LAG. Ti hogyan játszatok Micro MTT-t?

  2. #2
    Újonc
    Csatlakozott
    2020. 01. 24.
    Hozzászólások
    36

    Alapbeállítás

    Micro mtt-t akkor játszanék max ha fizetnének érte havi 5ezret dollárban, mert valami ambassador vagyok vagy ilyesmi, máskülönben kb annyi értelme van mint a freerollnak... főleg ha PSen játszol több 1000ember ellen, semmi értelme... inkább spórolj össze értelmes rollt és kis termekben, kisebb mezőnyben told... még mindig vannak olyan termek ahol a mezőny 20-30$ig olyan gyenge mint PSen a micro
    Crea1984 likes this.

  3. #3
    Idegen
    Csatlakozott
    2020. 03. 05.
    Hozzászólások
    3

    Alapbeállítás

    BET365- on játszok
    200-500 fő közötti MTT-k. (888 pokert is próbáltam, de az katasztrofa, all in parti 0 poker, persze egy ügyes pokeres lehet kitudja ezt használni, de amikor 20-30 AA, KK-t lemákolják valahogy elmegy a kedvem tőle)
    pl 5€ beülős 4000GTD-on sikerült 2. hely 450€ megcsípnem TAG játékkal... Fene se tudja miért jött az, lehet csak szerencsém volt?!
    Ezen már én is gondolkoztam, hogy nagyobb buy-in játékokban kellene indulnom, mert ott lehetne valódi pókert játszani, de a másik oldala a dolognak az, hogy ott valószinü a játékosállomány sokkal erősebb, így szépen kifizetném kezdőként őket.

    Fogalmam nincs a mai online poker világban milyen stratégia kifizetődő, legtöbb cikk, olvasmány 2010 elötti... nem igazán látok aktiv közösségeket online pokerben, ahol lehetne tanulni. (kivéve itt) Tudom az alapok nem változnak, de sokan azt mondják, hogy már a régi bevállt stratégiák sem midnig célravezetőek mert változik a játékosállomány.
    Utoljára módosítva: Crea1984 által: 2020. 03. 05. 11:59
    crazy3317 likes this.

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder regie avatara
    Csatlakozott
    2015. 04. 20.
    Hozzászólások
    590

    Alapbeállítás

    A tag játék szep. Lag játéknak lehet nevezni akkor ha kellő tudás all rendelkezésre. Mivel kis versenyen eltérnek a helyes rangektol ezért en szélesebb skálaval játszom mint egy hs vagy mid versenyt ahol sokkal inkabb fontosabb a gto mint az exploitacio.
    Crea1984 likes this.

  5. #5
    Idegen
    Csatlakozott
    2020. 01. 28.
    Hozzászólások
    5

    Alapbeállítás

    2020-ban már nincs olyan, hogy TAG vagy LAG játék. Teljesen spotfüggő. Mekkora a stacked, mekkora az ICM-hatás, milyen az asztal, mennyire gyenge a mezőny, stb. Spórolj kicsit olyan anyagokra, mint a raise your edge vidik vagy hasonló contentek, aztán kezdj el játszani. Ennek így bukta lesz a vége. GL
    Crea1984 likes this.

  6. #6
    Idegen
    Csatlakozott
    2020. 03. 05.
    Hozzászólások
    3

    Alapbeállítás

    Köszönöm a válaszokat már megérte feltennem a kérdést. Elolvastam egy tucat könyvet (Phil Gordon könyvei, David Sklansky Poker elmélet, most kezdem a Super System 2-t és régebbi cikkeket), de esküszöm (lehet figyelmetlen voltam), de most futok bele elöször a GTO és exploitacio fogalmakba, restellem is magam ezért és azt hiszem 2020 ra valóban elavult már amiből eddig fejlesztettem magamat.
    Most utána nézve a dolgoknak a LAG TAG kérdésemmel, rohadtul el vagyok maradva
    Köszönöm a válaszokat, meglesem a raise your edge anyagokat, és keresgélek külföldi oldalakon is, mert GTO keresésre a google Magyarországon max a ferrari 250 GTO-t adja ki

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •