Oldal: 1 / 6 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (52) összesen
Like Tree20Likes

Téma: Skrill, adózás, mit látnak mit nem? Hogyan csináljam?

  1. #1
    Idegen
    Csatlakozott
    2020. 04. 26.
    Hozzászólások
    4

    Alapbeállítás Skrill, adózás, mit látnak mit nem? Hogyan csináljam?

    Sziasztok!

    Nagyon sok a topik, nem találtam megfelelő választ.

    A kérdésem az, hogy hogyan utaljak ki egy 67.520 eurós nyereményt?
    Az a tervem, hogy skrillre kiutalom, ami a nevemen van, 900 euróig atm-ből tudok felvenni készpénzt naponta. Így 75 nap alatt leszedem az összeget.
    A NAV rálát a skrill kártyámra, ha esetleg ellenőrzést kapok?
    Mit javasoltok?

    Story:
    11 éves pályafutásom alatt a legtöbb évet mínuszosan zártam, összesen 4-5 millió ft körüli bukásom lehet.
    Indultam egy versenyen, ahol 3. helyezet lettem a Pokerstarson.
    Igazából annyi bosszúságot okozott a játék, hogy szeretném megbecsülni a nyereményt és talán végleg kiszállni.
    Szívesen adóznék is akár a nyeremény után, de ha jól tudom, 15+27%-ot kellene adózni hivatalosan, ami 42%. Ez iszonyat sok.
    OTP-s számlámra nem merem kiutalni, mert ennyit nem szeretnék adózni.
    Úgy tudom, bár lehet rosszul, hogy a skrillre folyó összegre nem lát rá a NAV sehogyan. Innen akár OTP-re is utalhatom? Tudom mondani, hogy külföldön adóztam a pénz után, vagy külföldi rokon küldte első ágon? Így az összeg nem lenne adóköteles.
    Vagy csináljam a fent leírtakat? Skrillre menjen 1 összegben és naponta vegyem ki? készpénznek nincsen nyoma, max a pénzfelvéteknek.

    Mit tanácsoltok? Mi a legjobb döntés? Szeretnék nyugodt lenni, és nem stresszelni azon, hogy végre beérett 11 évnyi munkám és meglett az eredménye.

    Illetve még 1 kérdés. A skrill nem fogja befagyasztani a számlát? Olvastam rémhíreket a Revoluttal kapcsolatban, hogy befagyaszt és kér jövedelem igazolást, meg hogy honnan származik a pénz, pénzmosás miatt talán.

    Kérem olyan írjon, aki rendszeresen fizet ki nagy összegeket, vagy volt már legalább 1db 10-20 milliós kifizetése.

    Köszönöm előre is!

  2. #2
    Őstag Masters800 avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 07.
    Hely
    Puncifalva
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Ha nem kell sürgősen a lové, akkor az ATM-es megoldást illetve a kártyával való vásárlást preferálnám, mert a vásárlásnak nincs napi limitje.
    Nem volt még nagy nyereményem egybe kifizetve, de a sok kicsi sokra megy alapon nem leszel feltűnő,
    mintha egyszerre próbálnál meg levenni ennyi pénzt.
    Utoljára módosítva: Masters800 által: 2020. 04. 26. 21:15
    Zsozsozso likes this.

  3. #3
    Idegen
    Csatlakozott
    2020. 04. 10.
    Hozzászólások
    16

    Alapbeállítás

    Idézet Zsozsozso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Tudom mondani, hogy külföldön adóztam a pénz után, vagy külföldi rokon küldte első ágon? Így az összeg nem lenne adóköteles.
    Ha ez ilyen egyszerű lenne, szerinted másnak (pláne NAV) még nem jutott eszébe? Nyilván abban az esetben is kérni fogják az igazolást. Ez nem olyan hogy az osztályfőnöknek kell valamit kamuzni az igazolatlan hiányzásról basszus...
    Zsozsozso likes this.

  4. #4
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 11. 22.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    10

    Alapbeállítás

    Azt, hogy ezt így ide leírtad, biztosan sokan hálásak lesznek...

  5. #5
    Idegen
    Csatlakozott
    2020. 04. 26.
    Hozzászólások
    4

    Alapbeállítás

    Nem tudom miért baj ez. Nem hinném, hogy a magyar játékosok, akik nagy nyereményt nyernek, befizetik szépen a 15% szjat meg a 27%szochot.
    Több helyre írtam már, sehol nem kaptam választ.
    Én csak tusni szeretném van-e valakinek hasznos tanácsa vagy ötlete, szívesen venném.
    Ha bármi tilosat írtam le, biztosan törlik majd a kérdésemet, de azt gondoltam azért létezik a fórum, hogy kérdezni lehessen.

    A másik dolog, hogy azért mert érdeklődök ilyen iránt, még nem jelenti azt, hogy nem fogom az összeget rendesen leadózni!

    Köszi a hasznos válaszokat továbbra is!

  6. #6
    Idegen
    Csatlakozott
    2013. 02. 24.
    Hozzászólások
    5

    Alapbeállítás

    Nálunk régen adott volt egy tré terem, ahol hiába volt Skrill/Neteller opció (befizetés is onnan történt), nem volt hajlandó arra kifizetni egy nagyobb nyereményt csak és kizárólag VISA-ra.
    A számla édesanyám nevén futott , ami így azért vált különösen kellemetlenné mert bebuktunk mindent a 2008-as válságkor így az adósságok miatt ha az ő nevére nyitunk egy magyar számlát a VISA kártya miatt, repült volna rá az inkasszó.
    Végül nyitottam én egy számlát és kértünk a nevére egy VISA társkártyát, arra kértem ki packokban a pénzt s jártam napi szinten ATMezni.
    Ennek már 10+éve és a kutyát nem érdekelte.

    Ilyen összegnél a Revo minden bizonnyal igazolást kérne tőled, tőlem kisebbért is kértek és nem tudtam mással szolgálni csak Skrill/Neteller transaction historyval meg hogy hitelesítettek ott a számláim, legnagyobb meglepetésemre csont nélkül elfogadták.

    De ezekkel csak félig meddig oldhatod meg a "problémát", hisz a megszerzett javakra is rákérdezhetnek, hogy Zsozsikám, mégis miből lett ez a lakás pl.
    Ebben az esetben pedig neked kell bebizonyítanod, hogy tiszta a pénz nem pedig nekik, hogy márpedig az szürke.
    Ha nem tudod igazolni, akkor szopacs.
    Ilyen meg, hogy "azt mondom nekik, hogy.." , ahogy beci87 is írta, nincs. Vagyis hát mondhatod, csak 0 súlya lesz.

  7. #7
    PA addict
    Csatlakozott
    2013. 12. 14.
    Hozzászólások
    4.850

    Alapbeállítás

    Írj a skrill supportnak,hogy szeretnél kivenni ennyi és ennyi összeget a számládra és van-e ennek akadálya. A revolut engem dec.13.a óta full zárolás alatt tart. 24 órán belül elküldtem minden adatot,de azóta is bírálják. Revo. károsultak csoportjában olvastam olyat is,hogy több,mint fél évig tartott a procedúra. Van sok pókeres barát (haver) akinek 2 nap alatt lement ez az ellenőrzés és tudtak pénzt is felvenni a kártyájukkal,miközben tartott az egész. Én ha belépek az app-ba,semmit nem látok a számlámból csak a live chatet tudom elindítani,ami persze van,hogy hetekig sem válaszol,aztán dob egy gépi üzenetet,hogy sajnálják,hogy eddig tart meg hamarosan végeznek meg semmi információt nem szolháltathatnak addig ki meg többi bla.,bla.,bla. Csak annyi összeget tanácsolok rajta tartani,amit azonnal le is veszel vagy elköltesz. Elvileg elfogadják a pókeres jövedelmet,de ha belecsúszol egy több hónapos procedúrába,az nem valami fincsi. Esetleg csináltass a revo mellé még egy curve kártyát is. Azzal ha jól tudom havi 10x70k-t lehet felvenni minden költség nélkül.
    Utoljára módosítva: csiga19794 által: 2020. 04. 27. 05:48

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder mattack avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 26.
    Hozzászólások
    665

    Alapbeállítás

    Próbáld meg eladni a pénzt a Pókerjátékosok Facebook-csoportban. Elég sokan szoktak keresni PS-en dollárt/eurót megvételre, ahol ugye át is tudod transferelni a pénzt, aminek maximum a Starsnál lesz nyoma.

  9. #9
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 10. 14.
    Hozzászólások
    115

    Alapbeállítás

    Nyiss egy netellert is, arra is mehet megosztva a skrillel.

  10. #10
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2019. 09. 09.
    Hozzászólások
    72

    Alapbeállítás

    Idézet mattack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Próbáld meg eladni a pénzt a Pókerjátékosok Facebook-csoportban. Elég sokan szoktak keresni PS-en dollárt/eurót megvételre, ahol ugye át is tudod transferelni a pénzt, aminek maximum a Starsnál lesz nyoma.
    Azert ezzel nagyon vigyazz es legyel nagyon ovatosan!

Oldal: 1 / 6 123 ... UtolsóUtolsó

Címkék ehhez a témához

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •